Jak vybrat peeling na obličej. Zeptali jsme se naší lektorky Kiki

Jak vybrat peeling na obličej. Zeptali jsme se naší lektorky Kiki
23. srpna 2018 5 minut čtení
Jak vybrat peeling na obličej. Zeptali jsme se naší lektorky Kiki

Slovo peeling v angličtině znamená „loupat“ a kosmetická metoda peelingů je založena na odlupování toho, co by už na pokožce nemělo být. Pomocí peelingu z ní můžeme odstranit odumřelé kožní buňky, suché šupinky, změkčit ji, ale z ní i odstranit barevné nerovnosti či snížit výskyt ucpaných pórů.

Pokud chcete své pleti dopřát opravdu důkladnou péči, určitě pleťové peelingy zařaďte do svých pravidelných kosmetických rituálů. Peelingy nejsou jen příležitostným rozmarem, který své pokožce dopřejeme „jednou za uherský rok”, když si právě vzpomeneme. Jejich účinnost se skutečně projeví právě při pravidelnosti. Tehdy se stanou neocenitelnými pomocníky, kteří vaši pleť zregenerují a připraví ji na nanášení dalších kosmetických produktů. Celkově se tak zvyšuje účinnost pleťových přípravků. Postarají se totiž o to, že vaše pokožka účinněji absorbuje výživné látky , které přípravky obsahují. Jejich cílem je odstraňovat odumřelé buňky a stimulovat krevní oběh. Díky tomu je pokožka krásně hebká, zbavená starých buněk a připravena přijmout důležité živiny.

ANNEMARIE_B_RLIND_-_Peelings_Office_5778
Existuje mnoho různých druhů peelingů, které se liší ve složení a účincích, a proto je důležité zvolit ten správný pro vaši pokožku.

Jaký je rozdíl mezi exfoliačním a enzymatickým peelingem?

Existují dva typy peelingů, které se používají podle typu pokožky a cíle, kterého s nimi chcete dosáhnout.

  1. Exfoliační peeling, při kterém se využívají abrazivní částečky.
  2. Enzymatický peeling, který pracuje na pokožce na bázi enzymů.

Proč, kdy a jak používat exfoliační peeling?

Odumírání a odlupování kožních buněk je součástí přirozeného procesu samoobnovy pokožky. Někdy je však třeba pokožce pomoci, a to tehdy, když působí mdle, bez života, nebo na ní spatříme sušší místa, fleky či jiné nerovnosti.

Exfoliační peeling funguje na principu mechanického tření pokožky pomocí abrazivních částeček, které mají schopnost odstranit odumřelé buňky a nečistoty . Není však univerzální metodou pro všechny. Vyhnout byste se mu měli tehdy, je-li na pokožce infekce, zánět, nebo trpíte ekzémem či akné.

Abrazivní částečky v našem exfoliačním peelingu jsou vlastně kuličky z jojobového vosku , které pokožku šetrně ale hloubkově mechanicky zbaví odumřelých buněk. Jeho přírodní složení reguluje produkci mazu , zjemňuje a vyhlazuje póry a díky obsahu organického bambuckého másla navíc pleť vyživuje a vrací její vlhkost.

Používá se tak, že jej přibližně minutu jemně vmasírujete do očištěné, jemně navlhčené pokožky, a poté ji důkladně opláchnete vodou. Po něm můžete buď nanést krém či sérum nebo aplikovat masku. Díky peelingu se výživné látky z masky dostanou skutečně do hlubších vrstev pokožky a „nezabrzdí“ jejich staré, nepotřebné buňky.

Nejvhodnější doba pro peeling je večer, neboť pokožka se v noci regeneruje. Intervaly mezi jednotlivými peelingy volíme podle typu pokožky. Mastnou a smíšenou pokožku můžeme peelingovat jednou týdně. U normální, suché či zralé pleti peeling doporučujeme aplikovat jednou za dva týdny. Pokud bychom pleť peelingovali příliš často a necitlivě, mohla by začít produkovat více mazu, případně by se mohlo začít tvořit více šupinek.

Enzymatický peeling - účinný a šetrný způsob čištění pleti

Přírodní enzymatický peeling představuje nový způsob čištění pleti. Proti klasickému, dobře známému exfoliačnímu peelingu, který odstraňuje zrohovatělou kůži pomocí hrubých obrušovacích částeček, enzymatický peeling je k pleti šetrnější, proto se může používat denně. Pro ženy, které mají citlivou pleť, sklony k začervání nebo k tvorbě žilek, je enzymatický peeling dobrou alternativou.

Jak vyplývá již z jeho názvu, náš enzymatický peeling obsahuje bioaktivní enzymy získané z ovocných kyselin , které na pokožce působí tak, že šetrně odstraňují zrohovatělou kůži bez obrušování. Jemně naruší vazby mezi jednotlivými buňkami kůže, které se následně od sebe snáze odloučí. Enzymy jsou přírodní a na pleť působí protizánětlivě ,pleť hydratují , rozjasňují a samozřejmě důkladně čistí .

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-enzymovy-peeling
Peeling díky enzymům v aktivní formě výrazně zjemňuje a omlazuje pleť.

Aplikace je velmi jednoduchá. Tyto enzymy se nacházejí v podobě prášku, který si nasypete do dlaně a rozpracujete s vlažnou vodou, ne však horkou, aby se zachovala účinnost a životnost enzymů . Na dlani si vytvoříte jemnou pěnu a vmasírujete do pokožky, necháte chvíli působit a smyjete vodou. Tento rituál si můžete zavést do svých kosmetických procedur ráno i večer. Přírodní enzymatický peeling kromě dosažení dokonale čisté a hebké pleti , jí zároveň dodává vitamíny, minerály a amino kyseliny. Působí uklidňujícím dojmem.

Často se tento druh peelingu doporučuje zařadit do programu péče o zralou pokožku s vráskami nebo pigmentovými skvrnami. Jemné enzymy totiž rozrušují poškozené buňky a zajišťují lepší průnik účinných látek následně aplikovaných produktů. Výsledkem je důkladně vyčištěná, sametově hebká a zdravější pokožka.

Jaké produkty s nimi můžete kombinovat?

Enzymatický peeling nebo exfoliační peeling si můžete zahrnout do jakékoli pleťové péče podle typu pleti. Nedoporučujeme je používat jedině v kombinaci s černou maskou 2v1, protože sama o sobě má exfoliační efekt (slouží také jako peeling).

Related posts