Proč je pro naši krásu důležitý spánek?

Proč je pro naši krásu důležitý spánek?
20. března 2023 6 minut čtení
Proč je pro naši krásu důležitý spánek?

Jak souvisí spánek s krásou? A jaké beauty triky opravdu fungují, když ho máme nedostatek, ale nechceme, aby to na nás bylo vidět?

Lidé se obecně dělí na dvě kategorie – na ranní ptáčata, která považují spánek za marnění času a dokáží už před rozbřeskem energicky vyskočit z postele. A pak na ty, kteří lenošení v posteli nade vše milují a spánek je pro ně oblíbenou částí dne. Pokud ho mají nedostatek, je třeba se jim obloukem vyhnout. Ke které skupině patříte vy?

Proč je spánek tak důležitý?

Ať je tomu tak či onak, faktem zůstává, že s přibývajícím věkem obvykle spíme méně. Život to zkrátka tak nějak zařídí. Během zkouškového období nejednou sedíme dlouho do noci nad učebnicemi či skripty. Jít večer ven s kamarády či spolužáky, je od jistého věku ta nejlepší věc na světě, prohýřená noc je dobrodružným zážitkem. Kdo by už jen chtěl ležet doma v posteli a spát? A když pak jednoho dne po mnoha letech máme děti, ze spánku se stane jen jakýsi přízrak. Matně si vzpomínáme, že něco takového existuje – i to, že jsme ho kdysi zažívali, ale už se nás jaksi netýká. A na velmi dlouhou dobu.

Navíc čím jsme starší, máme méně kvalitní spánek, bez ohledu na to, kolik spíme. Jen se zeptejte svých rodičů nebo prarodičů, jaký mají spánek. A přitom spánek – tolik podceňovaný, a ještě více upíraný – je klíčem ke krásné a zdravé pokožce. Proč?

„Celé tělo se během spánku přepne na bazální metabolismus. Zpomalí se krevní oběh, prohloubí se dýchání a také mozek přechází do oddechového módu,” vysvětluje MUDr. Lenka Šamajová, která je nejen lékařkou v Univerzitní Nemocnici v Martině, ale také beauty blogerkou z blogu Beauty by Lenka, takže propojení krásy a spánku pozná také z medicínského hlediska. Dodává, že každá buňka v našem těle, včetně kožních buněk, ve spánku regeneruje. A ke své obnově a správnému fungování, prostě potřebuje dostatečný odpočinek. Pokud naše tělo dostatek odpočinku nemá, nefunguje a nevypadá „dobře”.

Naše pokožka dokáže dát okamžitě najevo, že ji ukracujeme o potřebný odpočinek – působí mdle, bez života, dehydrovaná, předčasně se na ní tvoří vrásky, ale ZEJMÉNA – pod očima vznikají důvěrně známé kruhy či otoky. Nedostatkem spánku a regenerace trpí totiž zejména tenčí pokožka – například ta v okolí očí.

Péče při nedostatku spánku

„Spánková deprivace má vliv na zadržení vody ve tkáni očního okolí, a to způsobuje mírný otok. Kromě otoků či váčků trápí unavené oči také syndromem suchého oka a popraskanými cévkami,” doplňuje doktorka Lenka Šamajová na svém blogu. Nepříjemnosti dokáže s pokožkou očního okolí nadělat nejen nedostatek spánku, ale také nadměrné mnutí očního okolí! Překvapuje vás to? Nás také. Doktorka Lenka však přizvukuje, že mnutí ještě více zvýrazní efekt unavených očí a kruhy pod očima.

Co však dělat v případě, že si prostě nemůžeme dopřát dostatečný odpočinek, ale druhý den musíme v práci, ve škole či na důležitém setkání působit svěže, a tak se cítit?

Na unavenou, vysušenou sliznici očí působí blahodárně takzvané umělé slzy – oční kapky, které zvlhčují sliznici oka a jsou skvělým pomocníkem proti pálení, řezání či pocitu unavených, suchých nebo jinak namáhaných očí. Dostupné k zakoupení bez receptu v každé lékárně.

Na dehydrovanou pokožku očního okolí, kruhy pod očima a otoky, tzv. váčky, vám poradíme dva účinné pomocníky s čistě přírodním složením a okamžitými, viditelnými účinky. Na unavené, dehydrované oční okolí, které potřebuje okamžitou dávku svěžesti a hydratace.

Okamžitá pomoc pro unavené oční okolí

Hydratační hyaluronové oční obklady

Tyto gelové oční obklady jsou „must have” ve vaší kosmetické taštičce, pokud často zažíváte dlouhé dny a krátké noci, žijete aktivně nebo jste maminky na mateřské a spánek je pro vás luxus. Mají příjemně chladivý, uklidňující účinek a redukují otoky.

Jejich hlavní funkcí je hydratace pokožky. Okamžitá a velmi efektní. Dokáží zásobit pokožku potřebnou vlhkostí a vyplnit jemné linie a vrásky. Oční okolí vypadá po jejich aplikaci okamžitě svěže, vitálně a mladší. Můžete si je dát kdykoli přes den nebo také na celou noc. Ten pocit svěžesti je skvělý! Jen se připravte na to, že ráno budete vypadat, jako byste právě přišli z beauty salonu.

dizajn_bez_n_zvu_56_
Hyaluronové hydratační obklady na oči jsou ideální pro dehydrované oční okolí.
serum-na-ocne-vacky-energynature-1
Sérum viditeľne redukuje kruhy pod očami a dodáva okamžité rozžiarenie.

Oční sérum Energynature System Pre-Aging

Skvělé sérum s chladivým kovovým aplikátorem je tak malým zázrakem pro ty z vás, kteříse ráno pravidelně probouzejí s oteklýma očima nebo je trápí kruhy pod očima a potřebují tyto problémy řešit dlouhodobě a systematicky.

Obsahuje organický bio kofein, který posiluje a stimuluje mikrocirkulaci v pleti a také zásobuje buňky kyslíkem a živinami. Další hlavní složkou je hesperidin z hořkého pomeranče, který zlepšuje funkci kapilár (ty mohou za kruhy pod očima). Sérum nejen zjemňuje otoky, ale také zesvětluje kruhy pod očima a celkově oživí pleť očního okolí. A chladivý aplikátor vaše oči ráno vysloveně probudí. Používejte buď pod oční krém nebo jako samotný oční krém.

Related posts