Líčení po třicítce: jak vybrat vhodný make-up a pudr?

Líčení po třicítce: jak vybrat vhodný make-up a pudr?
7. srpna 2023 5 minut čtení
Líčení po třicítce: jak vybrat vhodný make-up a pudr?

Péče o pleť po 30 se mění. Dochází k fyziologickým změnám, pleť je sušší, ubývají kolagenová a elastinová vlákna čili je přirozené, že naše pleť si začne vyžadovat více péče. Ale napadlo vás, že je čas zamyslet se i nad změnou dekorativní kosmetiky, která by měla být také „výživnější“ a především čistší? Vysvětlíme vám proč!

Přírodní vs. konvenční dekorativní kosmetika. Kterou si vybrat?

Nejen konvenční pleťová kosmetika, ale také konvenční dekorativní kosmetika obsahuje „vylepšováky“, které zajistí na oko krásnější vzhled pleti. Jedná se především o silikony, které vyhladí pleť či vrásky. Běžně se nacházejí v anti-aging péči o pleť, ale také v make-upech a podkladových bázích. Podkladové báze jsou dokonce postaveny na silikonech. Jejich úkolem je připravit pleť na make-up a postarat se o to, aby vydržel. Pleť doslova zakonzervují, čím zabrání, aby mazové žlázy pracovaly. Pleť nemůže dýchat ani vylučovat škodlivé toxiny.

Na tomto principu je postaveno mnoho make-upů či tónovacích krémů. Silikony doslova likvidují její přirozené funkce, pleť ztrácí vodu a předčasně stárne. Co z toho, že máme na určitý čas krásnější a na pohled dokonalou pleť, když ji během několika let zlikvidujeme syntetickými látkami a ropnými deriváty?


V čem je přírodní dekorativní kosmetika jiná?

Neobsahuje nežádoucí složky v podobě silikonů, minerálních olejů, parabenů, mikroplastů a PEG, které snižují přirozenou vlhkost pokožky, její odolnost a urychlují její stárnutí. Kromě toho je přírodní kosmetika veganská a netestována na zvířatech. Přírodní dekorativní kosmetika obsahuje rostlinné extrakty, díky kterým nám zajistí nejen krásné nalíčení, ale také výživu pleti. Díky čistotě je z hlediska složení výborně tolerována i těmi, kteří mají citlivou pleť.

Líčení po třicítce: jak vybrat vhodný make-up a pudr?

Spousta z nás se vyhýbá přírodní dekorativní kosmetice, protože se obávají její kvality. Vydrží make-up dostatečně dlouho? Obsahuje takové množství pigmentů jako klasická dekorativka? Dosáhnu s přírodní dekorativkou stejných výsledků? Odpověď je ano! Především kvalitní přírodní dekorativní kosmetika ANNEMARIE BÖRLIND nabízí vysoce pigmentované produkty s kvalitními vlastnostmi, které zajistí svěží a rovnoměrné líčení bez syntetických přídavků.

Vědci z börlindských laboratoří věnovali roky výzkumu, aby přinesli kvalitní dekorativní kosmetiku se stejnými výsledky, jaké dosahuje pleťová péče této značky. Rozdílu mezi přírodní dekorativní a konvenční kosmetikou si všimnete rychle. A to tom, že máte zdravou a krásnou pleť!

Výběr dekorativní kosmetiky po třicítce

V tomto věku již vyžadujeme od make-upu vyšší krycí schopnost, která zakryje známky stárnutí, drobné vrásky a zároveň nezanechá efekt masky. Čili překrytí příznaků stárnutí a zároveň svěží mladistvý vzhled.

Jak jsme již zmiňovali, právě čisté složení bez ropných derivátů a syntetických složek je to pravé pro pleť v každém věku. Obzvláště po třicítce naše pleť začíná vyžadovat anti-aging péči a hydrataci. A to dokonce také v dekorativní kosmetice! Přírodní make-up a pudr není nutné zlo, které si denně musíme nanést na pleť. Mohou mít pozitivní vliv na naši pleť, a dokonce jí poskytnout cenné rostlinné extrakty!

Vhodný make-up a pudr po třicítce

Anti-aging make-up od ANNEMARIE BÖRLIND

Anti-aging make-up od ANNEMARIE BÖRLIND
Příjemná textura make-upu je obohacena o kvalitní přírodní složky, díky kterým nezatěžuje pleť.

Anti-aging make-up od ANNEMARIE BÖRLIND přináší ideální řešení suché pleti s vráskami. Vyznačuje se vysokou krycí schopností, díky které zakryje projevy stárnutí jako jsou vrásky, pigmentové skvrny či drobné nerovnoměrnosti na pleti. Je známý svými anti-aging účinkyzpevňuje pleť a navrací jí elasticitu. Obsahuje také významnou kyselinu hyaluronovou, která by měla být pro vás alfou a omegou po třicítce.

Kromě funkčních vlastností z hlediska dekorativní kosmetiky má významné účinky také na naši pleť. Jako jeden z mála make-upů pleť nevysušuje. Právě naopak! Zadržuje v ní vlhkost. Díky obsahu extraktů z plamatky zelinné, oleje z kamélie, extraktu z mořských řas, aloe vera, vitamínu E a botanické kyseliny hyaluronové navíc redukuje vrásky, vyhlazuje a zpevňuje pleť a obnovuje její strukturu.

Práškový pudr s kyselinou hyaluronovou

Ve třicítce byste měli zvážit také texturu svého pudru, protože se zvykne usazovat ve vráskách. Čím lehčí textura, tím lépe pro vaši pleť a celkový vzhled. Konvenční pudry často ucpávají póry, a to může zhoršit stav naší pleti. Práškový pudr od ANNEMARIE BÖRLIND poskytuje lehký finish celého
make-upu.

Svým ultra lehkému složení poskytuje pleti jemné zmatnění a hebkost, a to i při jeho středně krycí schopnosti. Díky přírodním pigmentům poskytuje pleti také extra ochranu proti UV záření.

Práškový pudr obsahuje molekuly kyseliny křemičité, které jsou nasyceny kyselinou hyaluronovou. Díky tomu pleti uvolňuje hydrataci po celý den. Pleť je hydratovaná, hebká a chráněná po celý den.

Práškový pudr s kyselinou hyaluronovou
Práškový púder má zamatovú textúru, pomocou ktorej docielite rovnomerný a prirodzený vzhľad pleti.
Related posts