Exkluzivní tělový olej NARA: Plod našeho sociálního projektu v Namibii

Exkluzivní tělový olej NARA: Plod našeho sociálního projektu v Namibii
6. prosince 2023 4 minut čtení
Exkluzivní tělový olej NARA: Plod našeho sociálního projektu v Namibii

Ženy milují oleje pro jejich účinky. Hydratovaná a vyhlazená pleť či jejich vůně – jednoduše jsme si je zamilovali na první pohled. Značka ANNEMARIE BÖRLIND přichází s exkluzivním olejem, který je tak jedinečný, že ho máme v nabídce jen jednou ročně. Co je jeho tajemstvím, že je tak moc exkluzivní?

Keř NARA - čím je tak výjimečný?

Namibijská poušť je jediným místem na světě, kde roste keř Nara. Je velmi vzácný, protože jich roste jen několik set až tisíc kusů. Z plodů tohoto keře se vyrábí náš tělový olej NATUROYALE NARA.

Keř NARA se může dožít až 100 let! Nemá listy a je velmi nízký, většinou má výšku do jednoho metru. Shromažďuje písek a vytvářejí se na něm duny, proto je velmi obtížné ho najít. Vyskytuje se pouze ve velmi specifické oblasti pouště, na řece Kuiseb v regionu Erongo. Dokáže přežít pouze na tomto místě, protože ačkoli jeho kořeny mohou sahat až do hloubky 60 metrů, nikde jinde nedosáhne na spodní vodu, kterou potřebuje ke svému přežití.

Plody keře NARA připomínají melouny. Jsou těžké asi 1 kg a obsahují asi 250 semen, která jsou bohatá na olej a bílkoviny. Právě z těchto semen se za studena lisuje olej, který je součástí našeho exkluzivního tělového oleje NARA.

Sklizeň ovoce

Plody dozrávají jen jednou za rok. Sklízet je mohou pouze příslušníci kmene Topnaar, protože tato oblast je jejich domovem. Plody keře NARA jsou jejich oblíbenou potravinou a už dávno objevili jejich blahodárné účinky na zdraví i vzhled. Jak poznají, že jsou zralé a mohou začít sklízet?

Všimnou si, že je začnou požírat šakali. V tomto ročním období mají navíc plody svou specifickou vůni. Tehdy hlavní Topnaar svolá lidi a sklizeň začne. Plody se mohou sbírat pouze brzy ráno nebo večer, kdy jsou ostny kvůli chladu měkké.

Jakou roli hraje v tomto projektu ANNEMARIE BÖRLIND?

Značka ANNEMARIE BÖRLIND se zapojuje do sociálně-ekonomických projektů po celém světě. Jedním z nich je i tento projekt v Namibii, kterým pomáhá místním obyvatelům zlepšit jejich ekonomickou situaci. Výhradně společnost ANNEMARIE BÖRLIND nakupuje roční objem 250 litrů oleje přímo od kmene Topnaar a prostřednictvím partnerství podporuje nezávislost a životní podmínky obyvatel pouště. Z tohoto vzácného oleje vyrábí exkluzivní tělový olej NARA.

NARA tělový olej a jeho účinky

ANNEMARIE_B_RLIND_-_NATUROYALE_SHIMMERING_NARA_BODY_OIL_Original_13377gg
Tělový olej NARA dodá vaší pokožce ochranu a potřebnou hydrataci.

Čím se NARA tělový olej liší od ostatních olejů? Oleje se od sebe v zásadě liší specifickým spektrem mastných kyselin.

Zatímco nasycené a mononenasycené mastné kyseliny si tělo dokáže vyrobit samo, polynenasycené mastné kyseliny, jako je kyselina linolová, se do těla dostávají pouze potravou.

Nara olej je bohatý na kyselinu linolovou, která patří do skupiny omega-6 mastných kyselin. Přestože si ji tělo samo nedokáže vyrobit, je součástí pokožky ve formě ceramidů v epidermu.

Kyselina linolová je důležitá pro dobrou kožní bariéru a pro rovnováhu vody v pokožce. Díky svým vlastnostem poskytuje NARA tělový olej ochranu naší pokožce.

VITALITA. POSÍLENÍ. PÉČE

Tělový olej NARA je vyroben z jedinečného a exkluzivního oleje Nara, organického oleje Inca omega a organického jojobového oleje. Dodávají pokožce esenciální mastné kyseliny, udržují její vlhkost a posilují kožní bariéru.

Extrakt z lupiny bílé (vlčího bobu) optimalizuje tvorbu kolagenu a podporuje posílení pojivové tkáně. Extrémně lehká textura se rychle vstřebává, aniž by zanechávala mastný film. Pro intenzivní hedvábnou péči s kašmírovým efektem.

Related posts