ÚČINNÁ PŘÍRODNÍ

KOSMETIKA

Inovativní výzkum pro maximální
účinnost


Průkopnický vědecký duch, respekt k člověku a zodpovědné zacházení s přírodními zdroji – to jsou tři pilíře, které charakterizují značku přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND – Natural beauty již více než 60 let.


PRŮKOPNICKÝ VĚDECKÝ DUCH

Naše vlastní oddělení vědy a výzkumu se sídlem v Černém lese v Německu neustále hledá nové rostlinné ingredience z celého světa, které bychom mohli použít do produktů péče o pokožku a vylepšili tak její funkce. Naše produkty vyvíjíme na základě nejnovějších poznatků z botaniky a biologie pokožky tak, abychom dosáhli jejich maximálních účinků pro pleť.

Od roku 1959 jsme průkopníky v oblasti komplexní péče o pokožku a lídry mezi značkami přírodní kosmetiky ve vývoji inovativních aktivních látek.

V 70. letech minulého století jsme jako první přinesli na trh sortiment protivráskové péče – řady LL Regeneration – ještě dříve, než v kosmetickém průmyslu zdomácněl pojem „anti-aging”.

Naším dalším světovým prvenstvím je také první přírodní kosmetický přípravek s obsahem ceramidů, které jsou podobné těm, které má naše pokožka.

Příkladem našeho průkopnického vědeckého ducha je náš mezinárodní výzkumný projekt ve spolupráci s italským výzkumným ústavem Akott. Společně jsme studovali kmenové buňky růže z Černého lesa a objevili jsme jejich skrytý potenciál. Výsledkem našeho výzkumu jsou dva vysoce účinné extrakty schwarzwaldské růže nejvyšší kvality, které naleznete exkluzivně v produktech ANNEMARIE BÖRLIND.

V naší kosmetice naleznete unikátní aktivní ingredience, mnohé z nich jsme si dali také patentovat. K posílení kožní bariéry používáme například čerstvé buňky papyru a k hydrataci či vypnutí pokožky botanickou kyselinu hyaluronovou, která je rostlinného původu, ale má stejnou účinnost jako konvenční kyselina hyaluronová z živočišných zdrojů. Navíc má funkci ochrany proti volným radikálům, co běžná forma kyseliny hyaluronové nedokáže.

Účinnost a pleťovou kompatibilitu každého našeho přípravku klinicky prokázaly nezávislé zkušební ústavy a jejich bezpečnost garantuje množství certifikátů. Kvalitu, účinnost a čistě přírodní složení našich produktů potvrzuje více než 40 hodnocení „vynikající“ v testech německých institucí Stiftung Warentest a ÖKO-TEST.

Za naše inovativní produkty i podnikový management jsme získali přes 60 prestižních vyznamenání a ocenění.


bo_r-content-marke-philosophie-verantwortungsvolle-innovative-forschung

ÚCTA K POKOŽCE A K PŘÍRODĚ

Naší firemní politikou je úcta - úcta k našim zákazníkům a zaměstnancům, ale také úcta vůči člověku obecně. Proto si pečlivě vybíráme naše dodavatele a partnery. Žádáme od nich, aby zaručili ekologické a etické procesy, důstojné pracovní podmínky a spravedlivou mzdu pro své zaměstnance a důrazně odmítáme jakýmkoli způsobem podporovat dětskou práci.

Záleží nám nejen na vaší pokožce, ale také na světě kolem nás. Proto velký význam v rámci našich aktivit připisujeme naší podpoře celosvětových projektů, které pomáhají učinit náš svět lepším místem. Jedná se o různé fair trade projekty – od výroby organického bambuckého másla v africkém Mali, která poskytuje místním rodinám slušné živobytí, výstavbu školní koleje v Bangladéši až po podporu projektu „Růže, ne opium v Íránu.”

Úctu přechováváme také k sídlu naší společnosti zasazeném v Černém lese v Německu. Je to místo, kde naše kosmetická firma „zapustila své kořeny" a kde se od samého začátku uskutečňovala výroba všech našich produktů. A je tomu tak dodnes. Komplexní výroba a vývoz všech našich produktů do celého světa se odehrává výlučně ze sídla společnosti v Černém lese Zajišťujeme tak stejnou kvalitu produktů a také se podílíme na tvorbě pracovních míst v regionu.

