Přírodní kosmetika - Načítaní...

ÚČINNÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA Výhradní distributor pro ČR a SK
MENU

MENU

Filozofie

 

 Průkopnický vědecký duch, ztělesňování hodnot a zodpovědné zacházení s přírodními zdroji charakterizují značku ANNEMARIE BÖRLIND – Natural beauty.


PRŮKOPNICKÝ VĚDĚCKÝ DUCH


„Věříme, že věděcký pokrok posílí náš průkopnický výzkum v oblasti přírodní kosmetiky a biologie kůže a pomůže vyvinout nejmodernější aktivní komplexy.“

INOVATIVNÍ VÝZKUM – HIGH TECH Z PŘÍRODY


Na základě synergie inovativního výzkumu a velké úcty k přírodě vyvíjí ANNEMARRIE BÖRLIND – Natural beauty přírodní kosmetiku, jejíž účinnost a pleťovou kompatibilitu klinicky prokázaly nezávislé zkušební ústavy.

Příkladem našeho průkopnického vědeckého ducha je náš mezinárodní výzkumný projekt ve spolupráci s italským výzkumným ústavem Akott. Společně jsme studovali produkci a účinnost kmenových buněk růže z Černého lesa a objevili jejich skrytý potenciál. Výsledkem jsou dva vysoce účinné výtažky nejvyšší kvality, které se budou nejprve používat exkluzivně v přípravcích ANNEMARIE BÖRLIND.

Naši roli lídra v inovativní a účinné přírodní kosmetice jsme dokázali už v sedmdesátých letech, kdy jsme jako průkopníci v systémech komplexní péče o pleť uvedli na trh sortiment péče proti stárnutí – LL Regeneration – ještě předtím, než se tato kategorie stala známou. Vyvinuli jsme také první přírodní kosmetický přípravek s obsahem ceramidů podobných těm v pokožce. Naši inovační sílu dokazuje i to, že používáme čerstvé botanické papyrusové buňky na posílení kožní bariéry, stejně jako hydratační botanickou kyselinu hyaluronovou.

 • Od roku 1959 jsme průkopníci v systémové komplexní péči a lídři ve vývoji inovativních aktivních komplexů na trhu přírodních kosmetických přípravků.
 • Na našem oddělení výzkumu a vývoje jsme v úzké spolupráci s dodavateli vyvinuli mnoho světových prvenství.
 • Účinnost a pleťovou kompatibilitu každého našeho přípravku klinicky prokázaly nezávislé zkušební ústavy.
 • Získali jsme více než 60 vyznamenání a ocenění za naše inovativní produkty a podnikový management.
 • Více než 40 hodnnocení „vynikající“ v testech německých institucí Stifung Wsarentest a ÖKO-TEST potvrzuje kvalitu a přírodní ingredience našich přípravků.

ZTĚLESNĚNÉ HODNOTY


„Naši společenskou odpovědnost bereme vážně a vždy jsme vedeni ke zdokonalování toho, co děláme, s citem, ať už ve vztahu k našim přípravkům, k zacházení s našimi zákazníky a dodavateli nebo ke spolupráci mezi sebou.“

GLOBÁLNÍ ZÁVAZEK – TO, CO DĚLÁME, DĚLÁME S CITEM

 

Jako průkopník přírodní kosmetiky prosazuje ANNEMARRIE BÖRLIND - Natural beauty společenskou a ekologickou odpovědnost. Až do dnešního dne to lze vidět nejen na našem uctivém zacházení se zákazníky a zaměstnanci, ale i na pečlivém výběru dodavatelů: musí zaručit ekologické a etické procesy, důstojné pracocní podmínky, spravedlivou mzdu a odmítání dětské práce.

Taktéž připisujeme velký význam podpoře projektů celosvětově, což osobitým způsobem vyjadřuje naši filozofii. Tyto projekty se různí, od projektu organického bambuckého másla v Mali, který vytváří slušné živobytí pro místní rodiny, přes školský internát v Bangladéši, po podporu projektu "Růže, ne opium" v Íránu.

Další důležitou součástí našeho raison d´être je jasný závazek vůči našemu sídlu v Černém lese. Je to místo, kde má naše společnost svoje počátky a kde se od samého začátku uskutečňovala výroba. Výroba našich přípravků v Černém lese je součástí našeho vnímání kvality a také zabezpečuje pracovní místa.

V rodinné společnosti třetí generace jsou hodnoty naší rodiny základem, na kterém jsou založeny hodnoty naší společnosti, a které charakterizují náš firemní  raison d´être.

 • Všechny přípravky vyrábíme v Černém lese. Takto zaručujeme vysokou kvalitu a také vytváříme práci v regionu.
 • Zavázali jsme se k více projektům fair-trade po celém světě, jako např. "organické bambucké máslo v Mali, "růžová voda a olej z Íránu", "aloe vera z Mexika", "máslo cupuacu z Brazílie" a "rostlinný olej z Keni".
 • Dlouhodobé zákaznické vztahy v duchu partnerství mají pro nás velký význam.
 • Rodina vlastníků ručí za kvalitu přípravků a za zodpovědné podnikové postupy svým jménem. Jako rodinná společnost "žijeme" hodnotami rodiny i v každodenní podnikatelské praxi.

