RESPEKT, VĚDA, PŘÍRODA

65 let s námi

Úcta k člověku i přírodě, průkopnický vědecký duch a odpovědné zacházení s přírodními zdroji – to jsou tři pilíře, které charakterizují značku přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND Natural Beauty již více než 65 let.

ÚCTA JAKO ZÁKLADNÍ PILÍŘ

„U nás je úcta víc než jen firemní politikou – je to naše životní filozofie."

Úcta k člověku
Úcta k člověku, k našim zákazníkům a k našim zaměstnancům je pro nás samozřejmostí. S velkou péčí si vybíráme dodavatele a partnery, kteří sdílejí naše přesvědčení. Od nich žádáme záruky ekologických a etických postupů, důstojných pracovních podmínek a spravedlivých mezd pro jejich pracovníky. Odmítáme jakoukoli formu podpory dětské práce.

Úcta k přírodě
Záleží nám nejen na vaší pokožce, ale také na světě kolem nás. Proto nám velmi záleží na podpoře globálních projektů, které přispívají k lepšímu světu. Naše úsilí se projevuje v různých fair trade projektech, od výroby organického bambuckého másla v africkém Mali, která podporuje místní rodiny, až po výstavbu internátní školy v Bangladéši.

Úcta se projevuje i vůči našemu sídlu v Černém lese v Německu. Je to místo, kde Annemarie Lindner žila celý svůj život, je to místo, kde naše firma zapustila své kořeny a kde od začátku vznikaly výrobky ANNEMARIE BÖRLIND. Dodnes je to místo, kde probíhá kompletní výroba a vývoz všech našich produktů do celého světa.

Úcta k tradici
Přestože dnes distribuujeme naše kosmetické výrobky do více než 40 zemí světa, zůstáváme rodinnou firmou se srdcem. Naše láska k přirozené kráse a přírodě je dědičná a spolu s inovativním know-how se předává již po tři generace.

Imagebrosch_re__Bl_tter_in_Petrischale_Original_6329

PRŮKOPNICKÝ VĚDECKÝ DUCH

„Stojíme v čele vývoje přírodní kosmetiky s inovativními aktivními látkami již od roku 1959."

Jsme považováni za značku s průkopnickým vědeckým duchem, protože jsme vždy stáli v čele inovací v oblasti kosmetiky. Naše dlouholeté úsilí a odhodlání přinášet na trh nové, účinné a přírodní produkty péče o pleť nám vyneslo pověst vedoucího hráče v oboru. Neustále se zapojujeme do mezinárodních výzkumných projektů a vyvíjíme jedinečné aktivní látky, které se stávají součástí našich výrobků, což nám umožňuje poskytovat kvalitní kosmetiku s všestranným přínosem pro naše zákazníky.

V našem výzkumném oddělení, které se nachází v německém Černém lese, neustále hledáme nové rostlinné složky z různých částí světa. Naším záměrem je začlenit tyto složky do našich výrobků pro péči o pleť a zvýšit tak jejich účinnost. Při vývoji našich produktů využíváme nejnovější poznatky z oblasti botaniky a vědeckého výzkumu pleti, abychom dosáhli maximálního prospěchu pro pleť.

V kosmetice ANNEMARIE BÖRLIND najdete jedinečné aktivní ingredience, z nichž mnohé jsme si dokonce nechali patentovat. Účinnost a snášenlivost každého z našich přípravků byla klinicky prokázána nezávislými zkušebními ústavy a jejich bezpečnost je zaručena řadou certifikátů. Kvalitu, účinnost a čistě přírodní složení našich výrobků potvrzuje také více než 40 hodnocení „vynikající“ v testech německých institucí Stiftung Warentest a ÖKO-TEST.

ODPOVĚDNÉ HOSPODAŘENÍ S PŘÍRODNÍMI ZDROJI

„Jako průkopníci přírodní kosmetiky cítíme velkou společenskou a ekologickou odpovědnost."

Technika a technologie výroby našich produktů je velmi přísná a neustále ji zdokonalujeme, abychom nejen splnili nejvyšší standardy kosmetického průmyslu, ale také je překonali.

Naše požadavky, závazky a směrnice kvality jsou certifikované certifikátem EcoControl. Jako jeden z našich slibů zákazníkům odmítáme testovat produkty na zvířatech nebo používat geneticky modifikované ingredience.

Od vzniku naší kosmetické společnosti jsme striktně proti používání výtažků z mrtvých živočichů a proti jakýmkoli formám zneužívání přírodních zdrojů. Naopak v případech, kdy je třeba chránit ohrožené rostlinné druhy a zabránit jejich dalšímu ohrožení komerčním využíváním, činíme tak zčásti použitím ekologicky šetrnějších alternativ v podobě přírodně identických látek (jedná se o rostliny, které nezískáváme přímo z přírody, abychom zamezili zneužívání zdrojů - jsou reprodukovány podle svého přirozeného složení, a nejsou tedy syntetické).

Kdykoli je to možné, používáme rostliny z certifikovaného organického zemědělství nebo z volné přírody.

Jako základ našich produktů používáme přirozeně čistou, pramenitou vodu z našeho vlastního pramene, který vyvěrá z hloubky 166 metrů v Černém lese, nedaleko sídla naší společnosti.

Imagemotiv_Tiefenquellwasser_Presseformat_4558

O udržitelnosti nejen mluvíme, ale také ji striktně aplikujeme – využíváme alternativní zdroje energie či „zelenou flotilu”, která díky nejmodernějším technologiím přispívá ke snižování emisí a spotřebě paliva.

Důkazem poctivého plnění našeho závazku jsou četná vyznamenání za inovativní vývoj a udržitelné výrobní postupy. Jsme hrdí na to, že jsme od roku 2012 držiteli vyznamenání udržitelnosti CSE (Certified Sustainable Economics, česky Certifikovaná udržitelná ekonomika) za odpovědný, ekologický, společensky integrovaný podnikový management orientovaný na kvalitu.

Naše výroba je klimaticky neutrální a naši uhlíkovou stopu kompenzujeme podporou projektu ClimatePartner na úpravu vody v Kambodži.

Můžeme hrdě prohlásit, že od roku 2015 jsme klimaticky neutrální. Jednou z hlavních priorit společnosti ANNEMARIE BÖRLIND je snižování spotřeby energie s cílem snížit emise CO2:
- CO2 neutrální přeprava zásilek a dopisů
- CO2 neutrální vozový park
- Ekologicky efektivní plánování našich prodejních tras
- Jsme si vědomi důležitosti ekologické energie a opětovně využíváme dříve vyrobenou energii.