Načítaní...

ÚČINNÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA Výhradní distributor pro ČR a SK

ECTOIN - Protistarnoucí fluid 15ml MINI

ECTOIN - Protistarnoucí fluid 15ml MINI

Vaše cena: 294.- Kč
Dostupnost: Skladem
Model: 1106
Výrobce: Börlind GmbH.
Certifikáty:
 • S VÝTĚŽKŮ Z ROSTLIN
  Z CERTIFIKOVANÉHO ORGANICKÉHO PĚSTOVÁNÍ
 • VLASTNÍ MINERÁLNÍ VODA BOHATÁ NA STOPOVÉ PRVKY
 • ÚČINNOST POTVRZENA
 • BĚŽ ŽIVOČIŠNÝCH VÝTĚŽKU
 • BEZ MINERÁLNÍCH DERIVÁTŮ
Made in Black Forest

Co je Ektoín?

Je jeden z novějších přírůstků do široké skupiny aktivních látek používaných v kosmetice a dermatologii. Ektoin je přírodní látka, která byla objevena v pouštních bakteriích druhu Ectothiorhodospira halochloris. Tyto bakterie jsou schopny přežívat ve slaných jezerech, v moři av slaných pouštích, kde panují jedny z nejhorších přírodních podmínek na Zemi. Tyto mikroorganismy jsou ve svém domovském prostředí vystaveny vysokým dávkám UV záření, vysychání, extrémním teplotám a vysoké slanosti prostředí. Zjistilo se, že právě ektoin je jejich hlavním pomocníkem, který v těchto nepříznivých podmínkách udržuje stabilitu buněk. Ektoin totiž silně váže vodu, čímž ji udržuje uvnitř buněk, stabilizuje strukturu biopolymerů jako jsou bílkoviny a nukleové kyseliny a brání rozkladu těchto biopolymerů, které by byly vysušením zničeny.

ÚČINKY EKTOINU NA KŮŽI

1. HYDRATAČNÍ ÚČINEK - molekuly ektoínu velmi dobře vážou vodu az její molekul tvoří kolem sebe obal. Tímto způsobem udržují vodu v buňkách i během nepříznivých podmínek. V běžných podmínkách je dokázáno, že i několik dní po vysazení krému s obsahem ektoínu zůstává kůže lépe hydratovaná ve srovnání s neošetřenou kůží.
2. PROTIZÁNĚTLIVÝ ÚČINEK
3. OCHRANA LANGERHANSOVÝCH BUNĚK před poškozením UV zářením. Langerhansovy buňky patří do imunitního systému kůže a jsou velmi citlivé na UV záření, které snižuje jejich aktivitu i jejich počet, což otevírá cestu ke vzniku nádorových onemocnění kůže. Ektoin chrání tyto buňky jinak než UV filtry, které brání průniku UV záření do kůže. Ektoin snižuje tvorbu volných radikálů, které se tvoří po UV ozáření a poškozují buňky, a tím snižuje negativní působení UV záření na (nejen) Langerhansovy buňky.
4. OCHRANA PŘED NEPŘÍZNIVÝMI FAKTORY VNĚJŠÍHO PROSTŘEDÍ -  jako jsou změny teploty, mechanické a chemické poškození. Při působení těchto nepříznivých činitelů buňky začnou vytvářet speciální ochranné bílkoviny a ektoin způsobuje to, že tyto bílkoviny jsou tvořeny rychleji než bez něj. Buňky se tedy zregenerují mnohem rychleji než bez ektoínu.

Výše uvedené účinky - hydratace, ochrana před poškozením UV zářením, zrychlená regenerace buněk po působení nepříznivých činitelů vedou k tomu, že dlouhodobá pravidelná aplikace ektoínu prokazatelně chrání před tzv. foto-aging. Foto-aging nebo fotostárnutí je způsobeno opakovaným vystavováním kůže UV záření a projevuje se tvorbou postupně se prohlubujících vrásek, snižující se elasticitou kůže a její povadlé, změnami barvy kůže z růžové do nažloutlé a tvorbou pigmentových skvrn.

Zápor?
Jeden se přece jen najde a tím je cena této látky, která se pohybuje okolo 56 000 czk za 1 kilogram, proto je někdy obtížné najít výrobek s označením obsahu ektoínu.

ECTOIN Protistarnoucí fluid 15ml MINI

Určený pro všechny typy pleti:

 height=

Nejdůležitější účinky Ectoinu:

 • posiluje imunitní systém pokožky
 • chrání proti škodlivým vlivům vnějšího prostředí
 • oddaluje starnutí
 • zpevňuje a vyhlazuje pleť
 • zvyšuje pružnost pleti
 • viáže vlhkost
 • redukuje vrásky

DOPORUČENÍ:

1.) používat samostatně jako denní a noční produkt péče.