ZODPOVĚDNÉ ZACHÁZENÍ S PŘÍRODNÍMI ZDROJI


"Věříme v pozitivní účinky Černého lesa na všeobecké povědomí a s tímto životním přístupem jsme se zavázali k zodpovědnému zacházení s přírodními zdroji a k ochraně přírody celosvětově, s cílem prosazovat udržitelný způsob života."

UDRŽITELNOST - Z ÚCTY K LIDEM A PŘÍRODĚ

 

Hned od začátku jsme v našich kosmetických přípravcích odmítli použít výtažky z mrtvých živočichů. Taktéž jsme proti jakýmkoliv formám zneužívání přírodních zdrojů: abychom ochránili přírodní zdroje, ANNEMARIE BÖRLIND - Natural beauty částečně používá přírodně identické* látky - to znamená, že chráníme ohrožené druhy rostlin a nevystavujeme je dalšímu ohrožení komerčním využitím. Kdykoliv je to možné, používáme rostliny z certifikovaného organického zemědělství nebo z volné přírody. Taktéž přísně odmítáme použít v našich přípravcích geneticky modifikované suroviny.

Přípravky ANNEMARIE BÖRLIND -  Natural beauty jsou vegetariánské a nabízíme i přípravky veganské. Ve výjimečných případech používáme přírodní látky jako je včelí vosk, protože mají speciální vlastnosti a nedají se získat jiným způsobem. Naše veganské přípravky jsou označené etiketou na obalu. Přípravky jsou samozřejmě bez parabenů a derivátů minerálních olejů (silikony, MOAH, parafíny).

V sídle naší společnosti v Černém lese o udržitelnosti nejen hovoříme, ale striktně ji i aplikujeme - ať už jde o prostředky vynikající energetické účinnosti, používání zelené elektřiny nebo o naši "zelenou flotilu", která díky nejmodernějším technologiím dosahuje snížení emisí a spotřeby paliva.

Náš  raison d´être se také odráží v početných vyznamenáních za inovativní vývoj a udržitelné postupy. Jsme hrdí na to, že od roku 2012 jsme držiteli vyznamenání udržitelnosti CSE (Certified Sustainable Economics, přel. Certifikovaná udržitelná ekonomika), které podporuje zodpovědný, ekologický, společensky integrovaný a na kvalitu orientovaný podnikový management. Dokazuje to i skutečnost, že více než 80% našich zaměstnanců tvoří ženy.

* Přírodně identický: rostliny, které nezískáváme z přírody, abychom zamezili zneužívání zdrojů - jsou reprodukované podle jejich přirozeného složení, a proto nejsou syntetické.


NAŠE PRAMENITÁ VODA - VZÁCNÁ A ČISTÁ


"Naše pramenitá voda z Černého lesa je jedna z nejspeciálnějších surovin obsažených v našich přípravcích."
Daniela Lindner, členka vedení


Uprostřed Černého lesa, mezi růžemi, měsíčkem, mnohokvětem, damašskou růží, květy levandule a mnoha jinými rostlinami, se nachází studna Waltera Lindnera: z hloubky více než 160 metrů vyvěrá čistá, velmi jemná pramenitá voda. Na rozdíl od vody z vodovodu je tato voda bez škodlivých látek. Chlór a jiné chemikálie, jako zbytky pesticidů a herbicidů společně s umělými hormony, nelze úplně odstranit konvenčním čištěním odpadních vod. To je důvod, proč naše voda pochází z podzemí, z původní zásobárny. Tato přirozeně čistá pramenitá voda je ideálním základem pro naše přípravky na péči o pleť.

Cetifikát CSE potvrzuje naše udržitelné podnikatelské postupy v sídle naší společnosti.

 • V našich přípravcích nepoužíváme žádné výtažky z mrtvých zvířat a od samého začátku odmítáme testování na zvířatech.
 • V  našich přípravcích používáme vlastní pramenitou vodu.
 • S přírodními zdroji zacházíme pečlivě (díky částečnému používání přírodně identických složek) a přírodu nezneužíváme.
 • V našich přípravcích používáme rostlinné výtažky z certifikovaného organického zemědělství nebo z volné přírody.
 • Nepoužíváme žádné deriváty minerálních olejů (žádné silikony, MOAH ani parafíny).
 • Taktéž nepoužíváme žádné geneticky modifikované suroviny

Naše výroba je z hlediska klimatu neutrální a kompenzujeme naše uhlíkové stopy podporou projektu ClimatePartner na úpravu vody v Kambodži. Hrdě můžeme prohlásit, že od roku 2015 jsme klimaticky neutrální.

Jednou z hlavních priorit společnosti ANNEMARIE BÖRLIND je snížení naší spotřeby energie s cílem snížit emise CO2:

- CO2 neutrální přeprava zásilek a listů
- CO2 neutrální vozový park
- Ekologicky efektivní plánování našich prodejních tras
- Uvědomujeme si důležitost ekologické energie a vícenásobně využíváme předtím vyrobenou energii.