PĚT nejúčinnějších přírodních bojovníků proti stárnutí

PĚT nejúčinnějších přírodních bojovníků proti stárnutí
26. dubna 2023 7 minut čtení
PĚT nejúčinnějších přírodních bojovníků proti stárnutí

Prozradíme vám, které přírodní ingredience vám zaručeně pomohou zvítězit ve vašem boji proti vráskám, pigmentovým skvrnám a dalším projevům stárnutí.

Před více než 10 lety existovalo jen několik alternativ ke konvenční protivráskové péči. Certifikovaná přírodní kosmetika však zanedlouho doběhla, ba dokonce předběhla tu konvenční – nejen co se týče účinných ingrediencí, vyspělosti výzkumu a širokého výběru sortimentu. Kdysi panoval předsudek, že jen čistě přírodní ingrediencenedokážou dělat takové divy s vráskami, poškozenými kožními buňkami či zvadlými konturami nebo dehydratací pleti. Naštěstí je tento předsudek již vyvrácen. Ba naopak, i v konvenční kosmetice se v poslední době začaly používat aktivní přírodní ingredience s protivráskovým účinkem , například bio-peptidy, protože se ukázalo, že jsou mnohem účinnější než jejich syntetické napodobeniny. A tak anti-agingová pleťová péče z přírody aktuálně udává v kosmetickém světě trendy – ano a diktuje i té konvenční.

Skrytý potenciál rostlin a jejich využití pro lidskou pokožku neustále zkoumá speciální oddělení vědy a výzkumu v našich vlastních Börlindských laboratořích v Černém lese . Zkoumáme tradiční léčivé rostliny, jejichž účinky jsou známé od počátku lidstva, ale také nově objevené rostlinné druhy a odhalujeme, zda mají potenciál omladit lidskou pokožku. Zkoumáme nejen jednotlivé rostliny a jejich složky, ale také rozličné kombinace výtažků z těchto rostlin v různých poměrech, abychom tak dosáhli optimálních účinků a vytěžili z jejich potenciálu v našich kosmetických přípravcích co nejvíce. Ředitelka našeho výzkumu a vývoje, Guylaine Le Loarer, vám představí 5 aktivních přírodních ingrediencí , které účinně bojují proti stárnutí pleti.

1. SEČUÁNSKÉ KOŘENÍ - PŘÍRODNÍ BOTOX

Načervenalá zrnka sečuánského pepře se získávají z čínské dřeviny zantoxyl . Milovníci asijské kuchyně tento pepř milují kvůli jeho svěžímu aroma, přičemž na jazyku a rtech zanechává jemně znecitlivující efekt .

„Právě kvůli tomuto „anestetickému” účinku je toto koření tak zajímavé i pro kosmetický průmysl,” vysvětluje vědkyně Guylaine Le Loarer. „Uvolňuje totiž obličejové svalstvo a působí na vrásky podobně jako botox, ale bez jeho negativních vedlejších účinků.”

secuanske-korenie-prirodne-ingrediencie
Sečuánský pepř může být účinnou složkou antiaging kosmetiky díky svým protizánětlivým a antioxidantovým vlastnostem.

KDE HO NAJDETE:

V produktové linii Naturoyale System Biolifting , konkrétně v kosmetických přípravcích na oční okolí a rty. Sečuánský pepř v nich redukuje vrásky kolem úst a očí.

2. ZELENÁ ŘÁSA - TOP PRO VYPNUTOU PLEŤ

zelena-riasa-prirodne-ingrediencie
Zelená řasa je často používána v antiaging kosmetice kvůli svým výživným látkám, které bojují proti příznakům stárnutí.

Speciální druh zelené řasy, nazývaný také Enteromorpha compressa , je jedním ze 14 druhů řas, které využíváme v naší přírodní kosmetice Annemarie Börlind. Čím je tato řasa výjimečná, když mluvíme o stárnutí? „Extrakt z této zelené řasy vkládáme do gelové látky, extrahované z peruánského stromu tara (Tara spinosa).

Kombinací těchto dvou rostlinných složek vytvoříme účinný komplex. 3D MATRIXU - proti stárnutí, který stimuluje v kůži tvorbu kolagenu a nepřetržitě ji zvlhčuje , protože se postupně uvolňuje do pokožky.

KDE JI NAJDETE:

Například v produktové linii System Absolute Anti-aging . Postará se o hladší, pevnější, vyhlazenou a hydratovanou pokožku.

