Jak pečovat o pleť po 30tce

Jak pečovat o pleť po 30tce
19. září 2023 9 minut čtení
Jak pečovat o pleť po 30tce

Víte, jak o svou pleť pečovat v nejkrásnějším období našeho života? Jaké kosmetické produkty jí udělají dobře a jaké jí neprospívají?

Věk kolem třicítky a dekádu po ní, se považuje za vrchol života. Ještě stále máme životní elán, energii, dravost a kopec snů, ale zároveň jsme zkušenější, chytřejší a zejména – máme už pravděpodobně jasno v tom, co chceme a co nechceme.

Stejně už víme, co nám dělá dobře a zbytečně nemíníme energii, čas, peníze a zdraví na úkor své krásy, zdraví a dobrého pocitu. Samozřejmě, přicházejí však nové výzvy – při pohledu do zrcadla vidíme, jak se naše, tělo, tvář a pokožka mění. U někoho se ještě před třicítkou objevují ​​první šediny a první vrásky.

Inu, naši pleťovou rutinu už nemůžeme jen tak odbýt studenou vodou a mýdlem, jak to dělalo mnoho z nás v pubertě, zejména ti šťastní, kteří neměli s pletí žádné problémy. Po překročení magické třicítky to s péčí, ať se nám chce nebo nechce, musíme začít myslet vážně. A vlastně to i chceme, nebo ne?

Ovšem pozor! Často se stává dokonce přesný opak! Mnohé ženy vyděsí perspektiva vrásek a ochablé pokožky do té míry, že se pustí do odvážných experimentů – zkoušejí všechny možné kosmetické přípravky, které jsou novinkou na trhu, ozpěvuje je kamarádka nebo na ně evidují ze všech stran masivní reklamu.

Zkoušejí, kombinují hlava-nehlava, aniž by poslouchali a vnímali skutečné potřeby své pleti. Mnohé z nich přitom nejsou vhodné pro jejich typ pleti. A když si k tomu přidáme stres, volné radikály…

Výsledek? Stále více žen po třicítce trápí nečistá pleť, rozšířené póry, pozdní akné, přecitlivělost a alergie.

ANNEMARIE_B_RLIND_-_3_in_1_Facial_Oil_Internet_6014
Ochranný pleťový olej 3v1 s inovativním Anti-Blue Light filtrem chrání pokožku před modrým světlem a působí tak proti stárnutí pokožky.

Je to přitom jen reakce na příliš mnoho rozličné kosmetiky, reakce na přehnanou – ale ne konstruktivní snaživost – dostat svou pleť do rovnováhy. Je to začarovaný kruh. Pleť, na kterou až přehnaně aplikujeme různá séra a krémy, často reaguje úplně opačně – pustulami, vyrážkami a skvrnami.

Pleť po třicítce vyžaduje, abychom věděli, co nám dělá dobře a co ne. A abychom si ji cenili a šetřili. Zaslouží si odbornou diagnostiku v kosmetickém salonu nebo u dermatologa a ty správné ingredience a produkty na míru, podle typu a potřeb pleti.

V tomto článku vám navíc poradíme, co je vhodné pro péči o pokožku kolem třicítky.

OCHRANA A HYDRATACE

Přestože před 30tkou stárnutí kůže není tak viditelné, věřte, že se děje. Tyto procesy se odehrávají v hlubších vrstvách kůže a mohou se projevit až o pár let později.

Pokožka se s přibývajícím věkem ztenčuje a produkuje méně elastinu a kolagenu. Zároveň je citlivější na stres – zvenčí i zevnitř! Takže se na ní podepisuje a odráží vše ještě intenzivněji než v mládí – to, co zažíváte doma, v práci, v rodině, stavba domu, cestování po světě, probdělé noci či příliš mnoho alkoholu, stres i okamžiky nadpozemského štěstí.

U některých lidí se první příznaky stárnutí objevují už kolem věku 25, prsty v tom má genetika, životní styl či typ pokožky. U někoho naopak až daleko po třicítce. Obecně jsou však lidé se suchou kůží náchylnější k předčasné tvorbě vrásek. Rovněž ti, kteří nadměrně vystavují pokožku slunečnímu záření či soláriu, bez přiměřené ochrany. Pokud se však už jednou vrásky objeví, obvykle bývá pozdě.

Beauty odborníci doporučují myslet na „prevenci“, co v praxi znamená: důkladně pleť ráno i večer čistit a odlíčit, používat vhodné, tzv. pre-agingové přípravky, pleť dostatečně chránit před UVA a UVB slunečním zářením a HYDRATOVAT. A to i tehdy, kdy svou hebkostí připomíná dětskou prdelku a vrásky na ní nám nepřijdou na mysl.

Aby pokožka dokázala sama sebe regenerovat, byla hladká, pružná a bez vrásek, potřebuje mít velkou zásobárnu vlhkosti.

Kosmetické produkty určené pro tento věk by měly obsahovat nejen hydratační složky, ale také látky, které zabraňují nadměrné pigmentaci, zvyšují elasticitu kůže a chrání pleť před předčasným stárnutím.

JAKÝ TYP KOSMETIKY JE PRO VÁS VHODNÝ?

ANNEMARIE_B_RLIND_-_AQUANATURE_Internet_5780
Přípravky hydratují pokožku a váží v ní dostatek vlhkosti a vyplňují tak jemné linie a vyhlazují vrásky.

