Péče o vaši pokožku je pro nás věcí důvěry.

Prohlásit, že naše kosmetická značka je přírodní, v dnešní době nestačí. Kritéria pro přírodní kosmetiku jsou již mnohem přísnější, stejně jako to, co se od ní očekává. Prokazatelná účinnost, pleťová kompatibilita a obsah přírodních složek jsou jen začátek.

Kvalitu, účinnost a ekologický přístup k výrobě našich produktů, potvrzují také certifikáty EcoControl, BDIH, CSE, Vegan a GMP. Certifikát GREEN BRAND zaručuje, že naše kosmetické výrobky se vyrábějí šetrně k životnímu prostředí a přírodním zdrojům.Co tyto certifikáty znamenají?

cse

CSE

Německá společnost pro aplikovanou etiku v podnikání vyvinula takzvaný CSE standard (zkratka znamená CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS, v překladu Certifikovaná udržitelná ekonomika) pro ekologicky orientované společnosti. Výrobní společnosti certifikované v souladu s normou CSE vyrábějí minimálně 75 % objemu svých produktů v souladu se stávající produktovou normou relevantní pro daný sektor.

Naše společnost Börlind GmbH patří mezi šest pilotních společností, které plní rozšířené, udržitelné standardy EcoControlu, neboli CSE, protože synonymem naší výroby je udržitelný rozvoj, podpora ekonomik a práce ve třetím světě a ekologie.

Certifikát CSE potvrzuje naše udržitelné podnikatelské postupy v sídle naší společnosti v Černém lese:


• Minimálně 75 % produkované produkce musí splňovat normu pro organické nebo přírodní produkty.
• V našich přípravcích nepoužíváme žádné výtažky z mrtvých zvířat a od samého začátku odmítáme testování na zvířatech.
• V našich přípravcích používáme vlastní pramenitou vodu.
• Všechny produkty musí být dermatologicky testovány nezávislými institucemi pro účinnost a jejich bezpečnost pro každý typ pleti.
• V našich přípravcích používáme rostlinné výtažky z certifikovaného organického zemědělství nebo z volné přírody.
• Nepoužíváme žádné deriváty minerálních olejů (žádné silikony, MOAH ani parafíny). Také nepoužíváme žádné geneticky modifikované suroviny.
• Elektřina v celém podniku musí pocházet ze 100% ekologických zdrojů.
• Části zisků musí společnost prokazatelně reinvestovat do udržitelnosti.
• Audit kontroly se musí provádět každý rok.
• Rostlinné suroviny musí přednostně pocházet z certifikovaného ekologického pěstování nebo sklizně ve volné přírodě, jakož i ze sociálně-ekologických projektů z celého světa.


eco_control

Eco Control

Německý inspekční a certifikační orgán EcoControl kontroluje a zajišťuje kvalitu bio produktů v oblasti přírodní a bio kosmetiky. Aby značka získala ochrannou známku EcoControl, musí splňovat přísná kritéria - nejen vysoké nároky týkající se obsahu surovin v produktech, ale také nároky na způsob získávání surovin a také na jejich zpracování. Přírodní kosmetika označená ochrannou známkou EcoControl například nesmí obsahovat ropné deriváty, syntetické parfémy a barviva, chemické konzervanty, umělé enzymy, fosfáty či geneticky modifikované suroviny.

Značka ANNEMARIE BÖRLIND je certifikována EcoControlem od roku 2008. Označení EcoControl na našich produktech zaručuje dodržování nejvyšších standardů, ke kterým jsme se jako výrobce zavázali a které často přesahují standardy jiných certifikačních značek ve více oblastech.


vegan

VEGAN

Množství veganů v populaci se neustále zvyšuje. Dobrovolně se vzdávají jakékoli živočišné potravy. Mezi ne patří vejce, sýr a mléčné výrobky. Dnes už existuje bohatá veganská nabídka od potravin až po kosmetiku.