2.) používat ako doplněk starostlivosti - je možné kombinovat s jakýmkoliv jinými pordukty ze značky DADO SENS. Napr.:

 • alergie, citlivost, podráždění      Ectoin +  ProBalance produkty
 • mastná pleť, akné                             Ectoin +  PurDerm produkty
 • zralá, citlivá pleť                                Ectoin +  REGENERATION E produkty
 • suchá pokožka, citlivosť               Ectoin + Extroderm

Hlavní složky: Ectoin, Ceramidy (3 +6), Izoflavonoidy z jetele červené, Jojobový olej, Bambucké máslo, squalane, termální voda bohatá na minerály a stopové prvky

Proč právě Ectoin?

 • založenno na přírodě
 • čistá termální voda
 • podporuje přirozené funkce kůže
 • bez vůní, barviv, silikonů, parabenů, parafínu, PEG (= Polythylenglykol) a syntetických konzervantů
 • vyvinuto dermatology
 • účinnost a pleťová kompatibilita dermatologicky potvrzena

Na přírodní bázi - Dermatologicky testováno pro účinnost a pleťovou kompatibilitu - Bez testování na zvířatech

   

Všechny produkty obsahují čistou termální vodu získanou z pramene v Černém lese / Schwarzwaldu z hloubky 165m, bohatou na minerály jako draslík, magnézium, kalcium a zinek. Voda není chemicky ošetřena.

INGREDIECNE: AQUA [WATER], ALCOHOL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL [JOJOBA], SQUALANE, ETHYLHEXYL STEARATE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, SORBITOL, GLYCERIN, GLYCERY

Země původu - Německo.

Připravujeme.

5 JEDNODUCHÝCH KROKOV K DOKONALEJ PLETI

 

Systematiská starostlivosť - title

Každá žena sníva o bezchybnej a dokonalej pleti. Avšak realita je často krát iná.  V závislosti od typu pleti nás neustále trápia vyrážky, či čierne bodky, suché miesta či kruhy pod očami.  Správna starostlivosť a správna kozmetika to však môže vyriešiť.

Dokonalá pleť sa môže dosiahnuť  len v zopár jednoduchých krokoch. Čítajte ďalej !

SPRÁVNA STAROSTLIVOSŤ

 

Systematická starostlivosť - Správna starostlivosť

Vhodná starostlivosť o pleť je dôležitá pre dokonalý tón pleti. Musí byť zvolená podľa typu, pretože každý typ pleti má iné potreby. Naše produkty systémovej starostlivosti sú prispôsobené špecifickým potrebám rôznych druhov pokožky. V prípade zmiešanej pokožky, ktorá má tendenciu mať čierne bodky  a mastnú T-Zónu, je naša séria COMBINATION správnou voľbou. Obzvlášť citlivá pokožka by mala byť ošetrená radou ZZ SENSITIVE. Pre zrelú a náročnú pleť je naša pleťová línia SYSTEM ABSOLUTE alebo NATUROYALE System Biolifting tou správnou voľbou. To sú iba niektoré z našich mnohých systémov starostlivosti, ktoré tu nájdete. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ktorý systém starostlivosti je ten správny pre váš typ pleti, najlepšie je to konzultovať s našimi odborníkmi (kozmetičkami, či konzultantmi) na našich predajných miestach  Naša systematická starostlivosť podľa našich odporúčaní pozostáva z nasledujúcich piatich krokov:

Ak chcete dosiahnuť optimálnu starostlivosť o pokožku tváre a udržiavať ju dlhodobo zdravú a krásnu, očistite ju dvakrát denne, ráno a večer, dôkladne, ale jemne. Iba tak majú ostatné výrobky starostlivosti o pleť možnosť plne využiť svoje účinky.

Tento krok pripravuje pokožku pre  zintenzívnenie účinkov nasledujúcich výrobkov starostlivosti. Hydratačné produkty, špeciálne prispôsobené typu pokožky, majú antibakteriálny, upokojujúci  alebo regeneračný účinok.

Naša denná starostlivosť, špeciálne prispôsobená typu pokožky, chráni pokožku pred negatívnymi vplyvmi životného prostredia a predčasným starnutím.

V priebehu noci funguje kožný metabolizmus s najvyššou rýchlosťou. Nočný krém pomáha pri nočnej regenerácii pokožky a poskytuje pokožke intenzívny prísun účinných látok.

Očná starostlivosť účinne dopĺňa túto každodennú systematickú starostlivosť: naše produkty očnej starostlivosti majú intenzívny a cielený účinok prispôsobený vašim potrebám

MAKEUP

 

Po nanesení denného krému a prípravku  starostlivosť o oči by ste mali poskytnúť pleti 10 minút, aby sa účinné látky dostali dobre do pokožky, potom je dokonale pripravená na makeup!