Máte pocit, že vaší pokožce chybí vlhkost? Naše pleť má tendence ke vzniku vrásek tehdy, když je pleť dehydrovaná, bez ohledu na věk. Pokud bojujete s tímto problémem, nesmírně účinné a dlouhodobé řešení naleznete v přírodě v podobě produktové řady AQUANATURE od certifikované přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND.

Obsahují totiž unikátní botanickou kyselinu hyaluronovou, která je podobná té, která je v lidské kůži a intenzivně tak dokáže zvlhčovat pokožku a zmírňovat vznik prvních vrásek. Ve spojení s kmenovými buňkami papyru stimuluje obnovu kožních buněk a posiluje kožní bariéru.

Máte naopak suchý typ pokožky, která je suchá ne z důvodu nedostatku hydratace, ale protože má narušenou lipidovou vrstvu? Kromě suchosti a nepříjemného pocitu pnutí ji trápí také červené žilky? Pro takovou pleť kolem třicítky je vhodná systematická péče s naší průlomovou anti-aging línou LL Regeneration.

Naši vědci vyvinuli tuto produktovou linii již v 80. letech minulého století a patří mezi první anti-agingové pleťové přípravky na světě. Od zrodu vylepšovali její složení, koncentraci aktivních látek, texturu, vůni apod.

Ale základ zůstal neměnný – je jím patentovaný přírodní LL biokomplex, který podporuje přirozenou regeneraci pleti, dokáže úžasně revitalizovat a zpevňovat pleť a dodává jí viditelnou svěžest a jemnost. Navíc podporuje obnovu buněk, zpomaluje stárnutí, zlepšuje odolnost a ochranný mechanismus pleti, účinně hydratuje pleť a vyhlazuje vrásky. Dlouhodobým užíváním navíc redukuje a předchází výskytu červených žilek.


SYSTEMATICKÁ PÉČE

Čím jsme starší, tím důležitější je pravidelná a důkladná systematická péče. Nemusíte mít obavy, není to žádná jaderná fyzika. Stačí dodržovat pět základních kroků, nepřeskakovat je, neodbývat je, ale brát je jako investici do vaší budoucí krásy a mladistvého vzhledu. Věřte, že se na ně dá zvyknout velmi rychle a stanou se tak samozřejmostí jako je např. čištění zubů.

Systematická péče podle Annemarie Lindner, zakladatelky certifikované přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND sestává z:

  1. důkladné čištění ráno i večer,
  2. tonizace nebo posílení pleti,
  3. denní krém,
  4. noční krém podle vašeho typu pleti,
  5. oční krém.

Jelikož jednotlivé kroky a tomu odpovídající produkty jsou navzájem úzce propojeny, doporučujeme vám používat produkty pro jednotlivé kroky systematické péče ze stejné řady. To znamená, že pokud máte typ pleti, pro který je vhodná linie LL Regeneration, doporučujeme vám používat všechny produkty ze stejné řady.

KOSMETICKÉ VYCHYTÁVKY PRO VAŠI PLEŤKromě základní pěti krokové péče, která by se po překročení třicítky měla stát vaší každodenní beauty rutinou, můžete mladistvý vzhled své pleti podpořit také doplňkovou péčí. Skvělé jsou k tomu intenzivní koncentráty intenzivní séra od ANNEMARIE BÖRLIND, které obsahují aktivní látky ve velmi velké koncentraci, proto jsou výsledky patrné prakticky okamžitě.

Například Hydro Booster je tak malý kosmetický zázrak, který okamžitě a velmi intenzivně dodá pokožce obrovskou zásobu vlhkosti, celou ji vypne a odstraní drobné vrásky.

Hydro_booster_1_
Vysoce koncentrované ingredience okamžitě hydratují, osvěžují a vyplňují kontury pleti.

Pokožka kolem třicítky potřebuje také extra ochranu před škodlivinami z okolního prostředí, které se také podílejí na jejím předčasném stárnutí. Hrozbou dnešní moderní doby je tzn. modré světlo, záření z chytrých telefonů, televizorů, tabletů či počítačů, kterému jsme vystaveni prakticky nepřetržitě a je dokázáno, že také urychluje stárnutí kůže.

Dobrou zprávou je, že se dá proti němu chránit – tento inovativní produkt z dílny vědců z Börlindských laboratoří, který získal řadu ocenění, si dokonce u nás interně vysloužil přezdívku „tekuté zlato”. Je to totiž suchý Ochranný pleťový olej 3v1, který pokožku zanechává neskutečně hladkou a hebkou jako kašmír, rozzářenou, plnou života, prostě nádhernou.

Nic podobného na kosmetickém trhu neexistuje, tento kosmetický produkt je skutečně fenomén! Chrání před modrým světlem a předčasným stárnutím, posiluje kožní bariéru a zjemňuje pleť.

IMG_9464_edited-original-_1

TIP Henriety Martinkové, expertky na přírodní kosmetiku a beauty specialistky pro ANNEMARIE BÖRLIND SK & CZ
„Pokud jste překročili třicítku, udělejte si jednou týdně na pár minut beauty rituál. Všichni žijeme hektický život, ale udělejte to pro svou krásu a svůj příjemný vnitřní pocit. Berte to jako svůj malý rituál, chvíle, které strávíte jen sama se sebou a budete se hýčkat? Co funguje u mně? Večer po očištění obličeje si jednou týdně nanáším VITAMÍNOVOU DUO MASKU, která obsahuje výtažky ze super ovoce jako je goji, acai či rakytník řešetlákový. Okamžitě oživí a revitalizuje pleť a díky obsahu vitamínu E zabraňuje předčasnému stárnutí. A její vůně na mě působí energicky a zároveň velmi relaxačně.“

Related posts