Akné ve 40-tce: Co je jeho příčinou?

Akné ve 40-tce: Co je jeho příčinou?
24. července 2020 4 minut čtení
Akné ve 40-tce: Co je jeho příčinou?

Ve 20-tce mnoho z nás doufá, že problémy s akné a mastnou pletí postupně odezní. Ale co když nás trápí i ve 30-tce, nedejbože ve 40-tce? Akné a nečistá pleť v dospělosti nejsou fyziologickými jevy. Jsou následkem buď zdravotního stavu, nebo výsledkem nesprávné péče o pleť. Pokud jste vyloučili zdravotní příčiny akné, podívejte se na svoji pleťovou a dekorativní kosmetiku. Nebude problém náhodou tam?

Za akné ve 40-tce může většinou pleťová kosmetika

Akné ve 40-tce může mít různé příčiny. Většinou jde o následek hormonálních výkyvů , špatné stravy bohaté na cukr , stresu či zdravotních příčin . Avšak v naší praxi se setkáváme se zcela jinou příčinou akné. Většinou jde o ženy, které používají konvenční kosmetiku s obsahem silikonů , parabenů , PEG a ropných derivátů . Tyto složky naleznete v dekorativní, ale také v pleťové péči.

Proč mohou být příčinou akné právě oni? A nejen akné. Tyto škodlivé složky brání přirozeným funkcím pleti . Pleť se nedokáže regenerovat, vyplavovat toxiny a kvůli nepropustnosti, kterou tyto složky vyvolávají, vysychá zevnitř. Narušují i ​​její ochranný film. Výsledkem je pleť s akné, která se nadměrné mastí a vznikají na ní vrásky .

Škodlivé složky, které se nacházejí v kosmetice a způsobují nečistou pleť

Parabeny se používají jako konzervanty. Nacházejí se hlavně v anti-aging péči! Přitom se vyznačují vysokou dráždivostí pleti – narušují její ochranný film, následkem čehož je pleť podrážděná, citlivá a má sklony k akné.

Ropné deriváty se přidávají do kosmetických produktů proto, že jsou levnější náhradou kvalitních rostlinných olejů. Po použití přípravku s ropnými deriváty je pokožka na dotek hydratovaná, avšak tato látka vytváří na pleti nepropustný film . Což vede k vyrážkám, podkožnímu akné a celkově ke zhoršenému stavu pleti. Naše pleť se nedokáže zevnitř čistit a vyplavovat toxiny, stejně jako dovnitř se nedostanou účinné látky z krému.

pexels-andrea-piacquadio-3764013
Kosmetické výrobky jsou nedílnou součástí každodenního života mnoha lidí. Avšak mnoho z nich obsahuje složky, které mohou být škodlivé pro naši pleť.

Silikony jsou v přírodě nerozpustné látky, které jsou běžnou součástí kosmetiky. Přidávají se do kosmetických produktů proto, aby byla pleť měkčí a na pocit hebká. Ale stejně jako u ropných derivátů přes silikonový nános naše pleť nedokáže dýchat. Ucpávají se póry, což je předpokladem ke vzniku akné. Vlivem silikonů naše pleť nedostává hydrataci zvenčí. Proto se do hloubky vysušuje.

Jak se tedy zbavit akné ve 40-tce? Kromě úpravy stravy, což zahrnuje vyloučení cukru, mastných jídel a ideálně i bílé muka, dodržujte pitný režim , pravidelně si čistěte pleť a sledujte složení své kosmetiky . Dopřejte pleti čistou kosmetiku s aktivními přírodními látkami a bez obsahu syntetických složek .

Čisté složení a anti-aging účinky pro pleť po 40-tce s linií SYSTEM ABSOLUTE

Inovativní péči o pleť přináší značka ANNEMARIE BÖRLIND s její anti-aging linií SYSTEM ABSOLUTE , která narozdíl od běžných konvenčních přípravků má čisté složení bez nežádoucích látek a pracuje hluboko pod povrchem pleti . Její průlomová technologie postupně uvolňuje do pleti účinné přírodní ingredience , díky čemuž pleť permanentně dostává anti-aging péči . Co je tou průlomovou technologií, která má prokazatelné účinky v anti-aging péči?

ANNEMARIE_B_RLIND_-_SYSTEM_ABSOLUTE_Original_4945
Dopřejte své zralé pleti kosmetiku na úrovni díky anti-aging linii SYSTEM ABSOLUTE.

3D MATRIX - aktivní komplex přírodních látek s vysokou anti-aging účinností

3D MATRIX tvoří molekuly cukru ze zelených řas , které jsou vloženy do gelové substance ze stromu tara . Tato kombinace aktivních přírodních látek aktivuje tvorbu kolagenových a elastinových vláken v pleti, což se projeví eliminací vrásek a hutnosti pleti. 3D MATRIX uvolňuje aktivní přírodní látky do pleti postupně, čímž naše pleť dostává anti-aging péči kontinuálně.

Výtažek ze zelených řas ve 3D MATRIXU obsahují hodnotné proteiny , sacharidy a lipidy . Především cukr z těchto řas má výjimečné účinky v oblasti hydratace a anti-aging péče, proto je hlavní složkou 3D MATRIXU.

Related posts