Certifikace

Značce Annemarie BÖRLIND i Dado Sens jsou uděleny certifikáty EcoControl, BDIH, CSE, GMP a Vegan. 

Taky byl značkám udělen certifikát "GREEN BRAND".

EcoControl

 

Na přírodní kosmetiku se dnes kladou vysoké nároky a očekávání. Účinnost, pleťová kompatibilita a přírodní složky jsou dnes tři hlavní kritéria pro nákup a denní používání přírodní kosmetiky. Otázky o typu a původu přírodních surovin, procesech výroby a sociální odpovědnosti producentů se stávají stále více časté. Rostoucí význam udržitelného rozvoje a potřeba ochrany naší planety je výsledkem zvýšeného povědomí a ekocítění naší společnosti. Naši zákazníci jsou si dobře vědomi, že nákupem produktů s emblémem EcoControl nakupují vysoce kvalitní, účinný, přírodní produkt a přitom ještě podporují přírodu i životní prostředí. 

  Značka ECO CONTROL reflektuje nejvyšší standardy, ke kterým je naše společnost zavázána a často přesahuje standardy jiných certifikovaných značek.


1. PRODUKT A KVALITA

EKOLOGICKÉ PŘÍSADY 

- kvalita našich produktů je založena na nemodifikovaných přírodních surovinách

- většina našich rostlin, rostlinných extraktů a esenciálních olejů jsou certifikovány jako organické nebo pocházejí z certifikovaných volně žijících rostlinných zdrojů

- suroviny jsou šetrným způsobem dále zpracovávány za účelem zachování přírodních esencí a kvality surovin. Chemickým procesem jsou podrobeny jen minimálně

- odmítáme používat škodlivé a sporné látky, které nejsou 100% biodegradabilní jako PEG, parafiny, ropné deriváty, silikonové oleje a polycyklické sloučeniny

- cílem je nabídnout nejvyšší kvalitu za přijatelnou cenu

 

ČISTÁ TERMÁLNÍ VODA - Používáme přírodní termální vodu z vlastního pramene z hloubky 166m, který se nachází v lázeňské oblasti Černého lesa. Tato voda není chemicky ošetřena, proto je bohatá na minerály jako draslík, magnézium, kalcium a zinek.

ÚČINNOST A BEZPEČNOST- Pleťová kompatibilita a účinnost naší kosmetiky je dermatologicky testována nezávislými institucemi za pomoci dobrovolníků (testování na lidské kůži)

VĚDA A VÝZKUM - naši vědci a etno-botanici neustále hledají po celém světě nové rostlinné látky a ingredience, které by vylepšili účinnost našich produktů

KOMPLETNÍ ZVEŘEJNĚNÍ SLOŽEK - Mnohé certifikační organizace nevyžadují od společností, aby zveřejňovaly konzervační látky a jiné cizorodé látky vyskytující se v rostlinných extraktech a jiné ingredience obsahující jejich produkty. Když čtete přísady na Annemarie Borlind produktech můžete si být jistý, že víte všechno - dokonce i stopové prvky obsažené v přípravku.

 

2. ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ A ZDROJE

ODMÍTNUTÍ TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH - Nepoužíváme živočišné výtažky nebo výrobky testovány na zvířatech.

Konzervanty Z PŘÍRODY - Používáme přírodně identické látky pro minimalizaci dopadů našeho výrobního procesu na životní prostředí a také konzervanty výhradně získané z přírody kvůli pleťové kompatibilitě a snášenlivosti lidské kůže.

EKO CÍTĚNÍ Používáním jen rostlinných ingrediencí, podporujeme organické zemědělství celého světa a pomáháme udržovat zdravou planetu.

Energie, kterou používáme pro výrobu teplé užitkové vody je vyhřívána zbytkovou tepelnou energií získanou z našich výrobních procesů a rekuperací chladírenských procesů, čímž přispíváme k ochraně životního prostředí. Neustále pracujeme na optimalizaci našich ekologických standardů.

OBALY ŠETRNÉ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ - Výrobky a obaly jsou šetrné k životnímu prostředí, snadno biologicky rozložitelné.

Přispíváme k ochraně klimatu prostřednictvím projektu "GOGREEN service" od německých poštovních služeb DHL. Cílem projektu je minimalizovat emise vznikající při dopravě.

GOGREEN DIPLOM

    GOGREEN

 

3. LIDIÉ A SPOLEČNOST

EKO A FAIR TRADE PROJEKTY - Při obchodě klademe velký důraz na to, aby přírodní složky pocházely ze sociálně-ekologických a fair-trade projektů ve vynikající kvalitě a přiměřené ceně.

Používáme pouze dodavatele, kteří nabízejí spravedlivé mzdy a slušné pracovní podmínky, a kteří nevyužívají dětskou práci. 

