TRVALÁ UDRŽITELNOST

Zelená budoucnost s ANNEMARIE BÖRLIND

ANNEMARIE BÖRLIND, s více než 65 lety zkušeností v přírodní kosmetice, se neustále zavazuje k přírodě. Naše kosmetika klade důraz na výjimečnou pleťovou kompatibilitu a přirozenou krásu. Od získávání surovin až po distribuci produktů, respektujeme a chráníme přírodu.

Naše přírodní kosmetika je výsledkem nejmodernějších a ekologicky šetrných výrobních metod. Naše ingredience pocházejí z etických zdrojů, které lze vysledovat, a zavázali jsme se k celosvětovým sociálně-ekologickým projektům. Certifikační orgán EcoControl od roku 2008 potvrzuje vysoké ekologické standardy naší kosmetiky. V kosmetice ANNEMARIE BÖRLIND najdete spojení přirozenosti a udržitelnosti.

Spojení vědy a přírody

Naše odpovědnost nekončí u produktů. Každý náš produkt je výsledkem výzkumu prováděného s ohledem na ekologickou a společenskou odpovědnost. Usilujeme o důstojné pracovní podmínky při získávání surovin, spravedlivé odměňování a bojujeme proti dětské práci.

Ani tím naše odpovědnost vůči životnímu prostředí nekončí. Podporujeme fair trade projekty, které využívají ekologické metody pěstování, a zapojujeme se do environmentálních projektů po celém světě. Jsme přesvědčeni, že naše práce přispěje k obnově Země a vytvoří vhodné podmínky pro budoucí generace. Udržitelnost není jen slovo, je středobodem naší filozofie.

Zjistěte více o našich sociálně-environmentálních fair trade projektech po celém světě! A pamatujte na slova Annemarie Lindner: „V přírodě najdeme vše, co naše pokožka potřebuje. Stačí, abychom to objevili.“

Algen-Bretagne

MOŘSKÉ ŘASY Z BRETANĚ

Řasy ve vysoké koncentraci obsahují vitamíny A, B, C, D, E a K. Pocházejí ze severního Bretaně, které je uznanou biosférickou rezervací UNESCO. Nasbírané řasy vozíme lodí do města Agrimer, kde se dvakrát promývají, aby se odstranila sůl a zbytky skořápek. Vysušené pomleté ​​řasy mícháme se slunečnicovým olejem, tento extrakt používáme například při našem inovativním Obličejovém oleji 3 v 1. V našich kosmetických produktů v současnosti využíváme 14 rozličných druhů mořských. Aktivní látky z řas kombinujeme obvykle s jedním nebo dvěma oleji a vitamíny. Mořské řasy jsou výjimečné nejen svými účinky na pleť, ale mají schopnost kompenzovat uhlíkové emise, čímž pomáhají chránit naše klima. V regionu Finistère lidé sbírají kolem 70 000 tun řas ročně. Jeden kilogram řas obsahuje aminokyseliny, minerální soli a stopové prvky z přibližně 100 000 litrů mořské vody. Nákupem našich řas z Bretaně přispíváme k zachování země a dalších funkcí ekosystému.

OLEJ ZE STROMU XIMENIA Z AFRIKY

Do některých našich produktů používáme za studena lisovaný olej z jader stromu Ximenia z kontrolované sklizně ve volné přírodě. Rostlina podobná malému stromu či keři roste v regionu jihozápadní Afriky od Namibie po Zimbabwe. Olej ze stromu Ximenia se osvědčil především v pleťové péči o suchou pokožku. Obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, má protizánětlivé a zklidňující účinky. Nákupem oleje ze stromu ximenia v tomto regionu podporujeme neziskové obchodní sdružení devíti afrických států - Phytotrade Africa, které bylo založeno v roce 2001 s cílem vytvořit udržitelný průmysl výroby lokálních přírodních produktů v regionu devíti zapojených afrických států, zachovat domorodou biodiverzitu, a tak zmírnit chudobu obyvatel. Podporuje místní farmáře a komunity tím, že umožňuje stavět nové školy nebo kupovat nové školní uniformy.