Přestože v dnešní době distribuujeme naše kosmetické produkty do více než 30ti zemí světa, jsme stále rodinná firma, která si lásku k lidské kráse a přírodě spolu s inovativním know-how v pleťové péči, předává již tři generace. Své rodinné tradice, smysl pro zodpovědnost, disciplínu a průkopnického ducha přetavujeme také do našich firemních hodnot.


bo_r-content-marke-philosophie-verantwortungsvolle-nutzung-der-natur

ZODPOVĚDNÉ ZACHÁZENÍ S PŘÍRODNÍMI ZDROJMI

Jako průkopníci přírodní kosmetiky cítíme velkou společenskou a ekologickou zodpovědnost. Naším globálním závazkem je dělat to, co děláme, s citem.

Technika a technologie výroby našich produktů je velmi přísná a neustále ji vylepšujeme, abychom nejen dodrželi ty nejvyšší standardy kosmetického průmyslu, ale je také převýšili.

Naše požadavky, závazky a směrnice kvality jsou certifikovány certifikátem EcoControl. Jako jeden z našich slibů zákazníkům odmítáme testovat produkty na zvířatech nebo používat geneticky modifikované ingredience.

Od vzniku naší kosmetické společnosti jsme striktně proti používání výtažků z mrtvých živočichů a proti jakýmkoli formám zneužívání přírodních zdrojů. Právě naopak, v těch případech, kdy je nutnost ohrožené druhy rostlin chránit a zabránit jejich dalšímu ohrožování komerčním využitím, děláme tak částečným používáním šetrnějších alternativ v podobě přírodně identických látek (jsou to rostliny, které nezískáváme přímo z přírody, abychom zamezili zneužívání zdrojů. Jsou reprodukovány podle jejich přirozeného složení a proto nejsou syntetické).

Pokud je to možné, používáme rostliny z certifikovaného organického zemědělství nebo z volné přírody.

Jako základ našich produktů používáme přirozeně čistou, pramenitou vodu z vlastního pramene, který vyvěrá z hloubky 166 metrů v Černém lese, nedaleko sídla naší společnosti.

O udržitelnosti nejen mluvíme, ale striktně ji aplikujeme – používáme alternativní zdroje energie či „zelenou flotilu”, která díky nejmodernějším technologiím přispívá ke snížení emisí a spotřebě paliva.

Důkazem poctivého plnění našeho závazku jsou četná vyznamenání za inovativní vývoj a udržitelné postupy výroby. Jsme hrdí na to, že jsme od roku 2012 držiteli vyznamenání udržitelnosti CSE (Certified Sustainable Economics, slov. Certifikovaná udržitelná ekonomika) za zodpovědný, ekologický, společensky integrovaný podnikový management orientovaný na kvalitu.

Naše výroba je z hlediska klimatu neutrální a kompenzujeme naše uhlíkové stopy podporou projektu ClimatePartner na úpravu vody v Kambodži.

Hrdě můžeme prohlásit, že jsme od roku 2015 klimaticky neutrální. Jednou z hlavních priorit společnosti ANNEMARIE BÖRLIND je snížení naší spotřeby energie s cílem snížit emise CO2:

- CO2 neutrální přeprava zásilek a dokumentů
- CO2 neutrální vozový park
- ekologicky efektivní plánování našich prodejních tras
- uvědomujeme si důležitost ekologické energie a mnohonásobně využíváme energii vyrobenou dřive.


b_r-content-image-marke-auszeichnungen

OCENĚNÍ

Od všech, kteří používají produkty ANNEMARIE BÖRLIND dostáváme spoustu pozitivní zpětné vazby, která nás opět utvrzuje v tom, že s našimi produkty a filozofií jsme na správné cestě.

Samozřejmě, stejně nás těší, když je toto uznání podloženo mezinárodními oceněními v kosmetickém segmentu.

Produkty produkty ANNEMARIE BÖRLIND získaly řadu ocenění. Zakladatelka společnosti Annemarie Lindner byla také vícekrát oceněna za svoji celoživotní práci průkopnice v oblasti přírodní kosmetiky. Více o jejím životním příběhu se dočtete zde.