Péče o pleť v zimě – děláte to správně?

Péče o pleť v zimě – děláte to správně?
28. prosince 2023 5 minut čtení
Péče o pleť v zimě – děláte to správně?

Pleť je v chladnějším období jediná část pokožky, kterou necháváme odhalenou. A často trpí nejen vlivem počasí, ale také nesprávné péče. Pokud nevíte, zda je vaše péče o pleť v zimě správná, zakousněte se do čtení.

Tělo zakrýváme oblečením a kabátem, ruce rukavicemi, ale pleť je v zimě vystavena větru, mrazu, dešti, ale i přetopenému vzduchu v místnostech a jiným stresovým faktorům. V důsledku toho reaguje napnutostí, suchostí a přecitlivělostí .

Její přirozené regulační mechanismy narušuje působení mrazu či větru, ale také málo vlhkosti ve vzduchu či náhlé přechody ze zimy do přehřátých interiérů. Všechny tyto situace jsou pro pleť zátěží, pod kterou trpí. Nepomáhá jí ani nesprávná pleťová péče , která ji nejednou ještě více vysušuje a zatěžuje.

woman-1847914_1280
Zima může mít pro naši pleť velký vliv, jelikož nízké teploty a suchý vzduch mohou způsobovat její vysušení a podráždění.

Pokud si chcete iv zimě pěstovat krásnou, hebkou pokožku, je třeba jí zajistit péči přiměřenou počasí , ochranu a výživu, která jí chybí. V první řadě pleť vyžaduje zcela odlišnou péči než v létě. V praxi to znamená, že ten skvělý krém, který fungoval na vaši pokožku jako malý zázrak v letních měsících a dal jí všechno, co potřebovala, jí už v zimě stačit nemusí.

Naše pleť totiž v zimě potřebuje nejen hydrataci (jako v létě), ale zejména regenerační a ochranné látky , které posilují hydrolipidní plášť pleti, jí o chrannou bariéru a obranyschopnost . Přírodní složky obsažené v přípravcích naší přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND jsou dokonale kompatibilní s přirozenými procesy , které probíhají v pokožce, a proto se výsledky dostaví již po krátké době používání.

Jaké jsou základní zásady péče o pleť v zimě?

1. Hydratácia a ochrana zvonku

Výkyvy počasí, prudké přechody z tepla do zimy představují pro pleť řádný šok a způsobují urychlený únik vlhkosti. Proto je třeba v zimním období pleti zajistit vlhkost, výživné látky a ochranu pleťové bariéry. Výběr správného krému záleží na vašem typu pleti.

Máte-li smíšený typ pleti, sáhněte po hydratačním krému. Nemějte obavy, názor, že hydratační krém na pokožce v zimě mrzne, je jen mýtus. Když nanesete na obličej hydratační denní krém AQUANATURE System Hydro , okamžitě se stane součástí vašeho těla. Mimochodem, je vhodný pro celoroční používání.

ANNEMARIE_B_RLIND_-_AQUANATURE_Day_Cream_Office_6304
Krém dodává pleti okamžitě příjemný pocit a zanechává ji vyhlazenou a zářivě krásnou.

Zdá se vám, že vaše pleť okamžitě vcucne krém, který používáte? Zjevně jí nestačí a jeví se jako dehydrovaná. V takovém případě zvolte výživnější a koncentrovanější pleťové produkty, například krémy z linie LL REGENERATION pro ženy kolem 30-tky, produkty linie ZZ SENSITIVE - kosmetiky pro citlivou pleť, nebo SYSTEM ABSOLUTE pro ženy kolem 40-tky.

2. Pravidelné a poctivé odličování

Odborníci na krásu i zdraví neustále zdůrazňují důležitost pravidelného večerního čištění pleti, neboť pokožka nejlépe vstřebává výživné látky v noci, kdy biorytmus pleti pracují odlišně než ve dne. V noci pleť přijme všechny živiny z krému a proto jí dopřejte dobrý noční krém, a to nejen v zimě.

3. Make up jako kabát pro pleť

Patří líčení mezi vaše neodmyslitelné každodenní rituály? Líčení se nemusíte vzdávat ani v třeskuté zimě. Právě naopak, v zimě make-up vytváří na pokožce bariéru, která ji chrání před chladem a dalšími nepříznivými vlivy počasí. Konvenční make-up má ovšem často na pleti efekt plastové fólie a pleť pod ním nedýchá. Ve skutečnosti vám tedy namísto pomoci dělá medvědí službu. Řešením je make-up s čistě přírodním složením , pod kterým pleť dýchá, ale on ji zároveň chrání, vyživuje a samozřejmě zakrývá její nedostatky.

Ze spousty druhů našich make-upů, které pleti dodávají nejen krásu, ale i zdraví, si umíte vybrat takový, který sedne specifickým potřebám vaší pleti.

Pro suchou pleť doporučujeme Anti-aging make-up Annemarie Börlind . Mladé, normální pleti bude vyhovovat Hydratační make-up Annemarie Börlind . A smíšenému typu pleti doporučujeme Kompaktní make-up od Annemarie Börlind .

4. Nepodceňujte oční okolí

V rámci své péče nezapomínejte ani na ošetřování jemné a tenké pokožky očního okolí, která je náchylnější k poškození či vzniku vrásek. Doporučujeme vám vybrat si oční krém stejné produktové řady, z jaké pochází zbytek vaší péče. Pokud tedy například máte suchou pleť kolem 30-tky a vaší produktovou řadou je LL Regeneration , i oční krém by měl pocházet z této řady. Zima už nemusí být strašákem pro vaši pleť, když znáte ty nejúčinnější zbraně přímo z přírody.

ANNEMARIE_BOERLIND_-_LL_Regeneration_Yeux_Office_9003
Oční okolí patří k nejcitlivějším oblastem na našem těle a je také místem, kde se projevují první známky stárnutí.
Related posts