ANNEMARIE LINDNER

Život zasvěcený přírodní kosmetice

„Každý člověk má v sobě poslání. Musíme ho vycítit a následovat ho."

To bylo jedno z hesel Annemarie Lindner. Celý život ho následovala s velkou vášní. Průkopnice přírodní kosmetiky to však v životě neměla lehké. Dvakrát v Německé demokratické republice zažila vyvlastňování, uprchla do západního Německa a znovu začala v Černém lese. Byla však vizionářkou a jejím přesvědčením to neotřáslo. Prosazovala svou myšlenku systematické péče o pleť s využitím přírodních zdrojů důsledně a bez kompromisů.

Je považovaná za průkopnici přírodní kosmetiky. Léta se trápila s mastnou, aknózní pletí, a ve svém boji zkoušela všechno možné - od bahenních masek až po chemické preparáty na hranici bezpečnosti, které v poválečných časech předepisovali v rámci léčby kožní lékaři. A potom zažila účinky napařování bylinkami a jílovou masku - přírodní medikamenty, které její život převrátily vzhůru nohama. Annemarie si nejen vyléčila akné, ale našla také své životní poslání - pomáhat lidem ke krásné a zdravé pokožce pomocí přírody.

Začala míchat vlastní kosmetiku - z čistě přírodních, rostlinných ingrediencí. V té době to byl ojedinělý jev. Někteří se jí zpočátku posmívali, že je bylinkářka a šarlatánka, ale ona se nevzdala a uzdravila nejen vlastní pleť, ale za svůj život pomohla i tisícům dalších lidí. Její vize, že jen zdravá pokožka je skutečně krásná, ji zařadili mezi významné osobnosti Německa a učinila z ní pojem. A rovněž její kosmetickou značku ANNEMARIE BÖRLIND – Natural Beauty, již úctyhodných 60 let.

„Nepotřebujeme chemii ani invazivní zásahy, abychom měli pokožku zdravou, krásnou a plnou života. Všechno, co naše pokožka potřebuje, najdeme v přírodě. Jen čeká na nás, až to objevíme," prohlašovala Annemarie Lindner.

Poselství a dědictví Annemarie Lindner uchováváme již tři generace a její původní receptury hlídáme jako rodinný poklad. Přestože jsme stále rodinná firma, ANNEMARIE BÖRLIND je dnes synonymem moderní, efektivní péče o pleť. Spojuje v sobě nejnovější vědecké poznatky o lidské pokožce s tím nejlepším z přírody.

Ve snaze získat vaši důvěru, nikdy nepolevíme a nesnížíme naše standardy.

„Všechno, co pokožka potřebuje, lze nalézt v přírodě. Jen čeká na nás, až to objevíme.”
- Annemarie Lindner (zakladatelka společnosti)

Annemarie_Lindner_mit_Familie
Annemarie Lindner se svými rodiči a sestrou Ruth
Annemarie_Lindner_Einschulung
HOCHZEIT
1
boerlind-firmengruenderin-annemarie-lindner-1959
bild_pass_sw_1984

Naše produkty od samého začátku až po současnost získávají množství ocenění. Před uvedením produktů na trh v NDR bylo nutné předložit anonymizovaný vzorek pro testování kvality. Všechny krémy vyrobené „Annemarie Lindner – Kräuter-Präparate“ byly hodnoceny nejvyššími známkami za prémiovou kvalitu. Annemarie se věrně držela svého kréda o kvalitě:

"Pokud to nemohu sníst, nedám si to na pokožku." – Annemarie Lindner

Annemarie Lindner a její manžel to v NDR neměli lehké. Přednášky o péči o pleť v tisku a v rádiu učinily její produkty velmi populárními, ale byly v nesprávný čas na nesprávném místě. Podnik manželů byl dvakrát vyvlastněn a potřetí to mělo být v létě 1958. Z tohoto důvodu se Annemarie a Walter Lindnerovci rozhodli společně uprchnout na Západ. Byl to náročný krok, ale zároveň to byl začátek něčeho velkého: Börlind GmbH.

10_3
P1000284
Lindner_Annemarie
092005borlind09mvh_01
4Q4G3679
Verdienstorden-AL
boerlind-annemarie-lindner-90-jahre-2010
annemarie-lindner-neuform-lebenswerk-2011
annemarie-lindner-maurice-lacroix-business-award-2011
GN15_SPA_DIAMOND_1599
Annemarie_Lindner_-c-medienfabrik-guetersloh-gmbH_joerg-saenger