Ximenia-_l-Afrika
Cupuacu-butter-brasilien

MÁSLO CUPUACU Z BRAZÍLIE

Máslo cupuacu se získává z plodů tropického stromu Theoroma grandiflorum v brazilských pralesích. Je výjimečné svojí schopností obnovovat vlhkost v pokožce a brání její dehydrataci. Obsahuje vysoký obsah vitamínu E a řady fytosterolů, které mají protizánětlivé účinky, bojují proti volným radikálům a pomáhají dalším aktivním složkám v produktu proniknout do pokožky. Rovněž je oceňováno pro svoji vůni a schopnost dodávat přípravkům jemnou konzistenci. V pleťové péči je výbornou ingrediencí zejména v tělových máslech či krémech, v podobě balzámů na rty či rtěnek. Máslo cupuacu se sklízí ve volné přírodě v divokých Amazonských pralesích a následně se lisuje za studena bez jakékoli úpravy. Zakoupením této suroviny podporujeme projekt udržitelnosti společnosti Croda, Croda Amazon, v brazilských pralesích, jelikož lokální sběr ve volné přírodě poskytuje místním komunitám ekonomickou nezávislost.

AVOKÁDOVÝ A SEZAMOVÝ OLEJ Z KENĚ

Avokádový a sezamový olej jsou suroviny, které používáme ve více kosmetických produktech, například v linii LL Regeneration (sezamový olej) či v linii Rose Dew (avokádový olej). Tyto suroviny nakupujeme od místních farmářů z pohoří Mt. Kenya v Keni, kteří jsou sdruženi v KOOFA (Kenyan Organic Oil Farmers Association, v překladu Keňská asociace pěstitelů organického oleje). Tato asociace vede vysoko v pohoří Mt. Kenya projekt podpory vzdělávání 250 pěstitelů v pěstování a zpracování organických surovin. Tyto rostlinné suroviny se pečlivě zpracovávají v souladu s přísnými standardy a prodávají se za spravedlivých podmínek tak, aby podstatná část příjmů z dodavatelského řetězce zůstala v těchto zemích a ve prospěch místních obyvatel. Pěstování a obchod s avokádovým a sezamovým olejem pro naši výrobu, jsou certifikovány a pravidelně monitorovány nezávislými organizacemi Soil Association a Fair for Life.

Avocadooel-Kenia
boerlind-abgeschlossene-projekte-aloe-vera-aus-mexiko

ALOE VERA Z MEXIKA

Aloe vera, které používáme ve více přípravcích, roste v Mexiku. Gel z této rostliny má protizánětlivé účinky, podporuje hojení ran a posiluje imunitu. Rostliny aloe vera v našich produktech pocházejí výlučně od certifikovaných organických pěstitelů. Certifikát Fair for Life (http://www.fairforlife.org) navíc potvrzuje, že suroviny, které používáme, se neustále kontrolují a splňují přísné společenské, fair-trade a environmentální standardy.

OLEJ Z HIMALÁJSKÉ TŘEŠNĚ

Naše společnost Börlind objevila na střeše světa – v Nepálu – plody divoké himálajské třešně „dhatelo”, které jsou v tamní kultuře již po staletí známy svými mimořádně prospěšnými účinky na pokožku a jsou o nich záznamy i ve starých klášterních knihách. Využili jsme jejich uplatnění i v moderní přírodní kosmetice. Vysoké keře s téměř černými plody rostou na severozápadě Nepálu v regionu Humla v nadmořské výšce přibližně 4000 metrů nad mořem. Naše společnost založila projekt pro místní venkovské ženy, díky kterému mají poprvé vlastní zdroj příjmu. Ženy zapojené do tohoto projektu sbírají a zpracovávají plody himálajských třešní. Výsledek jejich práce – třešňový olej – naleznete v našich přípravcích. Díky naší podpoře si dokážou vydělávat na živobytí a poskytnout vzdělání svým dětem.

Více informací a video o projektu naleznete zde.

Rosenkirschoel-Nepal
Nara-Oel

NARA OLEJ Z AFRIKY

Uprostřed pouště Namib, Namib-Naukluft Park, v africké Namibii roste obzvlášť vzácná rostlina: !Nara. Vyskytuje se pouze ve velmi specifické oblasti pouště. Jelikož tento region je domovem etnika Topnaar, pouze oni mohou sbírat a zpracovávat vzácné plody !Nara podobné melounu. Abychom zabezpečili správné zpracování vzácného ovoce, podporujeme Topnaar vhodným vybavením. Navíc odebíráme exkluzivní množství 250 litrů ročně a platíme za to nadprůměrnou cenu. To umožňuje spravedlivé živobytí pro rodiny.

Chcete vědět, co znamená vykřičník v názvu? Tyto a další zajímavé informace a video naleznete zde.