Systematická starostlivosť - Make Up

Najprv musí byť na pokožku nanesený makeup, aby sa zakryli malé nedokonalosti a aby sa stále vytvoril prirodzený tón pleti. Najlepší je tekutý makeup so strednou krycou schopnosťou. Kompaktné makeupy sú na druhej strane ideálne na dokonalé prekrytie červených miest, či pigmentových škvŕn. Majú najvyššiu kryciu schopnosť.

ROZLIČNÉ DRUHY MAKE-UPOV – KTORÝ JE PRE MŇA NAJLEPŠÍ?

Fluid Make-Up

Tekutý make-up je dostupný s rôznou krycou schopnosťou. Spravidla má ľahkú až strednú kryciu schopnosť a dlhú trvácnosť na pokožke. Je zvlášť vhodný pre ženy so suchou pokožkou, pretože poskytuje dodatočnú vlhkosť počas dňa. Je tiež skvelý pre ľahké vrásky, pretože žiaden prášok sa nemôže usadiť v záhyboch a narušiť tak zjednotený, vyhladený vzhľad pleti.  

Kompaktný make-up

Kompaktný make-up je tou správnou voľbou, ak potrebujete trochu väčšiu kryciu schopnosť. Problémy so začervenaním, nedokonalosťami alebo pigmentáciou môžu byť kompaktným make-upom pokryté veľmi dobre. Použitie špongie umožňuje jednoduché a bezproblémové použitie.

 

Podklad by mal byť s hubkou na make-up rovnomerne nanesený  na pokožku. Najlepšie je začať na čele a pracovať smerom dole až na bradu. Tak make-up pôsobí úplne prirodzene bez nežiadúcich fľakov.

KOREKTOR - VAŠA MAGICKÁ PALIČKA

Teraz je čas postarať sa o všetky tie neúprosné nedokonalosti, unavené oči či tmavé kruhy pod očami.  Najlepšie to funguje, keď je korektor svetlejší ako predchádzajúci make-up a má rovnaký základný tón (žltý alebo ružový). Aplikujte korektor  pod oko a potom jemne vklepávajte. Môžete to zopakovať dvakrát alebo trikrát v závislosti od požadovaného efektu. Ak máte nedokonalosti, ako je akné, červené škvrny a jazvy, aplikujte korektor na postihnuté oblasti a jemne vklepte.

Mimochodom: Ak chcete prirodzenejší vzhľad, naneste korektor pred nanesením make-upu (tekutého alebo kompaktného)!

KONTÚROVANIE - JEMNÉ MODELOVANIE

Ďalším krokom je kontúrovanie pleti.  S korektorom a trochou praxe môžete "podvádzať" a vaša tvár bude vyzerať užšie, alebo naopak zvýraznite požadované časti tváre, či skryjete malé vrásky. Použite aplikátor a naneste svetlejšiu farbu na časti, ktoré chcete trochu zaslepiť. V prípade širšej nosovej časti napríklad nakreslite úzku čiaru nad nosom a mierne vklepajte do stratena. Ak chcete, aby výrazy tváre okolo úst neboli viditeľné, obkreslite ústa korektorom a mierne vklepajte do stratena. Potom vytiahnite líniu z rohov úst k nosu a vklepávajte do stratena.  

AKÝ JE NAJLEPŠÍ PÚDER ?

Kompaktný púder

Každý, kto očakáva väčšiu kryciu schopnosť, by mal použiť kompaktný púder. Zamerajte sa na T-zónu a len jemne opráškujte okraje tváre. Je praktický, rýchlo a ľahko nanášateľný, môžete ho použiť kedykoľvek počas dňa.

Práškový púder

Práškový púder sa dá ľahko naniesť na pokožku, a preto vyzerá veľmi prirodzene. Slúži na zabránenie lesku pokožky a je ideálny pre ustálenie make-upu. Má veľmi jemnú konzistenciu.

 

Bez ohľadu na to, ktorý púder si vyberiete, je potrebné ho rovnomerne aplikovať pomocou veľkoplošnej kefy. Nezabudnite na vlasovú líniu, rovnako ako na prechod ku krku, inak môžu byť rýchlo vytvorené hrubé okraje make-upu.

Nakoniec dokonalá pleť môže byť dokončená troškou lícenky a / alebo bronzera, kedy zvýraznite vaše lícne kosti. Nezabudnite poklepať  vaše kefy, aby ste odstránili prebytočný prášok pred aplikáciou!

"DOBRÚ NOC" pre pokožku

 

Dôkladné odstránenie make-upu je nevyhnutné pre optimálnu regeneráciu vašej pokožky v noci. Po dôkladnom očistení pleti je najlepšie pripraviť pokožku posilňujúcim tonerom, sérom alebo gélom a následne aplikovať vhodný nočný krém podľa typu pleti. Nočné krémy majú tendenciu byť o niečo hutnejšie ako denné krémy a účinne tak dopĺňajú komplexný pleťový program pre oslnivý, svieži vzhľad nasledujúce ráno!