Ekologické obaly začínají být trendy

Ekologické obaly začínají být trendy
18. dubna 2023 5 minut čtení
Ekologické obaly začínají být trendy

Značka ANNEMARIE BÖRLIND používá ve svých produktech téměř 500 přírodních rostlinných ingrediencí. A většina z nich pochází ze sociálně-ekologických projektů po celém světě. Ale teď přicházíme s naprostou novinkou! Dbáme na životní prostředí a udržitelnost, proto jsme linii na tělo BODY CARE „oblékli“ do zelených ekologických obalů z cukrové třtiny!

Obaly BODY CARE a udržitelnost

Dovedete si představit, kolik odpadu vyprodukujeme kvůli naší péči o tělo? A jaký to má dopad na životní prostředí?

Pravdou je, že klasické produkty tělové péče mají malý objem, proto jsme nuceni kupovat je častěji. Proto přicházíme s konceptem, který je šetrný nejen k naší planetě, ale také k vaší pokožce.

Všimli jste si znaku I am green" na obalech nové linie BODY CARE? Zaručuje, že nezávislé instituty zkontrolovaly množství obnovitelných surovin , který obsahuje obal. Dokonce i pumpičky a trubky jsou z obnovitelných surovin ! Například tělové máslo BODY CARE ušetří ročně až tunu plastu . To už stojí za zmínku, že? Obaly tělové linie BODY CARE neobsahují plasty vyrobené z ropy , ale jsou vyrobeny z cukrové třtiny .

ANNEMARIE_B_RLIND_-_PACKAGING_Office_6043
Kosmetika je vhodná pro všechny, včetně vegeteriánů, veganů i lidí s intolerancí na lepek a celiaků.

Považuje se za přírodní plast , protože je všestranně využitelná jako plast, ale nezatěžuje životní prostředí. Dokonce i vnější krabička, ve které se tyto produkty nacházejí, je certifikována. Najdete na ní označení FSC , které zaručuje, že jsou šetrné vůči klimatu a splňují přísný standard ohledně zpracování dřeva .

Koncept BODY CARE přesvědčil BSB Innovation Award 2019 a získal 2. místo v kategorii „Nejinovativnější koncept“. Evropská cena za inovaci se uděluje za kosmetiku a přírodní výrobky, jakož i za jejich suroviny, obaly a koncepty.

Na této linii milujeme, že udržitelně mysleli naprosto při všem. V krabičce nenajdete žádný příbalový letáček . Všechny informace naleznete vytištěné na vnitřních stěnách krabičky, ve které je produkt zabalen!

Inovativní linie BODY CARE

Linie BODY CARE není úžasná jen kvůli její udržitelnosti a úcty k přírodě. Vyhovuje potřebám čtyř typů pleti, včetně suché. Obsahuje ale i několik produktů, které jsou vhodné pro všechny typy pleti . Potěší vás, že je vyrobena ze speciálních ingrediencí z našich sociálně-ekologických projektů z celého světa. Obzvlášť musíte cítit tu speciální vůni :)

Nové vegánske produkty starostlivosti o telo BODY CARE od ANNEMARIE BÖRLIND umožňujú intenzívnu starostlivosť o pokožku s pokladmi prírody, ako sú napríklad cenné rastlinné oleje, aloe vera a lekná, ktoré organizmu dodávajú vlhkosť.

Vedoucí produktová manažerka ANNEMARIE BÖRLIND Ramona Schröder: „Abychom vyhověli potřebám jednotlivých typů pleti, vyvinuli jsme devět produktů pro čtyři různé typy pleti se čtyřmi různými vůněmi a dávkovacími formami. Máte tedy na výběr mezi výrobky pro normální až suchou pokožku a dalšími produkty, které jsou vhodné pro všechny typy pleti.

Přírodní ingredience z našich sociálně-ekologických projektů

Nektar Kleopatřiny jehly z jižní Francie

Náš organický nektar získáváme výlučně z Provence na jihu Francie. Totiž Hervé Mermin je jediným pěstitelem této rostliny na celém světě . Surovina je proto velmi vzácná a je k dispozici jen malé množství. Nektar rostliny Kleopatřina jehla je výjimečnou surovinou, protože se může sbírat pouze několik týdnů v roce, ai to jen brzy ráno.

Jojobový olej z Namibie

Od roku 2017 podporujeme projekt „Jojoba pro Namibii“ jako oficiální partner. Iniciátor Oliver Rust chtěl zajistit pravidelný a spravedlivý příjem pro lidi v Namibii. Jeho cílem bylo poskytnout dětem dobrý základ pro život a vzdělávání . Program pomoci, který zavedla společnost Namib Desert Jojoba, přímo podporuje přibližně 60 lidí . Jojobový olej používaný v produktech BODY CARE splňuje ekologické požadavky a je certifikován certifikátem EcoCert.

Aloe vera z Guatemaly

Aloe vera, které obsahuje tělová linie BODY CARE, roste v Guatemale. Náš partner v současné době pracuje se 14 nezávislými místními zemědělci v regionu. Zpracováním nejen zajistí, že zemědělci získají své aloe vera , ale že se vytvoří 250 nových pracovních míst .

Náš dodavatel podporuje spravedlivý obchod a zodpovědný dodavatelský řetězec. Čistota aloe vera je certifikována podle IASC (International Aloe Science Council) a je v organické kvalitě. Potvrzuje to certifikace EcoCert.

Jaké další projekty podporuje ANNEMARIE BÖRLIND?

KLIMATICKÁ NEUTRALITA

Vyrábíme klimaticky neutrálním způsobem a kompenzujeme uhlíkové emise. Podporujeme projekt ClimatePartner na úpravu vody v Kambodži. Projekt zajišťuje přístup k čisté pitné vodě pro domácnosti ve venkovských oblastech Kambodže, protože mají velmi nízkou kvalitu vody. Lidé jsou nuceni si vodu převařovat, aby byla pitná a nezávadná. Proto ji převařují na otevřeném ohni, na které používají dřevo z nedaleké chráněné oblasti.

1061_ClimatePartner_02
Projekt se zaměřuje na snižování emisí skleníkových plynů.

Kromě ničení lesů bohužel produkují toxický kouř, který může vést k onemocnění dýchacích cest, srdce a očí. Proto jsme jim schopni díky projektu ClimatePartner zajistit vodní filtry , díky kterým mohou mít přístup k čisté pitné vodě. Nevyžadují elektřinu ani provozní materiály. Podporou tohoto projektu jsme schopni kompenzovat naše uhlíkové emise.

Related posts