5 beauty triků, jak zůstat krásná i po dlouhé cestě letadlem

5 beauty triků, jak zůstat krásná i po dlouhé cestě letadlem
3. srpna 2023 5 minut čtení
5 beauty triků, jak zůstat krásná i po dlouhé cestě letadlem

Chcete vypadat svěže a krásně po dlouhém a vyčerpávajícím letu? Pro většinu z nás je už jen tato představa sci-fi. Není se co divit, naše krása se s tímto dopravním prostředkem moc nepřátelí. Cestování letadlem představuje pro pokožku stres, protože vzduch na palubě je mnohem sušší, než by bylo pro pokožku přirozené a zdravé. Jako Evropané jsme zvyklí na 40 – 60 % vlhkost prostředí, na palubě letadel však vlhkost vzduchu dosahuje jen přibližně 5 až 12 %.

Jak si s tím poradit, když víte, že vás čeká vyčerpávající let a nechcete po vystoupení z letadla vypadat vyčerpaně, zmačkaně, jako po prohýřené noci? Odborníci na kosmetiku radí pokožku na tento stres a námahu předem připravit. Jak? Zásobit ji předem dostatečnou vlhkostí a výživou.

1. ZÁSOBTE POKOŽKU VLHKOSTÍ JEŠTĚ PŘED ODLETEM

5 beauty triků, jak zůstat krásná i po dlouhé cestě letadlem
Intenzivní maska určená pro suchou pokožku se sklonem k tvorbě vrásek v důsledku dehydratace pleti.

"Den před dlouhým letem si dám na obličej Hydro gélovou masku od certifikované přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND. Obsahuje vysokou koncentraci botanické kyseliny hyaluronové a výtažek z červené řasy, díky čemu intenzivně pokožku hydratuje a doslova ji zásobí vlhkostí?(tu má byť asi bodka za vetou nie otáznik) Jaký je to pocit? Moje pleť tuto masku doslova „vcucne“, pořádně se jí napije a je o poznání méně přesušená a vyčerpaná.

Tuto masku si beru na delší lety s více přestupy, stejně jako denní hydratační krém Aquanature, která dokážoe rovněž dát pleti pořádně napít,“ prozrazuje své beauty tajemství Barbora Daxner, zkušená cestovatelka, spisovatelka Life.

2. NEZAPOMEŇTE NA OČNÍ OKOLÍ A RTY

V letadle trpí především oči a rty, které jsou mimořádně citlivé na suchý vzduch na palubě. „V příručním zavazadle mi nechybí balzám na rty a hyaluronové oční obklady na oční okolí od značky ANNEMARIE BÖRLIND. Na těchto očních obkladech s obsahem botanické kyseliny hyaluronové je skvělé to, že mají gelovou konzistenci, takže jsou velmi nenápadné a když si jich během letu aplikuji, nikdo si jich ani nevšimne,“ říká cestovatelka.

3. PŘIJÍMEJTE HODNĚ TEKUTIN

Rovněž se doporučuje během letu přijímat dostatečné množství tekutin, dokonce přinejmenším dvakrát tolik, než jsme běžně zvyklí. Nejenže se nám naše pleť za to poděkuje, že nebude působit vyprahle, ale také náš trávicí a lymfatický systém bude za to vděčný, protože při dlouhém sezení a tlaku, který na palubě letadla je, trpí. A naopak, zkuste se vyhýbat kávě, černému čaji, kofeinovým nápojům, potravinám s vysokým obsahem soli a dalším nápojům a potravinám, které vodu v těle zadržují nebo naopak organismus odvodňují.

Slovakia-10
Intenzivní maska určená pro suchou pokožku se sklonem k tvorbě vrásek v důsledku dehydratace pleti.

4. TAJNÝ TIP – BEAUTY KÚRA PŘES NOC

Čeká vás dlouhý noční let a do cílové destinace přiletíte až ráno? Přibalte si do příručního zavazadla také Senzitivní krémovou masku od ANNEMARIE BÖRLIND. Tato maska ​​dokáže dodat rozhozené a vystresované pleti rovnováhu, okamžitě ji uklidnit a zmírnit jakékoli reakce v důsledku stresu.

Jelikož není nutné ji smývat, dá se aplikovat po dobu nočního letu před spánkem a ráno budete vypadat svěže a odpočatě, jako byste nespali na nepohodlném sedadle v letadle, ale doma v posteli.

Kromě senzitivní krémové masky od ANNEMARIE BÖRLIND existují také ​​další triky pro udržení krásné pleti během letu. Praktickým tipem je také použití kvalitní hydratační noční kúry nebo masky, která bude pokožce dodávat potřebné živiny a hydrataci během celého letu.

ANNEMARIE_B_RLIND_Sensitive_Cream_Mask_Internet_4092
Intenzivní maska určená k ošetření citlivé pleti se sklonem k zarudnutí a podráždění.

5. NA PALUBU BEZ MAKE-UPU

Beauty specialisté doporučují nastupovat do letadla bez make-upu, který by beztak namáhanou pokožku v nadmořské výšce jen zbytečně dráždil. Jak to však vyřešit, pokud nechcete jít s úplně „nahou“ tváří? Použijte jemně tónovací BB krém. Multitalent BB krém od přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND kombinuje až 5 kvalit v 1 inovativním produktu pro svěží vzhled. Nejen, že se postará o zakrytí nedokonalostí pleti, ale zároveň intenzivně hydratuje pokožku – co se během dlouhého letu skvěle hodí, rovněž zklidňuje, ochraňuje a zabraňuje předčasnému stárnutí. Vaše pleť tedy bude díky němu dýchat a zároveň ním chytře zamaskujete její případné nedostatky.

Related posts