Popraskané žilky na tváři? Už vás v zimě nebudou ohrožovat.

Popraskané žilky na tváři? Už vás v zimě nebudou ohrožovat.
13. ledna 2019 5 minut čtení
Popraskané žilky na tváři? Už vás v zimě nebudou ohrožovat.

I vás trápí každou zimu nepěkné popraskané žilky na tváři ? Tak vám s nimi pomůže přírodní kosmetika. Nejsme zrovna lední medvědi, kteří se dokáží hodiny koupat v ledové vodě bez újmy na zdraví a naše pokožka v chladném období není v pohodě.

Mráz, vítr a především extrémní přechody ze zimy do tepla a naopak – takové podmínky z dlouhodobého hlediska pokožku vystavují nadměrné zátěži.

Volá o pomoc tak, že je zarudlá, přesušená, napjatá a vidět na ní popraskané žilky . Všechny tyto projevy nám signalizují, že pokožka je oslabená a nedokáže se sama vlivům prostředí bránit. Někteří lidé dokonce trpí tím, co se označuje jako „alergie na chlad“ nebo „chladová kopřivka“ – pobyt na mrazu může na jejich pokožce způsobit svědící vyrážku, zarudnutí, otoky, což bývají typické příznaky alergie. Ohroženou skupinou lidí jsou zejména ti, kteří se chladu vystavují pravidelně, například v zimě tráví spoustu času venku kočárkem, dopřejí si ranní běh pravidelně iv mrazu nebo mají takové povolání, při kterém jsou hodně venku.

people-g7aa35b2be_1280
Popraskané žilky na obličeji v zimě se vyskytují převážně u lidí s citlivější pokožkou a mohou být způsobeny řadou faktorů.

Mnohé lidi právě v zimě trápí i zmiňované popraskané žilky na tváři. Přestože popraskané žilky na obličeji(kuperóza) bývají dědičné a/nebo je má na svědomí životní styl, užívání některých léků, hormonální nerovnováha nebo věk, jejich výskyt se pojí i se zimním obdobím. Signalizují totiž to, že pokožka je nadměrně namáhána a oslabena .

Jak si s nimi as dalšími negativními vlivy zimního období na kůži poradit?

1. Větrejte a zvlhčujte

Naši pokožku v zimních měsících extrémně namáhá především přetopený interiér. Nejednou máme doma či v kanceláři až extrémně suchý a přehřátý vzduch a to negativně ovlivňuje naši pokožku. Pokud můžete, větrejte a zvlčujte vzduch jak se vám jen dá. Nemáte zvlhčovač vzduchu? Pomozte si babským receptům - vlhkými ručníky na radiátoru.

2. Pozor na sluneční paprsky. Ano iv zimě.

Před škodlivými složkami slunečních paprsků (UV A a UV B záření) bychom se měli chránit nejen v letních měsících, ale také v zimě. Přestože se to zdá nepravděpodobné, iv zimě dokáže sluneční záření zářit pořádně intenzivně, zejména na horách, kde se odráží od velkých zasněžených svahů. Tato situace může způsobit nebezpečné popáleniny pokožky, pokud nejsme dostatečně chráněni. Na zimní lyžovačku bychom si tak měli kromě bot zabalte i vhodnou sluneční ochranu pokožky, která by měla obsahovat přiměřený ochranný faktor (SPF) a chránit nejen obličej, ale i jiné části těla vystavené slunci.

skiing-1723857_640
Lyžování může být pro pleť náročným zážitkem, protože sluneční paprsky, chlad, vítr a suchý vzduch mohou vysušit a poškodit pokožku.

3. Vyberte si tu správnou kosmetiku

Každá pokožka potřebuje krém, který odpovídá jejím potřebám. No nejenže je důležité zvolit si takový krém, který je určen pro váš věk a specifický typ pleti. Ale stejně tak je třeba myslet na to, že v každém ročním období se potřeby těla – a stejně pokožky – mění a tomu přizpůsobit i výběr kosmetiky . Je to stejné jako když sezónně obměňujeme šatník ve skříni, tak bychom měli obměňovat i obsah poličky v naší koupelně.

4. Extra posila pro pleť

dizajn_bez_n_zvu-21
Lehký, nepromašťující gel obsahuje vysoce účinné přírodní ingredience, které okamžitě pleť vyhlazují a výrazně zpevňují.

Pokožka se sklony k praskání žilek potřebuje speciální dennodenní péči určenou právě k posílení cévních stěna eliminaci krevního nahromadění v kapilárách .

Skvělým pomocníkem v boji proti prasklým žilkám na obličeji je Zpevňující pleťový gel , který má čistě rostlinné složení a prokazatelné účinky. Obsahuje ve vysoké koncentraci aktivní přírodní složky, které dokáží eliminovat výskyt žilek a navíc se postarají o viditelné zpevnění pleti .

Doporučujeme jej používat například jako podkladové sérum před nanesením denního nebo nočního krému.

Náš tip:

Je velmi vhodný při pleťové péči LL Regeneration System Vitality naší přírodní kosmetiky, určené pro ženy 30-tničky se suchou až dehydrovanou kůží.

Related posts