3. TYGŘÍ TRÁVA - TAJEMSTVÍ OVĚŘENÉ STÁROČÍMI

Tygří tráva, známá pod názvem Centella asiatica , je již staletí známá v ajurvédské, čínské a thajské medicíně, jako léčivá rostlina. Za své jméno vděčí legendě, podle které se v ní válí zraněné tygři, aby se tak vyléčili. Výtažky z této rostliny mají dezinfekční a protizánětlivý účinek . V posledních letech se však tygří tráva dostává do centra pozornosti kosmetického průmyslu i díky svým protivráskovým účinkům. „Kosmetická značka ANNEMARIE BÖRLIND byla jednou z prvních na světě, která začala využívat anti-agingový potenciál této rostliny ve své pleťové péči,” říká vědkyně Guylaine Le Loarer.


tigria-trava-prirodne-ingrediencie-1
Tygří tráva je často používána v anti-aging kosmetice pro své přírodní antioxidanty a protizánětlivé vlastnosti.

„V našich produktech používáme rostliny původem z Madagaskaru, kde je získáváme prostřednictvím vlastního fair-trade projektu. Nejen, že tak získáváme vzácnou rostlinnou ingredienci s vědecky prokázanou účinností, ale navíc má její pěstování také společenský rozměr.”

KDE JI NAJDETE:

Například v přírodním séru pro zralou pleť kolem 50-tky, NATUROYALE Lifting Serum .

4. PROTEOLEA® - NEJLEPŠÍ RESTART PRO BUNKY

proteolea-prirodne-ingrediencie
Protolea je výtažek z olivových listů, který je znám svými silnými antioxidanty a protizánětlivými vlastnostmi.

Pod názvem Proteolea® se ukrývá patentovaný komplex účinných aktivních přírodních ingrediencí - výtažek z olivových listů, extrakt z čínské datle (jujuba) a přírodní polymery cukrové fruktózy „levan”. Účinný přírodní komplex Proteolea® je založen na objevu degradace buněčných proteinů , který získal v roce 2004 Nobelovu cenu.

„Tato unikátní kombinace ingrediencí v produktech pleťové péče podporuje rozklad proteinů v kožních buňkách, tedy přirozený čistící systém , podporuje odolnost kůže proti stresu a má anti-agingový efekt ,“ objasňuje vědkyně Le Loarer.

„Škodlivý buněčný odpad se lépe rozloží a odplaví, posílí se obrana pokožky proti volným radikálům,” dodává.

KDE JI NAJDETE:

Účinná látka Proteolea® se nachází například v našem produktu NATUREPAIR Detox & DNA-Repair Fluid , kde regeneruje unavenou, poškozenou pokožku a vrací ji zpět do života.

5. MOŘSKÝ NARCIS - BOJOVNÍK PROTI PIGMENTOVÝM SKVRNÁM

Není divu, že tato rostlinka je chráněným druhem. Daří se jí jen v několika středomořských oblastech a na bretonských ostrovech Houat a Hoëdic. Mořský narcisje nejen půvabný sám o sobě, ale činí takovou i naši pokožku.

„Jelikož jde o chráněný druh a naší zásadou je vyrábět účinnou přírodní kosmetiku s úctou k přírodě, extrakt z mořského narcisu získáváme z rostlin, které sami vypěstujeme ve skleníku,“ vysvětluje Le Loarer. A čím je tato rostlinka výjimečná pro kosmetiku? Obsahuje účinné látky , které dokáží redukovat pigmentové skvrny a rozjasňovat je .

morsky-narcis-prirodne-ingrediencie
Mořský narcis se často používá v anti-aging kosmetice kvůli svým protizánětlivým a hydratačním vlastnostem, které pomáhají bojovat proti stárnutí pleti.

KDE HO NAJDETE:

Výtažek z mořského narcisu obsahuje například denní a noční krém prémiové přírodní pleťové péče NATUROYALE System Biolifting pro náročnou zralou pleť

IMG_9464_edited-original-_1

TIP Henriety Martinkové, expertky pro přírodní kosmetiku a beauty specialistky pro ANNEMARIE BÖRLIND SK & CZ
Všechny anti-aging přísady obsažené v produktech ANNEMARIE BÖRLIND jsou promyšleně navrženy jako unikátní software pro pleť, kde každý proces v pleti a každá účinná látka má svůj osobitý význam a výsledný pozitivní efekt pro pleť. Je úžasné sledovat, jak se pleť rychle mění, mladně a regeneruje. Je velmi důležité zachovat všechny kroky péče od čištění, tonizace (resp. aplikace séra), po aplikaci denního, nočního či očního krému. Všechny kroky na sobě staví jako cihly domu a navzájem podporují a posilují své účinky. Linii Naturoyale Biolifting považuji za vědecké dílo přírody a na poličce by neměla chybět každé zralé dámě, které záleží na svém zevnějšku.”

Related posts