Zázračná kyselina hyaluronová: Vyhlazení vrásek či porce hydratace pro pleť

Zázračná kyselina hyaluronová: Vyhlazení vrásek či porce hydratace pro pleť
21. srpna 2023 3 minut čtení
Zázračná kyselina hyaluronová: Vyhlazení vrásek či porce hydratace pro pleť

Kyselina hyaluronová je v kosmetickém průmyslu známá svými účinky na suchou pleť, ale také jako účinný pomocník v boji proti stárnutí. Nejenže dodá suché pleti potřebnou porci hydratace, ale díky doplnění kyseliny hyaluronové pomáhá pleti v boji proti stárnutí. Co je vlastně kyselina hyaluronová? V jakých produktech ANNEMARIE BÖRLIND ji naleznete?

Co je kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je cukr, který produkuje samotné tělo. Vzniká pomocí enzymů přímo v buňkách. Jedná se v podstatě o gelovou tekutinu, která má v těle důležité funkce. Díky své struktuře se chová jako houbička, která nasává vodu a uvolňuje ji podle potřeby.

Kyselina hyaluronová má také významnou roli v ochraně našeho zdraví. Díky tomu, že vyplňuje prostory mezi buňkami, chrání organismus před bakteriemi a cizorodými látkami. Dokáže transportovat výživné látky, ba dokonce významně ovlivňuje obnovu buněk a regeneraci.

Jak funguje kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová váže v těle vodu. Jeden gram kyseliny hyaluronové dokáže navázat i šest litrů vody! Jejím úkolem v pokožce je vyživovat kolagen, díky kterému je naše pleť plná a vyhlazená. Proto se ve vysoké míře využívá také v estetické medicíně. Injekční výplně vrásek, obličeje či dekoltu, jsou vytvořeny právě na bázi kyseliny hyaluronové.

Dospělý člověk má v těle kolem 12g kyseliny hyaluronové. Avšak po 25. roku života, produkce kyseliny hyaluronové klesá. Z tohoto důvodu se objevují první vrásky, případně ženy zaznamenají, že jejich pleť je sušší. Po čtyřicítce její obsah klesne na 40%! Proto je zapotřebí pravidelné doplňování zvenčí. V pokožce se totiž udrží jen 12 hodin.

Jak se získává kyselina hyaluronová

V konvenční kosmetice se používá živočišná kyselina hyaluronová, která může vyvolávat alergické projevy, především citlivá pleť na ni může intenzivně reagovat. Získává se z kohoutích hřebenů. Značka ANNEMARIE BÖRLIND je výhradně proti používání živočišných ingrediencí. Dalším významným argumentem je fakt, že živočišné složky nejsou v našem těle zcela rozložitelné.

Proto se v přírodní kosmetice ANNEMARIE BÖRLIND používá botanická kyselina hyaluronová, co je vlastně rostlinná verze této vysoce účinné látky. Její složení je podobné kyselině hyaluronové v pleti.

Získává se ze dvou zdrojů:

  • extrakt z čínské rosolovky
  • sodium hyaluronate – biotechnologicky odvozená kyselina hyaluronová

Produkty ANNEMARIE BÖRLIND s obsahem botanické kyseliny hyaluronové


Hyaluronové oční obklady

Unavený vzhled očí, drobné vrásky a vy potřebujete rychlou pomoc? Hyaluronové oční obklady poskytnou hydrataci suchému očnímu okolí, které začaly trápit vrásky. Tyto obklady účinkují rychle, proto můžete vypadat svěže a odpočatě již za několik minut!


Hydro gelová maska

Suchá pleť potřebuje svoji pravidelnou porci hydratace. Jak jí dodat vodu právě tehdy, když to zoufale potřebuje? Intenzivní hydratační maskou! Hydro gelová maska ​​je určena pro ženy, kterým se začínají tvořit vrásky z nedostatku vody v pleti. Poskytne pleti hydrataci, svěžest a zajistí optimální uchování vody v pleti.


600279

NAJPREDÁVANEJŠÍ produkt: 2-fázový hyaluronshake

Tento malý zázrak, 2-fázový hyaluron-shake s obsahem botanické kyseliny hyaluronové, dokáže stimulovat tvorbu kyseliny hyaluronové samotným tělem. Díky tomu vyhladí pleť, udržuje v ní hydrataci a příznivě působí na dlouhodobou regeneraci pleti. Pleť je citelně „nasáklá“ vodou a napnutá. Je vhodný jako plnohodnotná náhrada denního, popřípadě nočního krému.

Related posts