Světový unikát – přírodní make-up, který chrání mikrobiom pleti

Světový unikát – přírodní make-up, který chrání mikrobiom pleti
10. června 2024 5 minut čtení
Světový unikát – přírodní make-up, který chrání mikrobiom pleti

Objevte přírodní make-up, který představuje revoluci v ochraně mikrobiomu pleti, klíčového pro její zdraví a krásu. Mikrobiom - tenká vrstva neocenitelných mikroorganismů na naší kůži - je základem pro její obranyschopnost, hydrataci a celkovou vitalitu. Většina běžných kosmetických přípravků však tento životně důležitý systém ohrožuje, čímž přispívá k rozvoji kožních problémů. Naštěstí existují inovativní produkty, které nejen že ochraňují, ale také posilují tento mikrosvět, nabízející pokožce hloubkovou výživu a ochranu. Ponořte se do našeho článku a dozvíte se více.

Co je kožní mikrobiom?

Kožní mikrobiom obydlený miliardami mikroorganismů, je zásadní pro zdraví a krásu vaší pleti. Neocenitelní ochránci, kteří bojují proti patogenům, regulují pH a podporují výrobu důležitých látek. Mikrobiom pleti má klíčovou roli v ochraně imunitního systému pleti. Pro milovníky kosmetiky je důležité vědět, že ne každá kosmetika je „ microbiome friendly “ a tedy neochraňuje mikrobiom , dokonce ho může narušit. Správný výběr produktů, který respektuje a podporuje tento mikroskopický ekosystém, může výrazně zlepšit vzhled a zdraví pokožky.

VEDĚLI JSTE, ŽE?
Když si porovnáme množství genů v lidském těle se spoustou genů v našem mikrobiomu , zjistíme, že mikrobiom je podstatně pestřejší. I když lidé jsou si mezi sebou geneticky velmi podobní, naše mikrobiomy – tedy soubory mikroorganismů žijících v nás a na nás – se mohou odlišovat až o 80 až 90 %.

Vliv kosmetiky na kožní mikrobiom

Některé přípravky (nejen) dekorativní kosmetiky a jejich chemické složky mohou negativně ovlivnit zdraví a rovnováhu kožního mikrobiomu , čímž narušují jeho funkčnost, vyvolávají podráždění pleti a další negativní reakce.

První řada make-upu na světě oceněná certifikátem MICROBIOME FRIENDLY

Na trhu již existuje i takový make-up, který se může pochlubit unikátním certifikátem „MICROBIOME FRIENDLY“. Tento prestižní certifikát představuje globální raritu. Make-up, který je oceněn tímto certifikátem, je speciálně navržen, aby ochraňoval a podporoval jemnou rovnováhu našeho mikrobiomu . Produkty jsou bez použití škodlivých látek, které by mohly narušit mikrobiální diverzitu nebo snižovat obranné mechanismy pokožky. Tento přístup je obzvláště neocenitelný pro lidi s ekzémem, psoriázou a jinými kožními onemocněními, protože zdravý mikrobiom je klíčový pro zachování zdravé a vyvážené pokožky.

MICROBIOME-1
IMG_9441-original

S hrdostí můžu říct, že jsme na světovém trhu první, kteří přinášejí make-up s tímto unikátním certifikátem. Jelikož líčení představuje pro mnohé z nás denní rituál, je pro nás velkým přínosem, že tyto produkty přinášejí nejen krásu, ale také výjimečné účinky pro naši pokožku."

- Henrieta Martinková, CEO a ambasador ANNEMARIE BÖRLIND SK a CZ

Produkty oceněné certifikátem MICROBIOME FRIENDLY

Na kterých produktech tento certifikát naleznete? Na všech make-upech a tónovacích krémech značky ANNEMARIE BÖRLIND. :)

Složení nejenže nenarušuje kožní mikrobiom, ale kromě toho poskytuje pleti omlazující, hydratační a vyživující účinky. Všechny jsou produkty veganské a plné výživných přírodních látek, jako je marulový, jojobový olej či bisabolol. Tyto ingredience jsou vybírány s ohledem na jejich pozitivní účinky na pleť, čímž zabezpečují její zdraví a vitalitu.

Omlazující, šetrný a chránící – poznejte anti-aging make-up od ANNEMARIE BÖRLIND

MAKE-UP-ANTI-AGING
Anti-aging make-up patří mezi nejoblíbenější produkty značky ANNEMARIE BÖRLIND.

Mezi nejpopulárnější produkty ANNEMARIE BÖRLIND patří právě anti-aging make-up, který si vysloužil obdiv nejen díky prestižnímu certifikátu, ale také bohatému složení plnému přírodních, omlazujících, hydratačních a vyživujících látek. Tento make-up obsahuje unikátní bioliftingovou složku Paracress, která podporuje biochemické procesy v pokožce, zpevňuje kolagenovou síť a zvyšuje pružnost pleti. Olej z kamélie ve složení posiluje kožní bariéru, zjemňuje jemné vrásky a linie, zatímco aloe vera zajišťuje hydrataci a jemnost pleti. Díky své příjemné textuře make-up zdokonaluje vzhled pokožky, poskytuje přirozené krytí a udržuje pleť svěží a dokonalou po celý den. Jeho univerzálnost jej činí ideální volbou pro jakoukoli příležitost, přinášející pleti mladistvý a harmonický vzhled, který pokožku nezatěžuje.

Related posts