Uhaste žízeň své pleti

Uhaste žízeň své pleti
25. března 2024 4 minut čtení
Uhaste žízeň své pleti

Vrásky, narušený ochranný štít či přecitlivělost - mnoho problémů vaší pleti je ve skutečnosti způsobeno nedostatkem vlhkosti. Jak rozeznat dehydratovanou pleť od suché a jak se s žíznivou pletí skutečně účinně vypořádat?


Alfou a omegou naší existence je voda. Je nejdůležitějším transportním prostředkem pro živiny, minerály a stopové prvky v našem těle a optimální podporou pro jeho látkovou výměnu. To je všeobecně známý fakt. Dokonce se odhaduje, že voda tvoří až 70 % tělesné hmotnosti lidského těla. Pitný režim však pro své správné fungování potřebuje nejen celé naše tělo, ale také každá buňka naší kůže. Dostatečná vlhkost je z velké části zodpovědná za to, že naše pokožka je pevná, pružná, bez vrásek, sametově hebká a má dostatečný ochranný štít proti negativním vlivům z okolního prostředí.

Od 25. roku života se však snižuje přirozená schopnost pokožky vázat vlhkost, a právě tento fakt se projevuje vznikem vrásek. Pleť lidí, kteří zanedbávají svůj pitný režim, dokonce na pohled „stárne“ rychleji než těch, kteří vodu do těla i do pokožky „vzorně“ doplňují a nedehydratují ji různými zlozvyky, jako je kouření, nadměrný příjem kofeinu či stres. S přibývajícím věkem však pleť potřebuje uhasit žízeň stále více, a to nejen dostatečným příjmem tekutin, ale také vhodnými přípravky péče o pleť, které obnovují a pomáhají udržovat vlhkost.

Slovakia-60
I mastná pleť může trpět suchostí a potřebuje důkladnou hydrataci a vyváženou péči.

I mastná pleť může být žíznivá

Možná vás překvapí, že potřeba hydratace se týká všech typů pleti – ano, i mastná a smíšená pleť může mít zoufalý nedostatek vlhkosti. Často si suchou pleť zaměňujeme s dehydratovanou a myslíme si, že jen tu může trápit nedostatek vlhkosti. Ale na rozdíl suché pokožky, která trpí nedostatkem kožního mazu nebo oleje, dehydratovaná pleť je stavem způsobeným nedostatkem vlhkosti. Rozdíl poznáte podle toho, že dehydratovaná pleť vypadá povislá, propadlá, unavená a má zvýrazněné vrásky.

Proto i mastná pleť může být žíznivá a potřebuje uhasit žízeň.

POMOCNÍCI PRO ŽÍZNIVOU PLEŤ

2-fázový hyaluronový shake - bestseller přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND, který milují tisíce žen i mužů na celém světě, je první pomocí pro nedostatečně hydratovanou a povadlou pleť.

Obsahuje vzácné červené řasy, které stimulují vlastní produkci kyseliny hyaluronové v pleti a dlouhodobě ji zásobují vlhkostí. Kromě toho obsahuje také bio aloe vera a jedinečnou rostlinnou kyselinu hyaluronovou z rosolovky, která má stejné účinky jako klasická kyselina hyaluronová, kterou používají estetické kliniky při omlazovacích procedurách.

Dizajn_bez_n_zvu-324
2-fázový hyaluronový shake stimuluje vlastní tvorbu kyseliny hyaluronové v pleti a efektivně a dlouhodobě ji zásobuje vlhkostí.
ANNEMARIE_B_RLIND_-_AQUANATURE_Internet_5780
Produktová línia AQUANATURE poskytuje suchej a dehydrovanej pleti jedinečnú starostlivosť.

AQUANATURE System Hydro je speciálně vyvinutý systém pro nedostatečně hydratovanou pleť s prvními vráskami kolem 30 roku života, poskytující vynikající a výživnou péči.

Tyto pokročilé přípravky jsou navrženy tak, aby účinně hydratovaly pleť a vázaly v ní dostatečné množství vlhkosti pro vyplnění jemných linek a vyhlazení vrásek.

Zároveň posilují kožní bariéru a zajišťují svěží a mladistvý vzhled pleti. Doplňují pitný režim a v kombinaci s komplexní péčí o pleť pomáhají předcházet předčasnému stárnutí a udržují pleť zdravou, hydratovanou a plnou života.

Výsledkem je krásně hydratovaná a zdravá pleť!Related posts