O našich vysokých sociálních standardech svědčí certifikáty od nezávislých jakož i vládních organizací. 

Podporujeme uznávané sociální a charitativní projekty na celém světě. 

Vzájemná úcta, zdvořilost, otevřenost a společný cíl jsou důležitými aspekty naší firemní kultury.

 

4. PRÁCE A ZAMĚSTNANCI 

Snažíme se využívat finanční prostředky co nejlépe, poctivě a zodpovědně. 

Lidé, kteří pro nás pracují, jsou placeni spravedlivě za přiměřené mzdy. 

Naši zaměstnanci využívají pravidelná školení a esteticky pracovní prostředí přispívá k tvořivosti, motivaci a inovativnímu myšlení.

 

Známka EcoControl potvrzuje, že všechny výše uvedená kritéria jsou splněna.

 


CSE Standard

 

 

Annemarie Börlind je certifikována EcoControlom od roku 2008. V oblasti ekonomiky, ekologie a sociálních aspektů, Börlind GmbH velmi jasně převyšuje minimální požadavky pro společnosti orientované na udržitelný rozvoj. 

Německá společnost pro aplikovanou etiku v podnikání vyvinula CSE standard "Certifikovanou udržitelnou ekonomiku" (pochází ze slovíčka "CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS") pro ekologicky orientované společnosti. 

Jako jeden ze šesti pilotních společností plníme rozšířené standardy (udržitelné standardy) EcoControlu, čili CSE - "Certifikovanou udržitelnou ekonomiku", a tedy plníme zcela nová měřítka v ekologické, sociální integrované a kvalitou-orientované firmy.

 

VEGAN

TRADICE k přírodě 

Od svého založení v roce 1959, Borlind GmbH odmítá testování na zvířatech. Bez ohledu na to, že v Evropské unii toto právo testování na zvířatech existuje, nikdy jsme nevykonávaly žádné testování na zvířatech. 

Zároveň jsou všechny naše produkty vyrobené bez obsahu složek z mrtvých zvířat, a proto jsou vhodné i 100% pro vegetariány. 

Kromě toho, většina výrobků z tzv. "vegetariánských kosmetiky" obsahují i nějaké výtažky živočišného původu, jako je např. karmín (červené barvivo). Naše výrobky jsou bez jakýchkoliv výtažků živočišného původu, jakož i zároveň bez živočišných extraktů. 

 

Z hlediska kvality výrobku, Borlind GmbH neobsahuje žádné suroviny živočišného původu, kromě včelího vosku, protože včelí vosk zlepšuje např. konzistenci řasenky, nebo měkkost a vláčnost rtěnky na rty.

 

GREEN BRAND

Nezávislá porota udělila pečeť GREEN BRAND 2015/2016 pro značky Annemarie Borlind a Dado Sens.

Organizace International Green hodnotí ekologicky "udržitelné" výrobky, služby a postoj ke společnosti a na základě toho uděluje ve spolupráci s nezávislými institucemi pečeť Green Brands. Udělení předcházejí nominace, přísné ověřování a rozhodnutí nezávislé poroty na vysoké úrovni.


Šetrné využívání zdrojů není pro nás jen slogan, ale filozofie a reálně praktikování principu ve společnosti Borlind. Každý výrobek je vytvořen s nejvyšší úrovní ochrany životního prostředí a společenské odpovědnosti. Prostřednictvím cíleného nákupu rostlinných surovin jsou podporovány mnohé projekty Fair Trade, techniky ekologického zemědělství a projekty v oblasti životního prostředí. Náš závazek se neomezuje pouze na sběr a výrobu surovin. Stejně tak, vytváříme a podporujeme vzdělávací projekty a další charitativní programy. Společnost Borlind se snaží přispět k uzdravení Země a světa, který také umožňuje našim budoucím generacím žít ve zdravém světě.

Po celá léta, Borlind GmbH splňuje "Sustainability" standard ("Certifikované udržitelné ekonomiky"). Všechny výrobky značky Annemarie Borlind i DADO SENS nesou proto certifikát CSE. Je to zkratka pro odpovědné ekologické, sociální integrované a kvalitně-orientované řízení. Soulad s politikami a kritérii certifikát CSE významně přispěl k pozitivnímu hodnocení.


"Jako společnost, jejíž sídlo se nachází v lese města Calw s názrvom" Black forest "se domníváme, že příroda má velký vliv na ekologické povědomí lidí. Zavázali jsme se k tomuto způsobu života ak odpovědnému využívání přírodních zdrojů a ochraně přírody, a ke trvale udržitelnému životu. Certifikát "Green Brand" je pro nás motivací na naší cestě "řekl Nicolas Lindner, marketingový ředitel Borlind GmbH.

 

GMP (Good Manufacturing Practices)

Pokračovat