Pleťové masky, oleje a séra - jsou opravdu tak důležité při péči o pleť?

Pleťové masky, oleje a séra - jsou opravdu tak důležité při péči o pleť?
29. dubna 2024 5 minut čtení
Pleťové masky, oleje a séra - jsou opravdu tak důležité při péči o pleť?

Přiznejte se. Kolik utrácíte za make-up, pudr či rtěnku? A teď se zeptejte sama sebe – investujete tolik i do péče o pleť? Většinou ne, jelikož péče o pleť je velmi podceňovanou záležitostí. U žen se obvykle kosmetická rutina skládá jen z odlíčení a nanesení krému na obličej. Raději zakrývají nedostatky pleti make-upem, než aby je řešily a zintenzivnily péči o pleť. Odličovač a jeden krém však naší pleti opravdu nestačí. Poradíme vám, jak by měla vypadat vaše kosmetická rutina a jak vybrat vhodnou speciální péči v podobě pleťových masek, sér a pleťových olejů.

Všechny toužíme po krásné pleti, která je čistá, rozjasněná a hydratovaná. My ženy obzvlášť, protože obličej je naší vizitkou a je to první věc, které si na nás lidé všimnou. Přesto se nám nechce ráno a večer trávit v koupelně ani o minutu déle, abychom si pomohly ke krásnější pleti.

Většinou se potýkáme s problémem, že si ženy na stav své pleti doslova zvyknou a dál ho neřeší. Možná je to proto, že vyzkoušely řadu produktů, které jim měly pomoci, a nedočkaly se výsledků. A přitom často stačí, aby dodržovaly několik pravidel a posílily svou rutinní péči o pleť vhodnými doplňkovými produkty. Mezi ně patří speciální péče a posilující intenzivní péče v podobě pleťových masek, sér, koncentrátů a pleťových olejů.

Jaký je rozdíl mezi speciální a posilující intenzivní péčí?

V první řadě si musíme vysvětlit, že péče o pleť se skládá z 5 kroků:

  • čištění
  • posílení
  • ochrana po celý den
  • noční péče
  • péče o rty a oči

ANNEMARIE_B_RLIND_Beauty_Shots_Internet_12977
Vysoce koncentrované ingredience okamžitě hydratují, osvěžují a vyplňují kontury pleti.

Posilující intenzivní péče o pleť se používá ve druhém kroku - posílení. Jejím úkolem je zintenzívnit sílu produktů v tomto kroku a postarat se o to, aby se dostaly hlouběji do pokožky. Můžeme ji však použít i samostatně ve druhém kroku. Ať už pravidelně, nebo jako intenzivní kúru na kratší dobu. Například když trpíme momentální suchostí, naše pleť ztratila energii a potřebuje vitamíny. Sem patří pleťové sérum, koncentráty, zpevňující pleťové gely nebo kapsle.

Ať už používáte pleťovou kosmetiku na citlivou pleť, suchou pleť, problematickou pleť nebo pleťovou kosmetiku na vrásky, posilující péče se postará o to, aby tyto produkty měly intenzivnější účinek na vaši pleť a výsledky se dostaví rychleji.

Speciální péče o pleť je o něco vyšší forma péče, která má lepší výsledky. Můžeme jí doplnit nebo nahradit produkty ve třetím a čtvrtém kroku = ochrana na den a péče přes noc. Mají intenzivní, téměř okamžité viditelný výsledek.

Pokud jsou samozřejmě zvoleny správně podle typu vaší pleti. Patří sem pleťové oleje, dvoufázové produkty a séra.

Naše pleť je během dne chráněna, posilována a v noci tyto produkty pracují na tom, aby se zregenerovala. Pokud potřebujete pleť hydratovat, chránit ji před vnějšími vlivy či odstranit drobné vrásky, produkty speciální péče o pleť mají složení a texturu vytvořenou tak, aby tohoto výsledku dosáhly mnohem rychleji než s běžnými krémy.

LIGHT-13
Inovativní 2fázové přírodní shaky pokožku posilují pleť a pomáhají udržovat její zářivý vzhled

Jaký je v nich rozdíl?

  • oba typy péče doplňují nebo nahrazují produkty v naší kosmetické rutině
  • posilující intenzivní péče se používá ve druhém kroku = posílení
  • speciální péče se používá ve třetím a čtvrtém kroku = ochrana na den a péče přes noc

Pleťové masky - skrytý zázrak, kterému se stále vyhýbáme

LIGHT-12
Intenzivní maska určená pro smíšenou pokožku s rozšířenými póry se sklonem ke vzniku vyrážek a mastění.

Pokud byste věděli, jaký je pleťová maska zázrak, s radostí byste ji používali každý den. Existují různé typy masek. Některé mají za úkol dočistit, revitalizovat, odstranit drobné vrásky nebo hydratovat pleť.

Kromě toho ji zásobují spoustou energie. Vytvoří totiž na pokožce teplo, díky čemuž se intenzivněji prokrvuje. Díky tomu je připravena přijmout potřebné látky z masky a vyloučit nežádoucí škodliviny, které se na pleti nachytaly.

Pleťové masky jsou vhodné zejména pro zklidnění citlivé pleti, odstranění černých teček, ale také pro hydratační kúru, kterou čas od času potřebuje každá z nás.

Related posts