Přírodní kosmetika - Načítaní...

ÚČINNÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA Výhradní distributor pro ČR a SK
MENU

MENU

Certifikace

Péče o vaši pokožku je pro nás věcí důvěry.

Prohlásit o sobě, že kosmetická značka je přírodní, v dnešní době nestačí. Kritéria pro přírodní kosmetiku jsou již mnohem přísnější, stejně jako to, co se od ní očekává. Prokazatelná účinnost, pleťová kompatibilita a obsah přírodních složek jsou jen začátek.

Kvalitu, účinnost a ekologický přístup k výrobě našich kosmetických značek Annemarie BÖRLIND a DADO SENS potvrzují i certifikáty EcoControl, BDIH, CSE, Vegan a GMP. Naše značky mají i certifikát GREEN BRAND, který zaručuje, že naše kosmetické výrobky se vyrábějí šetrně k životnímu prostředí a přírodním zdrojům.
Co tyto certifikáty znamenají pro vaše každodenní používání našich produktů?

EcoControl

Prírodná kozmetika - Eco Control Německý inspekční a certifikační orgán EcoControl kontroluje a zajišťuje kvalitu bio produktů v oblasti přírodní a bio kosmetiky. Aby značka získala ochrannou známku EcoControl, musí splňovat přísná kritéria - nejen vysoké nároky týkající se obsahu surovin v produktech, ale i nároky na způsob získávání surovin a také na jejich zpracování. Přírodní kosmetika označena ochrannou známkou EcoControl například nesmí obsahovat ropné deriváty, syntetické parfémy a barviva, chemické konzervanty, umělé enzymy, fosfáty či geneticky modifikované suroviny.
Naše kosmetická značka Annemarie Börlind je certifikována EcoControlom od roku 2008. Označení EcoControl na našich produktech zaručuje dodržování nejvyšších standardů, ke kterým jsme se jako výrobce zavázali a které nejednou přesahují standardy jiných certifikačních značek a to v těchto oblastech:

1. PRODUKTY

Naše produkty certifikované EcoControl znamenají, že si kupujete vysoce kvalitní, účinné a přírodní přípravky a zároveň podporujete ochranu životního prostředí a to díky:

 Prírodná kozmetika - Floral Ekologickým přísadám

- kvalita našich produktů je založena na nemodifikovaných přírodních surovinách.

- většina našich rostlin, rostlinných extraktů a esenciálních olejů je certifikována jako organické nebo pocházejí z certifikovaných, volně žijících rostlinných zdrojů.

- suroviny jsou šetrným způsobem dále zpracovávány za účelem zachování přírodních esencí a kvality surovin. Chemickým procesem jsou podrobeny jen minimálně.

- odmítáme používat škodlivé a sporné látky, které nejsou 100% biodegradabilní jako PEG, hliník, parafíny, parabeny, ropné deriváty, silikonové, minerální oleje a polycyklické sloučeniny, nanočástice, sulfáty, syntetické vůně a barviva.

- cílem je nabídnout nejvyšší kvalitu za přijatelnou cenu.

Čisté termální vodě - používáme přírodní termální vodu z vlastního pramene vyvěrajícího z hloubky 166 metrů, který se nachází v lázeňské oblasti Černého lesa. Tato voda není chemicky ošetřena, proto je bohatá na minerály jako draslík, magnézium, kalcium či zinek.

Účinnosti a bezpečnosti - pleťová kompatibilita a účinnost naší kosmetiky je dermatologicky testována nezávislými institucemi za pomoci dobrovolníků (testování na lidské kůži).

Vědě a výzkumu - naši vědci a etno-botanici neustále hledají po celém světě nové rostlinné látky a ingredience, které by vylepšili účinnost našich produktů.

Kompletnímu zveřejňování složek
Přestože mnohé certifikační organizace nevyžadují od kosmetických společností, aby zveřejňovali konzervanty a jiné cizorodé látky vyskytující se v rostlinných extraktech, když čtete přísady na našich přípravcích, můžete si být jisti, že víte všechno - uvádíme dokonce i stopové prvky obsažené v přípravku.

2. ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ A ZDROJE

Certifikaci EcoControl máme i v této oblasti díky:

ODMÍTNUTÍ TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH - nepoužíváme živočišné výtažky nebo výrobky testovány na zvířatech.Prírodná kozmetika - Životné prostredie

Konzervantů Z PŘÍRODY - používáme přírodně identické látky pro minimalizaci dopadů našeho výrobního procesu na životní prostředí a také konzervanty výlučně získané z přírody kvůli pleťové kompatibilitě a snášenlivosti lidské kůže.

