Co znamenají symboly na obalech produktů ANNEMARIE BÖRLIND?

Co znamenají symboly na obalech produktů ANNEMARIE BÖRLIND?
11. dubna 2023 4 minut čtení
Co znamenají symboly na obalech produktů ANNEMARIE BÖRLIND?

Určitě jste si na našich produktech všimli různých označení. Lipový list, EcoControl, Vegan či CSE. Přemýšleli jste někdy nad tím, co vlastně znamenají? Lze z nich vyčíst důležité informace, které byste o produktech ANNEMARIE BÖRLIND měli vědět. Jako modelový produkt jsme si vybrali gel z orosených květin, který je součástí nejprodávanější řady LL REGENERATION.


Otevřená nádoba na krém


Na tento symbol se nás velmi často ptáte. Písmeno M znamená slovo měsíc a konkrétní číslo je počet měsíců . Tento znak je velmi důležitý. Mluví o tom, jak dlouho vydrží produkt po jeho otevření. To neznamená, že jej můžete použít jen do 36 měsíců od koupě, ale bezpečně jej můžete používat 36 měsíců od otevření. Důležité je is právní skladování a pevné uzavření produktu ihned po použití. Co znamenají symboly na obalech produktů ANNEMARIE BÖRLIND?


Třeba dbát na správné uzavření krému. Ale čistotu a trvanlivost produktu můžete prodloužit i tím, že k nabírání krému nepoužijete ruce, ale špachtli. Přestože se nám ruce mohou zdát čisté, nacházejí se na nich různé bakterie, které by mohly udělat s vaším krémem šarapatu.

Ruka v otevřené knize


S tímto znakem jste se už jistě setkali. Nachází se na produktech, ke kterým potřebujete větší množství informací . Často tento symbol naleznete hlavně na malých produktech, kde se na obal nevejdou všechny potřebné pokyny či složení. Například oční krém, že? Tento symbol pro vás znamená to, že uvnitř v krabičce najdete příbalový letáček s potřebnými informacemi .

Symbol VEGAN


Pokud patříte k ženám, které nechtějí používat kosmetiku s výtažkem z mrtvých zvířat, všímejte si tohoto symbolu. Je zárukou, že tento produkt je 100% veganský , tedy bez živočišných složeka nebyl testován na zvířatech . Většina krémů značky ANNEMARIE BÖRLIND je veganských. Avšak do složení některých produktů bylo nutné přidat mléčnou bílkovinu či včelí vosk, protože nebyly nalezeny stejně efektivní rostlinné ingredience. Ale těší nás, že každý náš produkt je vegetariánský.

Zelený kruh


Vždy vás zajímalo, co znamenají dvě šipky tvořící kruh? Neuměli jste si to vysvětlit? Víte, co se vám snaží říct? Že výrobci tohoto produktu zaplatili dopředu příspěvek za třídění a recyklaci obalu tohoto produktu. Je už jen na vás, abyste se obalu vhodně zbavili a dali jej do správné sběrné nádoby.

Pečeť CSE


Písmena CSE znamenají „Certified Sustainable Economics“ , tzn. „Certifikovaná udržitelná ekonomika“. Společnost Börlind získala od roku 2012 pečeť společnosti CSE , která potvrzuje trvale udržitelné řízení společnosti . Pečeť uděluje Společnost pro aplikovanou obchodní etiku. Certifikačním orgánem je EcoControl a proto se tento symbol nachází na obalu hned vedle něj.

Na CSE je zvláštní to, že certifikuje nejen výrobky, ale také sociálně-ekologický přístup společnosti . Nejméně 75 % výrobků v sortimentu se musí vyrábět podle normy, která je v tomto odvětví běžná, jako například NaTrue nebo Cosmos. Zbývajících 25% výrobků také podléhá ekologickým kritériím . Patří sem například zákaz geneticky modifikovaných složek. Povoleny jsou přísady z ekologického zemědělství nebo z divoké přírody.


Na straně společnosti se například kontroluje nakládání s odpadními vodami , pracovní podmínky zaměstnancůnebo udržitelnost dodavatelů . Roční hodnocení musí dodržovat nejen udržitelný standard, ale musí se neustále rozvíjet is novými cíli.

FSC

Toto označení se obvykle nachází na kartónových a papírových obalech. FSC je zkratka pro neziskovou organizaci „Forest Stewardship Council“ . Zavazuje se k udržitelnému lesnímu hospodářství a certifikuje dřevo a další lesní produkty podle deseti mezinárodně platných zásad.

I´m green

Na výrobcích nové série BODY CARE naleznete další symboly . Text „I am green“ znamená, že trubky v dávkovačích a nádoby na krémy určené pro tělovou péči se vyrábějí ve velké míře z obnovitelných surovin . obaly z cukrové třtiny, namísto plastů . K tomuto účelu se například používá ethanol , který je vedlejším produktem při zpracování cukrové třtiny.

Lipový list


Nakonec je na řadě lipový list. Tím se náš seznam uzavírá, neboť lipový list na produktech ANNEMARIE BÖRLIND úzce souvisí s historií rodinné společnosti. Lipový list byl ochrannou známkou již prvních produktů zakladatelky společnosti Annemarie Lindner – symbolizuje lípový strom, z německého slova „Linden“ , který je obsažen i jménem zakladatelky značky. Symbolizuje přírodu, na kterou se zaměřují všechny produkty.

Related posts