Přírodní kosmetika – proč je klíčem ke zdravé pokožce?

Přírodní kosmetika – proč je klíčem ke zdravé pokožce?
17. dubna 2023 6 minut čtení
Přírodní kosmetika – proč je klíčem ke zdravé pokožce?

Jen zdravá pokožka je opravdu krásná. Jak ji však můžeme mít zdravou, když je všude kolem nás plno škodlivé chemie? A jak rozlišit „skutečnou“ přírodní kosmetiku od té, která se tak jen tváří?

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-zakladatelka-annemarie-linder
Annemarie Lindnerová byla německá kosmetická chemička a zakladatelka kosmetické značky Annemarie Börlind.

Co v našem těle dělají všechna ta kvanta umělých, pro lidské tělo prakticky cizorodých látek , které do něj pronikají přes kůži prostřednictvím krému, tělového mléka či make-upu? A jaký dopad má kosmetika plná chemie na naše zdraví z dlouhodobého hlediska? Zamýšleli jste se někdy nad tím?

Pokožka jenejvětším orgánem lidského těla a funguje jako oboustranná membrána . Všechno, co přijme, následně propustí do těla i krve. Alergie , ekzémy , dermatitidy - to je jen jehla v hromádce sena zdravotních problémů, které kráčejí ruku v ruce s tím, že máme ve svých životech příliš mnoho chemie. Nejvíce ohrožena je dětská pokožka a citlivá pokožka těhotných žen či pleť alergiků .

Ale ani relativně zdravá pokožka ještě není zárukou, že se na ní některý z kosmetických produktů plných tělu nepřirozených složek neprojeví negativně. Mimochodem věděli jste, že až 80% ze všech druhů rakoviny způsobují karcinogenní látky a toxiny obsažené iv běžných kosmetických přípravcích ?

Návrat k přírodě

Zakladatelka naší kosmetiky Annemarie Lindner přitom už před 60. lety prohlašovala, že člověk by si na tvář neměl dávat nic, co by zároveň neuměl i sníst.

Léta se trápila se svou mastnou pletí a silným akné, na které jí nepomáhaly žádné – dokonce ani ta nejdrastičtější řešení. A zkoušela tedy všechno – od jílových masek až po chemické preparáty na hranici bezpečnosti, které v těch dobách předepisovali na kožní problémy dermatologové.

Po letech pokusů a omylů se rozhodla dát sbohem konvenční léčbě a začala si míchat vlastní kosmetiku - z čistě přírodních, rostlinných ingrediencí .

V té době a na začátku její kariéry však mnozí tuto průkopnici přírodní kosmetiky považovali za bylinkářku či šarlatánku. Doba byla nakloněna všemu umělému a používání přírodních látek v kosmetice se vytlačilo na okraj.

Ale ona se nevzdala a uzdravila nejen vlastní pleť, ale za svůj život pomohla i tisícům dalších lidí. A její cesta se osvědčuje i dnes, kdy je přírodní kosmetika na vzestupu a pro mnohé lidi se stává ve světě plném chemie a umělosti jedinou volbou.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-produkty-1024x537
Právě rostlinné extrakty obsažené v přípravcích jsou nejvíce příbuzné a kompatibilní s lidskou kůží.

Certifikovaná přírodní kosmetika

Není však přírodní kosmetika jako přírodní kosmetika. Mnohé kosmetické značky se začaly prezentovat jako „přírodní”, protože je to právě v módě. Proto se v oblasti přírodní kosmetiky zavedly přísné certifikáty , které garantují nejen bezpečnost , účinnost či pleťovou kompatibilitu produktů , ale některé certifikáty i jasný původ surovin , netestování na zvířatech, udržitelnost výroby a mnoho dalších faktorů .

Pokud má přírodní kosmetika nějaký certifikát, mělo by to být zárukou určitého stupně kvality. Výrobci kosmetiky dokonce někdy dělají i věci nad rámec a dělají to, co od nich certifikát nepožaduje, protože chtějí jednoduše poskytovat kvalitní produkty, a tak se také prezentují. O každém certifikátu a jeho kritériích se můžete dozvědět podrobné informace na internetu.

Certifikovaná přírodní kosmetika, jako je naše ANNEMARIE BÖRLIND, je díky svému složení vhodná i pro alergiky , osoby s citlivou pokožkou a těhotné ženy . Funguje tak, že dlouhodobě pracuje pro vaši pleť a podporuje její samoregulaci. Zároveň váš organismus nezatěžuje toxickými a pro tělo nepřirozenými látkami . Takový certifikovaný přírodní kosmetický výrobek neobsahuje parafín, vazelínu, minerální oleje ani jiné ropné produkty – látky cizí lidskému organismu. Neobsahuje žádné syntetické konzervační látky , emulgátory , barviva či syntetické vůně. Výrobek ani jeho jednotlivé složky nejsou testovány na zvířatech a obsahují suroviny výhradně z přírodních zdrojů.

naturoyale-linia
Získávání surovin do našich produktů navíc probíhá šetrným způsobem tak, aby nedocházelo k poškozování životního prostředí.

Pro naši certifikovanou přírodní kosmetiku platí zásadní NE geneticky modifikovaným rostlinám a surovinám z nich získaných. Důraz klade také na ekologickou únosnost výroby, včetně recyklovatelných obalů.

Mnohé certifikované přírodní kosmetické značky deklarují svůj respekt nejen k vaší pokožce ak přírodě, ale také k člověku. Naše kosmetická značka ANNEMARIE BÖRLIND je například známá tím, že podporuje Fair Trade projekty v zemích třetího světa a striktně odmítá spolupracovat s dodavateli, kteří svým zaměstnancům neposkytují spravedlivou mzdu, optimální pracovní podmínky či využívají dětskou práci.

Jak poznat kvalitní přírodní certifikovanou kosmetiku?

Existuje několik certifikátů přírodní kosmetiky, jsou to certifikovaná označení nezávislých zkušeben a organizací. K jejich získání musí kosmetická značka splnit velmi přísné podmínky. Tato certifikační označení naleznete na obalech výrobků.

cse-certifikat-annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-300x300
eco-control-certifikat-annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-221x300
green-brand-germany-certifikat-annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-300x300
vegan-certifikat-annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-300x202

Některé z nich jsou například Eco Control, CPK BIO, Ecocert, Natrue, Vegan , a pod. Tyto certifikáty zaručují kvalitu kosmetiky a chrání vás od nepravých „přírodních“ kosmetických výrobků.

Naše přírodní kosmetika ANNEMARIE BÖRLIND splňuje ty nejpřísnější certifikáty, ba dokonce i převyšuje jejich standardy ve snaze poskytnout svým uživatelům maximální kvalitu .

Děláme vše proto, abychom si vysoko nastavenou laťku udrželi, protože nalomenou důvěru už těžko znovu získat. A péče o pokožku je pro nás jednoznačně věcí důvěry. Letos je tomu už 60. let.

Related posts