Alicia Lindner: S naší pokožkou bychom měli zacházet uctivě

Alicia Lindner: S naší pokožkou bychom měli zacházet uctivě
18. dubna 2023 6 minut čtení
Alicia Lindner: S naší pokožkou bychom měli zacházet uctivě

Jaké je to být vnučkou průkopnice přírodní kosmetiky, kterou si Němci váží jako národní poklad? Jaké je to vyrůstat uprostřed lesů, bylinek, krémů a olejíčků? A jakou nejdůležitější radu jí předala její babička, Annemarie Lindner? Vyzpovídali jsme Alici Lindner, dvojnásobnou maminku, která je spolu s bratrem již třetí generací v čele rodinné kosmetické firmy Börlind.

Vaše babička byla průkopnicí přírodní kosmetiky, stojí za zrodem nejprodávanější certifikované přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND s více než 60. letou tradicí. Jaké bylo vaše dětství uprostřed bylinek, krémů a olejíčků?

Dopřála bych takové dětství každému dítěti! Vyrůstali jsme ve vesničce Calw uprostřed Černého lesa, kde sídlí i naše firma. Celé dny jsme se honily po lese a šplhali po stromech…Vyrůstali jsme velmi svobodně a bezpečně, žádný ruch velkoměsta, stres, smog… Jednoduše dokonalé místo pro děti! Právě proto jsme se sem s manželem a našimi dvěma dcerkami znovu vrátili. Dokonce bydlíme nejen ve stejné vesnici, ale iv domě, kde jsem vyrůstala!

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-cierny-lec-calw-1024x589
Černý les: u vesnice Calw.

Smějeme se, že nikdy jsme naše kosmetické přípravky netestovali na zvířatech, zato jsme je testovali na dětech. Na dětech v naší rodině. Jako první jsme totiž s mými sourozenci vždy zkoušeli všechny ty nové, voňavé, čistě rostlinné krémy a olejíčky dříve, než jsme je uvedli na trh. Můj táta se mě vždy ptal: Jak se ti líbí ta vůně? Jak se ti líbí textura toho krému? Co říkáš na to, že jsou v tom růže? A já jsem mu vždy s typickou dětskou upřímností odpověděla. Jistou dobu jsme dokonce vyráběli kosmetiku speciálně pro děti a já se sourozenci jsme byli jejími neoficiálními modely. A pak jsme se chytili šance dát dohromady rozličné ingredience v laboratoři, a vytvářeli jsme naše vlastní krémy. Nechali jsme po sobě totální chaos a nepořádek!

Jaké je to, když rodina vlastní velký rodinný podnik? Je to tak, že pracovní záležitosti se vždy přetřásají na rodinných večeřích či nedělních obědech?

Ano, je to vždy téma číslo jedna pro nás jako pro rodinu. Proto bylo pro mě někdy matoucí, když jsem na návštěvě u kamarádů zjistila, že rodiny si většinou povídají o úplně jiných věcech než o práci. Teprve když jsem byla starší, pochopila jsem, že existují rodiny, u kterých se nespojuje pracovní život se soukromým, takže mají jiné věci, o kterých si povídají.

Takže se ani nemusím ptát, jestli z malé Alicie vyrostla kosmetická maniačka…? (smích)

Přesně tak, miluji kosmetiku! A především – co je asi přirozené – přírodní kosmetiku. V pubertě jsem si dokonce míchala mátový olej se včelím voskem a různými barevnými pigmenty a vyráběla si vlastní lesky na rty! Samozřejmě, že jsem vyzkoušela i jiné značky, dokonce i konvenční kosmetiku, neboť musíme znát trh. Testuji různé novinky, ale obvykle se rychle vrátím k našim produktům. (smích).

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-starostlivost-o-plet-laboratorium-vyskum-1024x589

Jaké produkty jsou vaší srdcovkou?

Mám ráda mnohé naše výrobky od ANNEMARIE BÖRLIND i DADO SENS, ale za skutečný zázrak považuji naše Hydratační oční obklady s botanickou kyselinou hyaluronovou. Jsou mou první pomocí po náročných dnech. A také mám ráda sérum Energizér z pomerančových květů , který patří mezi naše bestsellery. Za zdařilou považuji i produktovou linii Energynature , která pleť skutečně „nakopne“.

Podedili jste lásku ke kosmetice od své staré Annemarie?

Ano. Dokázala o krémech a kosmetice vyprávět dlouhé hodiny a celé dospívání mi přízvukovala, že ze všeho nejdůležitější je poctivé každodenní čištění pleti, ráno i večer. Jinak všechna ta séra a krémy, co si pak nanesu, prostě nebudou na pleti fungovat.

A já ji poslechla. Už si ani nepamatuji, kdy jsem si naposledy důkladně nevyčistila pleť a nedala na ni tonizující přípravek a poté krém. Je to pro mě tak přirozené a samozřejmé jako čištění zubů.

annemarie-lindner-zakladatelka-znacky-certifikovana-prirodna-kozmetika
Zakladateľka značky - Annemarie Lindner.

A jakou kosmetickou radu chcete vy jednoho dne předat svým dcerkám?

Že lidská kůže je největším lidským orgánem a branou do našeho těla. Proto bychom s ním měli zacházet s úctou a nedávat na něj různou chemii a minerální oleje, které kůži brání dýchat, blokují její funkce, ba dokonce pronikají skrze ni hluboko do našeho organismu.

Já osobně jsem při výběru kosmetiky mimořádně citlivá hlavně na rtěnky. Bez rtěnky si neumím představit den, ale když pomyslím na to, jaká množství rtěnky za celý život my, ženy, ve skutečnosti zkonzumujeme, přičemž všechny ty látky se ocitnou v našem těle, nechci si ani představit, jak se musí náš organismus vypořádat s tolika kvantami chemie a jaký to má dopad na naše zdraví. Právě proto vyrábíme nejen pleťové krémy, ale také dekorativku, která má také pouze rostlinné složení. Jiné rtěnky ani nepoužívám, z úcty ke svému zdraví.

ANNEMARIE BÖRLIND je také kosmetická značka, která představuje maximální úsilí o úctu k přírodě i člověku, orientaci na udržitelnost a ochranu naší planety. Přesahuje ekologie a udržitelnost i do vašeho soukromého života? Řečeno jinými slovy - žijete ekologicky? Jak?

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-cierny-les-pramen-2
Všechny výrobky Annemarie Borlind jsou založeny na přírodních složkách a udržitelných zdrojích.

Ano, je to náš životní styl, nejen jakýsi „reklamní tah“. Doma co nejvíc omezujeme konzumaci masa a dbáme o zdravé stravování. Snažím se kupovat co nejvíc lokálních potravin. Všude, kde jen můžu, chodím místo auta na kole. Nekupuji si módu na jednu sezónu z velkých módních řetězců a odmítám kousky, které se po pár měsících vynosí nebo rozpadnou. Podle mě výrobou a koupí nekvalitního oblečení ubližujeme naší planetě, vždyť si jen vezměte, kolik lidské práce a energie se na jeho výrobu utratí, ani nemluvě o dopadu na životní prostředí, o všem tom odpadu ao uhlíkové stopě…

Při každém nákupu a rozhodnutí se snažím mít na paměti nejen to, jaký užitek to bude mít pro mě a pro mou rodinu, ale vidět i ten větší obraz.

Related posts