Proč je vitamin C považován za recept na krásnou pleť?

Proč je vitamin C považován za recept na krásnou pleť?
18. července 2023 5 minut čtení
Proč je vitamin C považován za recept na krásnou pleť?

Nečistá pleť, šedý tón či předčasné stárnutí pleti? Nechybí vám náhodou nějaké vitamíny? Dermatologové, kosmetičky, influenceři, ale i slavné osobnosti nedají dopustit na vitamín C a jeho zázračné účinky na naši pleť. Připisují mu zásluhy za zdravou a čistou pleť, která září. Právě proto se často přidává do produktů péče o pleť. Proč se považuje vitamín C za zázračný recept na naši pleť a co všechno dokáže?

Proč naše pleť potřebuje vitamín C?

Našu pleť denne vystavujeme voľným radikálom, ktoré sa časom prejavia aj na zdraví a vzhľade našej pleti. Slnečné žiarenie, znečistené prostredie, ale hlavne nezdravý životný štýl, stres a málo spánku má nežiadúci vplyv na našu pleť, ktorá je bez života, mdlá a pôsobí unavene. Následkom nedostatku vitamínu C môžu vzniknúť aj pigmentové škvrny či nerovnomerné sfarbenie pokožky. Jednoducho povedané, naša pleť nevyhnutne potrebuje vitamín C ku kráse a správnemu fungovaniu procesov, ktoré sa v nej odohrávajú.

Co jsou volné radikály?

Jsou to částice, kterým chybí jeden elektron. Proto se volné radikály snaží chybějící elektrony získat. Během tohoto procesu „ukradnou“ elektron z nejbližší částice. Z ní se ovšem v tom okamžiku stává také volný radikál, který se opět snaží získat svůj chybějící elektron. Během této řetězové reakce dochází v organismu k poškozování buněčných struktur, membrán, proteinů a DNA a dochází tak ke zrychlenému stárnutí buněk. Vitamin C dokáže pracovat na obnovení buněk i v hlubších vrstvách pleti, čím přispívá k obnově struktury pleti a jejímu zdravému a svěžímu vzhledu.

Vitamin C je účinný antioxidant, který dokáže ochránit naši pleť před následky oxidačního stresu, zároveň účinný vitamín pro svěží a mladou pleť! Pracuje totiž na buněčné úrovni pleti, čím významně přispívá k něčemu, čemu říkáme imunita pleti. Pokud má naše pleť „slabou imunitu“, je mnohem náchylnější k poškození ochranné bariéry, následkem čeho, je naše pleť přecitlivělá a reaguje štípáním, svěděním a zarudnutím.

Jaké jsou účinky vitamínu C na naši pleť?

Antioxidanty ve vitamínu C mají přímý vliv na imunitní systém a rychlost obnovy pokožky. Podporuje tvorbu nových buněk, čím se zlepšuje kvalita a struktura naší pleti. Ocení to zejména ženy, které trápí nečistá pleť. Vitamin C totiž dokáže minimalizovat pigmentované skvrny po akné, bojovat proti zánětu a zklidnit pokožku při zarudnutí.

Vitamin C je ideálním prostředkem také v boji proti předčasnému stárnutí pleti. Podporuje totiž produkci kolagenu v pleti, díky čemu je naše pleť vyhlazená a působí mladším dojmem. Efekt mladé pleti spočívá v tom, že kolagen „nabobtná“ a pleť nabude plný a baculatý vzhled. Vitamin C je účinným pomocníkem pro mladý a svěží vzhled pleti v každém věku, pro každou ženu.

Benefity vitamínu C:

  • chrání před předčasným stárnutím
  • napomáhá k tvorbě kolagenu, čím si udržíme mladý a plný vzhled pleti
  • pomáhá k regeneraci pleti
  • vyrovnává tón pleti
  • rozjasní a rozzáří pleť
  • zajistí pevnější pleť

Jak vypadá pleť, která má dostatek vitamínu C? Takovou pleť poznáte už na první pohled. Září, má přirozený lesk, rovnoměrný tón a čistý vzhled i bez make-upu. Už je vám jasné, jak se dopracovat ke krásné pleti? Dodejte jí vitamíny a energii!

Přírodní kosmetika ANNEMARIE BÖRLIND s obsahem vitamínu C

energizer

Energizer z pomerančových květů

Energizer je elixír vitamínů a energie pro naši pleť! Stimuluje tvorbu kolagenu a dodává pleti zářivý vzhled. Pokud je vaše pleť mdlá, unavená a bez života, věřte nám, že tento energizer jí vdechne nový život. Energizer díky obsahu vitamínu C získaného ze sicilského pomeranče dodává pleti potřebnou energii a vyrovnává tón pleti.

Vitamínová DUO maska

O rychlých účincích pleťových masek jste už jistě slyšeli. Tato DUO maska ​​s vitamínem C je přímo určena ženám, jejichž pleť je mdlá, unavená a bez života. Je plná vitamínů a energie díky obsahu výtažku ze superovoce goji, acai a rakytníku, který je také významným zdrojem vitamínu C nejen pro naši pleť, ale i tělo.

duo_maska
kapsule

Intenzivně pečující kapsle

Tyto kapsle obsahují ceramidy téměř totožné s těmi, které jsou v pokožce. Jsou bohatým zdrojem vitamínu C, který je vitamínem mládí. Kapsle udržují hydrataci v pokožce a spolu s olejem z boráku lékařského a vitamíny C, stimulují přirozenou regeneraci pleti. Vitamin C v intenzivních ošetřujících kapslích rozjasní pleť, vyrovná její tón a stimuluje produkci kolagenu, čím se pleť nádherně vyhladí.

Related posts