Máte suché vlasy bez lesku? Pomůže přírodní vlasová kosmetika

Máte suché vlasy bez lesku? Pomůže přírodní vlasová kosmetika

UDRŽITELNOST, VEGÁNSKÁ KOSMETIKA
03. Mar. 2020

Trápíte se se suchými vlasy bez lesku? Kromě toho vám dělá starosti i suchá pokožka hlavy? Většinou vyzkoušíme všechny šampony z drogerie na suché a poškozené vlasy. Nicméně děláme správně? Opravdu nám někdy tyto šampony pomohli? Problém se suchými vlasy může mít množství příčin. Mezi nejčastější patří právě nevhodné složení vlasové kosmetiky, které škodí pokožce hlavy i našim vlasům.

Přiznejme si, že na našich vlasech nám velmi záleží. Chceme vypadat upraveně a krásně. Problémem je, že mnoho pozornosti věnujeme úpravě a stylingu našich vlasů. Podceňujeme péči. Vždyť zničeným a suchým vlasům už nic nepomůže. Alespoň tak jsme to slyšeli. Ale toto je mýtus. Správná péče o vlasy a přírodní vlasová kosmetika dokáže pomoci každému typu vlasů. Důležité je její složení.

Proč nám škodí běžný šampon na suché vlasy?

Běžný šampon na suché vlasy obsahuje sulfáty, silikony a parabeny. Tyto látky zajistí efekt, že jsou naše vlasy po umytí hebké, na pohled lesklé a zdánlivě zdravé. Ale jen zdánlivě, po čase zaznamenáte pravou tvář těchto látek a jejich dopad na vaše vlasy. Pokud máte suché vlasy bez lesku, případně vás trápí suchá pokožka hlavy, problémem jsou právě tyto nevhodné složky ve vaší vlasové kosmetice.

Sulfáty a silikony se do vlasové kosmetiky dávají kvůli jejich pěnivosti a schopnosti odstranit mastnotu vlasů. Silikon obalí vlas a zajistí, že vlasy jsou po umytí hebké a lesklé. Netrvá to však dlouho. Po delším čase, kdy je vrstva silikonu na vlase silná, silikon uzavře vlas ten není schopen přijímat hydrataci. Tehdy nám vlasy vysychají, ztrácejí lesk a lámou se. Už na první pohled nepůsobí zdravě a velmi těžko se rozčesávají.

Suché vlasy potřebují přírodní vlasovou kosmetiku

Suchým vlasům a suché pokožce hlavy se dá pomoci. Cílem je vymýt všechny silikony, které obalují naše vlasy a brání jim vstřebat hydrataci. Stačí vyměnit svou vlasovou kosmetiku za přírodní. Přírodní vlasová kosmetika neobsahuje sulfáty, parabeny ani silikony či PEG.

Přírodní šampony dokáží vymýt všechny nežádoucí látky z našich vlasů. Už během čtyř týdnů by měly být vaše vlasy očištěné a vy pocítíte (i uvidíte) změnu. Možná vás šampony bez sulfátů překvapí, protože nepění a bude náročnější rozčesat vlasy. Chce to jen trochu trpělivosti, ale výsledky se určitě dostaví.

Přírodní šampony Annemarie BÖRLIND jsou bez obsahu sulfátů, parabenů, silikonů a PEG. Přesto při mytí získáte jemnou pěnu. Kromě toho nádherně voní, což vám mytí vlasů značně zpříjemní. Vlasovou pokožku zabalí do fólie, díky čemuž se pokožka hlavy nemastí. Naše šéfka Henrieta si pochvaluje, že od té doby, co používá přírodní kosmetiku na vlasy Seide od Annemarie BÖRLIND, její vlasy zhoustly, mají lesk a celkově jsou zdravější.

Přírodními šampony a kondicionéry na vlasy to však nekončí. Je třeba změnit i všechny stylingové vlasové přípravky, které máte. Sulfáty, parabeny a silikony jsou opravdu všude. I ve vašem laku na vlasy. Tyto produkty by zmařily vaši snahu o zdravé a krásné vlasy.

Které přírodní složky pomohou suchým vlasům?

Aloe vera je zázrak pro suché vlasy. Do přírodní vlasové kosmetiky se přidává kvůli množství vitamínů, minerálů a aminokyselin a zklidňuje i podrážděnou a suchou pokožku hlavy.

Javorový sirup obsahuje cukr. Nechápete, jak dokáže cukr pomoci našim vlasům? Dokáže proniknout do vlasové struktury a poskytnout velké množství hydratace přímo zevnitř. Kromě toho vlasy zpevňuje a posiluje.

Pšeničný protein zabrání tomu, aby se z vlasů vytrácela vlhkost. Díky svému složení drží vlhkost uvnitř vlasu, čímž zabraňuje vysoušení a lámání vlasů. Díky tomuto proteinu jsou vlasy lesklé a hebké. Vidíte -  příroda si dokáže s vlasy poradit lépe než tradiční drogerie, že?

Wheat stems with seeds on a wooden background