Péče o pleť 20 +. Znáte hlavní důvody proč i mladá pleť může stárnout mnohem rychleji?

Péče o pleť 20 +. Znáte hlavní důvody proč i mladá pleť může stárnout mnohem rychleji?
17. dubna 2023 6 minut čtení
Péče o pleť 20 +. Znáte hlavní důvody proč i mladá pleť může stárnout mnohem rychleji?

Máte kolem dvaceti? Pokud zrovna netrpíte výrazným akné nebo jinými kožními onemocněními, které nepřekryje make-up, svojí pletí se pravděpodobně příliš nezabýváte. Opravdu však nic nepotřebuje?

Věk dvacet let je úžasný, všechno je možné, neexistují žádná omezení, jen pocit, že navždy zůstaneme mladí a krásní. Pravdou je, že rozhodnutí přijatá v tomto věku mohou změnit směr vašeho dalšího života. Výběr školy, výběr životního partnera nebo výběr zaměstnání, může ovlivnit celoživotní štěstí.

Probděné noci nad skripty nebo na drinku s kamarády a spolužáky, nedůsledné nebo žádné odlíčení po protančené noci, rychlý půlnoční zátah v „mekáči”, nadměrné používání chytrých telefonů či počítačů…To vše si dříve nebo později na pleti vybere svou daň, protože naše pokožka je jako zrcadlo. Odzrcadlí nám všechno, jestli si procházíme obdobím sladké zamilovanosti ale i to, zda právě prožíváme období stresu.

V tomto věku je několik jednoduchých důvodů, které mají značný vliv na to, jak vypadáte teď, ale ještě více na to, jak budete vypadat v pozdějším věku. Všichni zestárneme, ale můžeme ovlivnit rychlost a rozsah stárnutí, ale co je nejdůležitější, můžeme uplatnit největší vliv, pokud začneme brzy.

Znáte hlavní důvody proč i mladá pleť může stárnout mnohem rychleji?

1. Nedostatek vody

Dizajn_bez_n_zvu-258
Pitný režim má na pleť velký vliv – když nepijete dost vody, může být vaše pleť suchá, popraskaná a matná.

Alfou a omegou je voda . S přibývajícím věkem v naší pokožce zároveň ubývá množství vody , a právě to se projevuje vráskami. Řečeno jinými slovy, pokud pleti nezabezpečíte dostatečný příjem tekutin, mohou se na ní objevit první vrásky dříve, než na narozeninovém dortu sfouknete třicet svíček. Aby byla vaše mladá pokožka svěží , pružná a hladká co nejdéle , potřebuje pravidelný „pitný režim” - tedy dostatečnou hydrataci . Nejen v podobě pravidelného a dostatečného příjmu tekutin do organismu, ale také v podobě kosmetiky, která jí dá pořádně napít. A potřebuje ho o to naléhavější, oč víc je zatěžována vnějšími vlivy- stresem, nedostatkem spánku, škodlivinami z ovzduší či nedostatečně pestrým jídelníčkem.

2. Nedostatek energie

Nadměrný stres, nedostatek spánku, dny nabité zážitky a povinnostmi. Možná máte pocit, že máte stále energie na rozdávání, ale co vaše pleť? Bez správné péče ji váš aktivní životní styl spíše vyčerpává, pak ztrácí svou přirozenou obranyschopnost a je náchylnější k různým kožním problémům či předčasnému stárnutí a vzniku vrásek , jak jsme již zmiňovali. A věřte, že make-up tyto problémy jen zamete pod koberec, ale neřeší. Řešením je jen správně zvolená pleťová péče, která pokožce dodá energii a sílu, aby zvládla bojovat s negativními vlivy. To vám řekne každá kosmetička.

Dizajn_bez_n_zvu-259
Nedostatek energie a spánku může mít negativní vliv na pleť.

3. Nedostatečné čištění pleti

Ruku na srdce, která z nás se po každé protančené noci či dlouhém únavném dni skutečně důkladně odlíčí? Stane se to každé. Annemarie Lindner odjakživa přízvukovala, že základním kamenem celé pleťové péče je poctivé čištění . Zbavit pleť nánosů z celého dne nebo z noci, starých kožních buněk, nečistot a všeho, co se na ni nalepilo.

Všeho toho viditelného i neviditelného, ​​což může za to, že naše pokožka ztrácí vitalitu, svěžest a pružnost. A důležité je to zejména v mladém věku před třiceti. Protože dnes tvoříme své zítřky.

4. Nesprávný výběr kosmetiky

Když jsme u toho jídelníčku - dalším důležitým faktorem je správná výživa . Nejen v podobě pestrého, vyváženého jídelníčku bohatého na vitamíny , stopové prvky či omega mastné kyseliny - což se neustále omílí v každém časopise. Ale také v podobě správné výživy pro pokožku - tedy v podobě správné kosmetiky.

Ano, zdůrazňujeme slovíčko „správné”. Protože ačkoli se může zdát, že mladá pokožka snese hodně, opak je pravdou. A rozličné experimenty a nepromyšlené střídání kosmetických značek a typů produktů bez ohledu na typologii a skutečné potřeby vaší pleti, se vám může v pozdějším věku ošklivě vymstít.

Opravdu platí, že ten super krém, na který vaše kamarádka nedá dopustit, nemusí být vhodný a dobře účinkovat i na vaší pokožce. Není všechno zlato co se třpytí, a mnohé z těch úžasných krémů, kterých jsou plné časopisy, ve skutečnosti obsahují jen nepatrné množství účinných látek , ale mnohonásobně více chemie , která se postará o pozdější alergie kůže či jiné kožní problémy . Vyplatí se číst drobná písmenka na složení krémů a rozhodovat se svým zdravým rozumem nebo podle doporučení odborníka (dermatologa či kosmetičky), nikoli pouze na základě reklamy v televizi, na Instagramu či podle kamarádky.

Dizajn_bez_n_zvu-261
Energizující péče pro normální, suchou a mladistvou pleť od 20 do 30 let.

Přírodní kosmetika pro mladou pleť

Ne nadarmo už Annemarie Lindner před 60 lety tvrdila, že klíčem ke krásné a zdravé pokožce, která nepotřebuje žádné zákroky či vylepšení, je systematická pleťová péče na míru individuálním potřebám a věku pleti . A ideální už od mladého věku.

Potřebám mladé pokožky rozumí naše produktová linie ENERGYNATURE . Už její název vám prozradí, že produkty této řady obsahují vysoce koncentrované aktivní rostlinné ingredience , které mladé pokožce dodají vytouženou energii a zbaví ji příznaků únavy. Navíc ji chrání i před předčasným vznikem vrásek .

Tato produktová řada se o vaši pleť postará krok za krokem – od čištění, posílení, hydratace, výživy až po každodenní ochranu či každonoční regeneraci. Všechny produkty se navzájem doplňují a posilují účinky a dlouhotrvající jeden druhého.

Related posts