EKO CÍTĚNÍ - používáním výhradně rostlinných ingrediencí, podporujeme organické zemědělství celého světa a pomáháme udržovat zdravou planetu.

Energie, kterou používáme na výrobu teplé užitkové vody je vyhřívána zbytkovou tepelnou energií získanou z našich výrobních procesů a rekuperací chladírenských procesů, čímž prispievamie k ochraně životního prostředí. Neustále pracujeme na optimalizaci našich ekologických standardů.

Prírodná kozmetika - GoGreen GOGREEN DIPLOM

Naše výrobky a jejich obaly jsou šetrné k životnímu prostředí. Jsou recyklovatelné nebo snadno biologicky rozložitelné. Navíc přispíváme k ochraně ovzduší prostřednictvím projektu "GO GREEN SERVICE" ve spolupráci s německými poštovními službami DHL. Cílem tohoto projektu je minimalizovat emise, které se uvolňují do ovzduší při přepravě. Používáním naší kosmetiky si tak můžete být jisti, že nepřidáváte této planetě další odpad, který se v přírodě nerozloží, nýbrž naopak - podporujete ekologičtější přístup, alternativní možnost a ochranu životního prostředí.


 

3. LIDÉ A SPOLEČNOST

Certifikaci EcoControl máme v této oblasti za:

EKO A FAIR TRADE PROJEKTY
Prírodná kozmetika - Mali
- při obchodu klademe velký důraz na to, aby přírodní složky pocházely ze sociálně-ekologických a fair-trade projektů ve vynikající kvalitě a přiměřené ceně.

- používáme pouze dodavatele, kteří svým zaměstnancům poskytují spravedlivé mzdy a slušné pracovní podmínky, a kteří nevyužívají dětskou práci.

- o našich vysokých sociálních standardech svědčí certifikáty od nezávislých jakož i vládních organizací.

- podporujeme uznávané sociální a charitativní projekty na celém světě.

- vzájemná úcta, zdvořilost, otevřenost a společný cíl jsou důležitými aspekty naší firemní kultury.

4. PRÁCE A ZAMĚSTNANCI

Certifikaci EcoControl máme v této oblasti za:

Prírodná kozmetika - Zamestnanci- Snažíme se využívat finanční prostředky co nejlépe, poctivě a zodpovědně.

- Lidé, kteří pro nás pracují, jsou spravedlivě ohodnoceni a za přiměřenou mzdu.

- Naši zaměstnanci využívají pravidelná školení a esteticky pracovní prostředí přispívá k tvořivosti, motivaci a inovativnímu myšlení.

CERTIFIKACE EcoControl POTVRZUJE, ŽE VŠECHNY VÝŠE UVEDENÉ KRITÉRIA JSOU SPLNĚNÉ.

Prírodná kozmetika - CSE CertifikátCSE
Německá společnost pro aplikovanou etiku v podnikání vyvinula takzvaný CSE standard (Zkratka znamená CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS, v překladu Certifikovaná udržitelná ekonomika) pro ekologicky orientované společnosti. Naše společnost Börlind GmbH patří mezi šest pilotních společností, které plní rozšířené (udržitelné standardy) EcoControlu, čili CSE, protože synonymem naší výroby je udržitelný rozvoj, podpora ekonomik a práce ve třetím světě a ekologie.

Certifikát CSE potvrzuje naše udržitelné podnikatelské postupy v sídle naší společnosti v Černém lese:


• V našich prípravkoch nepoužívame žiadne výťažky z mŕtvych zvierat a od samého začiatku odmietame testovanie na zvieratách.
• V našich přípravcích používáme vlastní pramenitou vodu.
• S přírodními zdroji zacházíme pečlivě (díky částečnému používání přírodně identických složek) a přírodu nezneužíváme.
• V našich přípravcích používáme rostlinné výtažky z certifikovaného organického zemědělství nebo z volné přírody.
• Nepoužíváme žádné deriváty minerálních olejů (žádné silikony, MOAH ani parafíny) Taktéž nepoužíváme žádné geneticky modifikované suroviny.


Prírodná kozmetika - Vegan logoVEGAN
Množství veganů v populaci se neustále zvyšuje. Dobrovolně se vzdávají jakékoli živočišné potravy. Patří sem vejce, sýr a mléčné výrobky. Dnes již existuje bohatá veganská nabídka od potravin až po kosmetiku.

Ochranná známka VEGAN se používá jako označení na celém světě. Jde o autentický standard pro výrobky bez živočišných přísad a složek pocházejících ze zvířat. To mimo jiné zahrnuje med, včelí vosk, kolagen, karmín (červené barvivo získané z podrcených hmyzu - červec nopálového), cholesterol, želatinu a mnoho dalších.

