Péče o vaši pokožku je pro nás věcí důvěry

Prohlásit, že naše kosmetická značka je přírodní, v dnešní době nestačí. Kritéria pro přírodní kosmetiku jsou již mnohem přísnější, stejně jako to, co se od ní očekává. Prokazatelná účinnost, pleťová kompatibilita a obsah přírodních složek jsou jen začátek

Kvalitu, účinnost a ekologický přístup k výrobě našich produktů, potvrzují také certifikáty EcoControl, BDIH, CSE, Vegan a GMP. Certifikát GREEN BRAND zaručuje, že naše kosmetické výrobky se vyrábějí šetrně k životnímu prostředí a přírodním zdrojům.

Co tyto certifikáty znamenají?

CSE_Label_with_English_subline_black_and_white_Internet_11546

CSE

Německá společnost pro aplikovanou etiku v podnikání vyvinula takzvaný CSE standard (zkratka znamená CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS, v překladu Certifikovaná udržitelná ekonomika) pro ekologicky orientované společnosti. Výrobní společnosti certifikované v souladu s normou CSE vyrábějí minimálně 75 % objemu svých produktů v souladu se stávající produktovou normou relevantní pro daný sektor.

Naše společnost Börlind GmbH patří mezi šest pilotních společností, které plní rozšířené, udržitelné standardy EcoControlu, neboli CSE, protože synonymem naší výroby je udržitelný rozvoj, podpora ekonomik a práce ve třetím světě a ekologie.

Certifikát CSE potvrzuje naše udržitelné podnikatelské postupy v sídle naší společnosti v Černém lese:

• V našich přípravcích nepoužíváme žádné výtažky z mrtvých zvířat a od samého začátku odmítáme testování na zvířatech.
• V našich přípravcích používáme vlastní pramenitou vodu.
• Rostlinné suroviny musí přednostně pocházet z certifikovaného ekologického pěstování nebo sklizně ve volné přírodě, jakož i ze sociálně-ekologických projektů z celého světa.
• V našich přípravcích používáme rostlinné výtažky z certifikovaného organického zemědělství nebo z volné přírody.
• Nepoužíváme žádné deriváty minerálních olejů (žádné silikony, MOAH ani parafíny). Také nepoužíváme žádné geneticky modifikované suroviny.

Dizajn_bez_n_zvu_32_

Eco Control

Německý inspekční a certifikační orgán EcoControl kontroluje a zajišťuje kvalitu bio produktů v oblasti přírodní a bio kosmetiky. Aby značka získala ochrannou známku EcoControl, musí splňovat přísná kritéria - nejen vysoké nároky týkající se obsahu surovin v produktech, ale také nároky na způsob získávání surovin a také na jejich zpracování. Přírodní kosmetika označená ochrannou známkou EcoControl například nesmí obsahovat ropné deriváty, syntetické parfémy a barviva, chemické konzervanty, umělé enzymy, fosfáty či geneticky modifikované suroviny.

Značka ANNEMARIE BÖRLIND je certifikována EcoControlem od roku 2008. Označení EcoControl na našich produktech zaručuje dodržování nejvyšších standardů, ke kterým jsme se jako výrobce zavázali a které často přesahují standardy jiných certifikačních značek ve více oblastech.

Dizajn_bez_n_zvu_31_

VEGAN

Množství veganů v populaci se neustále zvyšuje. Dobrovolně se vzdávají jakékoli živočišné potravy. Mezi ne patří vejce, sýr a mléčné výrobky. Dnes už existuje bohatá veganská nabídka od potravin až po kosmetiku.

Ochranná známka VEGAN se používá jako označení na celém světě. Jedná se o autentický standard pro výrobky bez živočišných přísad a složek pocházejících ze zvířat. To mimo jiné zahrnuje také med, včelí vosk, kolagen, karmín (červené barvivo získané z podrceného hmyzu - Červec nopálový), cholesterol, želatinu a mnoho dalších.


V zájmu zachování kvality výrobků společnost BÖRLIND GmbH občas používá živočišné suroviny. Jde především o včelí vosk, který má ochranný a výživný účinek – používá se například v rtěnkách. Dalšími živočišnými surovinami, které se příležitostně používají v produktech, jsou med, mléčná bílkovina, šelak a vlna.

Co přesně certifikuje VEGAN?

Na každém výrobku, který neobsahuje žádné živočišné složky, můžete vidět označení VEGAN. Abychom se ve společnosti BÖRLIND GmbH striktně drželi této filozofie, nejen co se týče složení produktů, ale také s ohledem na obaly, musí být zcela bez živočišných složek. Ne všechny běžné veganské nálepky berou do úvahy také obal.

Dizajn_bez_n_zvu_33_

GREEN BRAND


Mezinárodní organizace GREEN BRAND udělila již počtvrté Green Brand ocenění společnosti BÖRLIND GmbH, výrobci přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND – Natural Beauty a DADO SENS Dermacosmetics. Organizace ve spolupráci s nezávislými institucemi hodnotí ekologicky udržitelné výrobky, služby a společnosti jako takové. Vítězové se posuzují v třífázovém procesu, který je jedinečný na celém světě. Za nominaci, validaci a rozhodovací proces odpovídá prestižní nezávislá porota.

Dizajn_bez_n_zvu_30_

MICROBIOME FRIENDLY


Společnost ANNEMARIE BÖRLIND přichází na trh s první certifikovanou řadou make-upu pro pleť, která nepoškozuje a je šetrná k našemu kožnímu mikrobiu. Mikrobiom představuje komplex mikroorganismů na povrchu i uvnitř našeho těla. Jednoduše řečeno, slouží jako ochranná bariéra proti vnějším vlivům a podporuje imunitní systém.

Certifikace "MICROBIOME CERTIFIED" zajišťuje, že kosmetický přípravek nepoškozuje kožní mikrobiom, respektuje jeho rovnováhu a rozmanitost.

GARANTUJEME

certifikat_cse
Certifikát CSE potvrzující soulad s ustanoveními aktuální verze cSE (Certified Sustainable Economics).
certifikat_gmp
Společnost Börlind GmbH byla certifikována pro svou správnou výrobní praxi (GMP) v souladu s normou ISO 22716:2007.
certifikate_partner
ClimatePartner certifikoval BÖRLIND GmbH jako klimaticky neutrální společnost od roku 2015. Kosmetická společnost kompenzovala své emise skleníkových plynů ekvivalentní 1 526 598 kg CO2 podporou projektu na ochranu klimatu „Voda v Kambodži“.