5 důvodů proč je přírodní opalovací kosmetika lepší než konvenční

5 důvodů proč je přírodní opalovací kosmetika lepší než konvenční
5. června 2023 6 minut čtení
5 důvodů proč je přírodní opalovací kosmetika lepší než konvenční

Výběr opalovací kosmetiky souvisí s naším zdravím víc, než bychom si možná mysleli. Používáním nesprávné sluneční ochrany vystavujeme své zdraví rizikům – od sluneční alergie, pigmentových skvrn až po melanom. Proč je správný výběr opalovací kosmetiky důležitý? A proč je lepší sáhnout po ověřených značkách přírodní kosmetiky namísto té konvenční?

Představujeme 5 důvodů proč je ověřená přírodní opalovací kosmetika lepší než konvenční:

1. Žádné škodlivé UV filtry na pokožce

Většina konvenční kosmetiky na opalování obsahuje škodlivé UV filtry. Produkty nejsou kontrolovány a bezpečnost složení může být pochybné. Studie ukázaly, že používání škodlivých UV filtrů má škodlivý vliv na hormonální systém, zvyšuje riziko rakoviny kůže a jejich stopy byly nalezeny v mateřském mléce. UV záření v kombinaci s průnikem do lidské pokožky vyvolává přirozené chemické reakce v těle, které pokud se kombinují s toxickým UV filtry, mohou dokonce vyvolávat různé reakce kůže, jako je zarudnutí, kožní výsyp, sluneční alergie či vznik pigmentových skvrn. Většina z nás se u produktů na ochranu před slunečním zářením soustřeďuje na hodnotu ochranného faktoru a SPF filtr, ale neřešíme kvalitu složení, která paradoxně může tyto kožní problémy vyvolávat. V případě přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND jsou opalovací přípravky a složení kontrolovány certifikační společností a obsahují pouze zdraví bezpečné UV filtry. Navíc ochrana pokožky je posílena unikátními přírodními zázraky jako je například řasa Kombu, která se nachází ve všech SUN produktech. Nejenže poskytuje ochranu před UV zářením, ale je bohatá na vitamíny A a E.


TIP: Již u faktoru SPF 15 je zajištěna 93 % ochrana kůže. Málo kdo ví, že mezi SPF 30 a SPF 50 je jen rozdíl v cca 2 % ochrany. Zatímco faktor SPF 30 zajišťuje téměř 97 % ochranu kůže, faktor SPF 50 max. 98,5 % co je jen o necelé 2 % více!


2. Sluneční ochrana bez mikroplastů a nanočástic

Dizajn_bez_na_zvu_7_
Produkty ANNEMARIE BORLIND neobsahují žádné mikroplasty a nanočástice.

K tomu, aby byla pokožka průhledná i po nanesení krému (aby se omezil vzhled bílé pokožky) jsou v konvenční kosmetice používány nanočástice. Ovšem naoko žádoucí efekt pro nás představuje v běžných přípravcích zásadní zdravotní rizika. Pronikají do tělesných orgánů, tkání a buněk. Dostat se mohou do plic, krve, mozku a v některých případech mohou vážně poškodit DNA. Právě nanočástice způsobují narušení buněčných procesů a jsou jedním z hlavních důvodů vzniku rakoviny.

Neméně pozornosti byste měli věnovat i mikroplastům. Stejně jako nanočástice dokážou proniknout do pokožky a ovlivnit váš imunitní systém. Stále častěji jsou skloňovány při problémech s dýchacím, trávicím a reprodukčním systémem.

Kosmetický průmysl je natolik pokročilý, že nanočástice a mikroplasty nejsou ve složení nezbytné. Přesto se běžně používají. I proto přírodní certifikované značky představují lepší a bezpečnější volbu bez rizika kontaminace organismu mikroplasty či nanočásticemi.

TIP: Před tím, než sáhnete po konvenčním přípravku, důkladně si přečtěte složení produktu.

3. Sluneční kosmetika se zklidňujícími a regeneračními látkami

Přírodní opalovací kosmetika obsahuje kromě UV filtrů také přírodní ochranné látky, které byste v konvenčních výrobcích hledali marně.

Věděli jste, že až 80 % předčasného stárnutí je způsobeno nedostatečnou ochranou před UV zářením? Již zmiňovaná řasa Kombu kromě toho, že chrání pokožku před UV zářením, chrání před stárnutím a fotostárnutím.

Kromě toho existují ověřené přírodní značky opalovací kosmetiky, mezi které se řadí také ANNEMARIE BÖRLIND. Kromě bezpečných a spolehlivých UV filtrů obsahuje také důležité přírodní látky zabezpečující hydrataci, regeneraci, antioxidaci, zklidnění a ochranu pokožky před stárnutím, jako jsou např. sorbitol, pantenol, vitamin E, extrakt z meduňky, který je jednou z nejúčinnějších přírodních zbraní proti volným radikálům. Dále extrakt z ječmene, který obsahuje vysoký podíl selenu, manganu a zinku, které podporují enzymatické odbourávání volných radikálů, rakytníkový olej, který obsahuje vitamín E a betakaroten, které zabraňují předčasnému stárnutí pokožky.

TIP: Při výběru opalovací kosmetiky se vyplatí připlatit si za kvalitu přípravků

Obra_zok1_1
Opalovací protistárnoucí krém SPF 50 obsahuje anti-agingový komplex aktivních rostlinných látek.

4. CORAL FRIENDLY opalovací kosmetika

Každý rok končí v oceánech tisíce tun substancí používaných v produktech na ochranu před slunečním zářením. Mohou mít negativní účinky na vysoce citlivé ekosystémy, jako jsou korálové útesy a jiné mořské organismy. Například Mezinárodní iniciativa pro korálové útesy (ICRI) uvádí, že oxybenzon (benzophenone-3) a oktinoxát (ethylhexyl methoxycinnamate, oba UV filtry, zvyšují riziko „korálového bělení“ a mohou vést k odumírání korálů. Dále mohou poškodit korálové organizmy a mít negativní vliv na reprodukci.

pred-a-po-koral
Dopad průniku škodlivých UV filtrů na korálové útesy.

Všechny produkty ANNEMARIE BÖRLIND jsou CORAL FRIENDLY. Jejich používání nepředstavuje žádné riziko pro životní prostředí

5. Garance čistoty produktu na opalování

K tomu, aby byla kosmetika klasifikována jako přírodní, musí splňovat to, aby byly výrobky:

  • bez derivátů minerálních olejů,
  • bez sloučenin PEG,
  • bez silikonů,
  • bez parabenů,
  • bez mikroplastů a nanočástic.

ANNEMARIE BÖRLIND nabízí vyváženou ochranu jak před UVB, tak i UVA paprsky, navíc obsahuje přírodní ošetřující a ochranné látky, které v konvenčních přípravcích nenajdete. Textury jsou bez obsahu parabenů, PEG, silikonů, syntetických konzervantů, a proto představují lepší a bezpečnější volbu v případě ochrany před slunečním zářením. ANNEMARIE BÖRLIND navíc nepoužívá syntetické vůně. Všechny použité aroma jsou výhradně přírodního původu získané z rostlin.

Related posts