Ochranná známka VEGAN se používá jako označení na celém světě. Jedná se o autentický standard pro výrobky bez živočišných přísad a složek pocházejících ze zvířat. To mimo jiné zahrnuje také med, včelí vosk, kolagen, karmín (červené barvivo získané z podrceného hmyzu - Červec nopálový), cholesterol, želatinu a mnoho dalších.

V zájmu zachování kvality výrobků společnost BÖRLIND GmbH občas používá živočišné suroviny. Jde především o včelí vosk, který má ochranný a výživný účinek – používá se například v rtěnkách. Dalšími živočišnými surovinami, které se příležitostně používají v produktech, jsou med, mléčná bílkovina, šelak a vlna.


Co přesně certifikuje VEGAN?

Na každém výrobku, který neobsahuje žádné živočišné složky, můžete vidět označení VEGAN. Abychom se ve společnosti BÖRLIND GmbH striktně drželi této filozofie, nejen co se týče složení produktů, ale také s ohledem na obaly, musí být zcela bez živočišných složek. Ne všechny běžné veganské nálepky berou do úvahy také obal.


annemarie-borlind-green-brand-2023-2024

GREEN BRAND

Mezinárodní organizace GREEN BRAND udělila již počtvrté Green Brand ocenění společnosti BÖRLIND GmbH, výrobci přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND – Natural Beauty a DADO SENS Dermacosmetics. Organizace ve spolupráci s nezávislými institucemi hodnotí ekologicky udržitelné výrobky, služby a společnosti jako takové. Vítězové se posuzují v třífázovém procesu, který je jedinečný na celém světě. Za nominaci, validaci a rozhodovací proces odpovídá prestižní nezávislá porota.

Co to znamená pro vás?

Že používáte kosmetiku, kde každý výrobek je vytvořen s maximálním množstvím ekologické a sociální odpovědnosti.

Že nákupem rostlinných surovin jsou podpořeny mnohé fair-trade projekty s ekologickými pěstitelskými metodami a environmentálními projekty na celém světě.

Že společnosti záleží také na lidském rozměru a jejich celosvětový závazek se neomezuje jen na získávání surovin. Podporují také vzdělávací projekty a jiné charitativní programy, aby byli udržitelní také v případě člověka.

Společnost to chápe jako svůj přínos k obnově Země a světa, který také poskytuje život budoucím generacím. Börlind GmbH již dlouhá léta splňuje standard certifikované udržitelné ekonomiky. Všechny výrobky značky ANNEMARIE BÖRLIND a značky DADO SENS nesou certifikát CSE, což znamená ekologické, sociálně integrované a kvalitní řízení podniku. Dodržování přísných směrnic CSE bylo jedním z důvodů pozitivního hodnocení organizace GREEN BRAND.

„Certifikát „Green Brand” je pro nás motivací na cestě, pro kterou jsme se rozhodli.”
Nicolas Lindner, marketingový ředitel společnosti Börlind GmbH.

certifikat_cse

Certifikát CSE potvrzující soulad s ustanoveními aktuální verze standardu CSE (Certified Sustainable Economics).

certifikat_gmp

Společnost Börlind GmbH byla certifikována pro svou správnou výrobní praxi (GMP) v souladu s ISO 22716:2007.

Směrnice, které musí být dodržovány při výrobě kosmetiky, jsou pevně ukotveny v této mezinárodní normě. Směrnice se vztahují na různé oblasti výrobního podniku, které ovlivňují kvalitu produktu.

Certifikace podle ISO 22716:2007 proto svědčí o řízení kvality v souladu s normami a je opět důkazem vysoké kvality produktů společnosti BÖRLIND GmbH.


certifikate_partner

ClimatePartner certifikoval BÖRLIND GmbH jako klimaticky neutrální společnost od roku 2015.

Kosmetická společnost kompenzovala své emise skleníkových plynů ekvivalentní 1 526 598 kg CO2 podporou projektu na ochranu klimatu „Voda v Kambodži“.

Více o kompenzačním programu a klimatickém projektu se dozvíte na: www.climate-id.com/11720-1603-1001