V zájmu kvality výrobků společnost BÖRLIND GmbH občas používá živočišné suroviny. Jde především o včelí vosk, který má ochranný a výživný účinek - používá se například v rtěnkách. Dalšími živočišnými surovinami, které se příležitostně používají v produktech Börlind, jsou med, mléčná bílkovina, šelak a vlna.

Co přesně certifikuje VEGAN?
Na každém výrobku, který neobsahuje žádné živočišné složky můžete vidět označení VEGAN. Abychom se ve společnosti BÖRLIND GmbH stiktne drželi této filozofie, nejen co se týče složení produktů, ale i vzhledem k obaly, musí být zcela bez živočišných složek. Ne všechny běžné veganské nálepky zohledňují i obal.Prírodná kozmetika - Green Brand 2019/2020GREEN BRAND
Mezinárodní organizace GREEN BRAND udělila již potřetí Green Brand ocenění společnosti Börlind, výrobci přírodní kosmetiky Annemarie BÖRLIND - Natural Beauty a DADO SENS Dermacosmetics. Organizace ve spolupráci s nezávislými institucemi hodnotí ekologicky udržitelné výrobky, služby a celé společnosti. Vítězové se posuzují v třífázovém procesu, který je jedinečný na celém světě. Za nominaci, validaci a rozhodovací proces odpovídá prestižní nezávislá porota.

Co to znamená pro vás?
Že používáte kosmetiku, kde každý výrobek je vytvořen s maximálním množstvím ekologické a sociální odpovědnosti. Že nákupem rostlinných surovin se podporují četné fair-trade projekty s ekologickými pěstitelskými metodami a environmentálními projekty na celém světě. Že společnosti záleží i na lidský rozměr a jejich celosvětový závazek se neomezuje pouze na získávání surovin. Podporují také vzdělávací projekty a jiné charitativní programy, aby byly udržitelným iv případě lidí. Společnost to chápe jako svůj přínos k obnově Země a světa, který také poskytuje život budoucím generacím. Börlind GmbH již dlouhá léta splňuje standard certifikované udržitelné ekonomiky. Všechny výrobky značky Annemarie BÖRLIND a značky DADO SENS nesou certifikát CSE, což znamená ekologické, sociální integrované a kvalitní řízení podniku. Dodržování přísných směrnic CSE bylo jedním z důvodů pozitivního hodnocení organizace GREEN BRAND.

„Certifikát „Green Brand” je pro nás motivací na silnici, pro kterou jsme se rozhodli.”
Nicolas Lindner, marketingový ředitel společnosti Börlind GmbH.

 

GMP (Good Manufacturing Practices)

Prírodná kozmetika - GMP CertifikátSpolečnost Börlind GmbH byla certifikována podle správné výrobní praxe (GMP) podle normy ISO 22716: 2007.

Pokyny, které se musí dodržovat při výrobě kosmetických výrobků, jsou pevně zakotveny v této mezinárodní normě ISO 22716: 2007. Pokyny se vztahují na různé oblasti výrobního podniku, které ovlivňují kvalitu výrobku.

Certifikace podle normy ISO 22716: 2007 proto svědčí o řízení jakosti v souladu s normami a dokazuje vysokou kvalitu výrobků společnosti Börlind GmbH.

Certifikát CSE potvrzující soulad s ustanoveními současné verze standardu CSE (Certified Sustainable Economics).

Společnost ClimatePartner v roce 2016 certifikovala firmu Börlind GmbH jako společnost, která je neutrální z hlediska klimatu.

Naše společnost kompenzovala emise skleníkových plynů ekvivalentní 1 528 563 kg CO2 podporou projektu ochrany vod "Čištění pitné vody v Kambodži".
(https://fpm.climatepartner.com/tracking/project/11720-1603-1001/1061/en)

Více informací o kompenzačním programu a projektu o klimatických změnách najdete na: www.climate-id.com/11720-1603-1001.

 

 

Certifikát CSE potvrzující soulad s ustanoveními současné verze standardu CSE (Certified Sustainable Economics).

   Prírodná kozmetika - CSE Certifikát

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Společnost ClimatePartner certifikovány firmu Börlind GmbH jako společnost, která je neutrální z hlediska klimatu v roce 2016.

Společnost pro kosmetické výrobky kompenzovala emise skleníkových plynů ekvivalentní 1 528 563 kg CO2 podporou projektu ochrany vod "Klimatické úpravy v Kambodži".

Více informací o kompenzačním programu a projektu o změně klimatu najdete na: www.climate-id.com/11720-1603-1001.

 

Prírodná kozmetika - ClimatePartner