JOJOBOVÝ OLEJ Z NAMÍBIE

ANNEMARIE BÖRLIND je od roku 2017 oficiálním partnerem projektu Jojoba pro Namibii neziskové organizace Namib Desert Jojoba. Cílem projektu je propagovat pěstování jojoby a výrobu přírodního oleje v Namibii. Navzdory svému názvu jojobový olej z hlediska chemického složení není ve skutečnosti olej, ale je to kapalný vosk získaný z dlouhověkého keře, kterému se daří v suchých, pouštních oblastech. Jojobový olej spolehlivě chrání před ztrátou vlhkosti, rychle se vstřebává a je bohatý na vitamín E a provitamin A. Prostřednictvím projektu jako stálý odběratel kvalitního oleje umožňujeme místním obyvatelům vydělat si jistý příjem.

Více informací a video o projektu naleznete zde.

Jojoba-Namibia
Jojoba-fuer-Namibia-Projekt

JOJOBOVÁ PLANTÁŽ V NAMIBII

V rámci iniciativy „Jojoba pro Namibii“ podporujeme lokální farmářku Rosu při zakládání vlastní jojobové plantáže. To zahrnuje poskytnutí počáteční investice na vybudování plantáže, podporu výstavby zavlažovacího systému a financování 1 000 keřů jojoby. Během prvních tří let růstu jojobových keřů také garantujeme farmářce Rose a jejím zaměstnancům přiměřenou odměnu za pěstování a péči o rostliny. Následně odkupujeme vysoce kvalitní jojobový olej za vyšší než tržní ceny, abychom jej mohli použít v mnoha našich produktech.

Více informací a video o projektu naleznete zde.

KLEOPATŘINA JEHLA Z FRANCIE

Tyto kouzelné květy se z dáli podobají svítícím rozžhaveným pochodním. Organicky certifikovaná „pochodňová“ pole se nacházejí ve Vaucluse v jihofrancouzském Provensálsku a celkově pokrývají přibližně 3 hektary. Hervé Mermin je jediným pěstitelem Kleopatřiných jehel (pochodní) na světě. Proto je tato rostlina velmi vzácná a vypěstují se jí jen malá množství. Na výrobu 1 litru extraktu se ručně lisuje asi 2000 květin.


Na enzymy bohatý nektar, konzistencí připomínající povidla, představuje energeticky bohatý výživný roztok pro pokožku, který nabízí výživné a ochranné účinky. Díky svému složení z aminokyselin, minerálů a mastných kyselin působí na pokožku antisepticky a protizánětlivě. Kromě toho posiluje kožní bariéru a chrání před volnými radikály.

Fackellilie-Frankreich
aloe-vera

ALOE VERA Z GUATEMALY

Jedním z našich novějších fair-trade projektů, kterým se usilujeme dělat svět lepším místem a naši kosmetiku čistší a účinnější, je projekt pěstování rostliny aloe vera v latinskoamerické Guatemale. Díky projektu Concentrated Aloe Corporation
(ve zkratce CAC), získáváme vysoce kvalitní, čisté aloe vera v organické kvalitě, které není postřikováno ani hnojeno. Extrakt z rostliny má protizánětlivý účinek a mimo jiné podporuje hojení ran a stimulaci imunity. Do projektu je v současnosti zapojeno 14 pěstitelů splňujících přísná kritéria, kteří jsou za svou práci spravedlivě odměňováni a mohou díky své mzdě umožnit vzdělání svých dětí a platit rodině zdravotní péči. Neustále také zapojujeme další pěstitele, kteří se usilují o certifikaci organického pěstování, čímž podporujeme zaměstnanost v regionu. Aloe vera, rostlinu podobnou kaktusu se schopností vázat obrovské množství vody, pro její výjimečné účinky na pleť využíváme ve více než 30 produktech, od pleťové až po dekorativní kosmetiku a je klíčovou ingrediencí v našich přípravcích po opalování.

Více informací a video o projektu naleznete zde.

PODPORA VZDĚLÁVÁNÍ V BANGLADÉŠI

Náš sociální závazek nemusí vždy souviset s těžbou surovin pro naše produkty. Je tomu tak např. v Bangladéši. Pro mnohé děti je už každodenní cesta do školy problémem. Velké vzdálenosti a problematické dopravní spojení často brání pravidelné školní docházce. Školní docházce dětí výrazně napomáhá zajištění ubytování dětí a mládeže v takzvaných „ubytovnách“ v blízkosti škol.

Uvědomujeme si to, a proto jsme se rozhodli darovat potřebné finance na výstavbu "chlapecké ubytovny". Díky tomu mohou pravidelně navštěvovat školu i chlapci ze vzdálenějších oblastí z celého regionu.

Bangladesh-Boys-Hostel
boerlind-fruehere-projekte-mali

ORGANICKÉ BAMBUCKÉ MÁSLO Z MALI

V malé vesničce Siokoro v africkém státě Mali, kde se vyrábí bambucké máslo do našich přípravků, žije přibližně 170 mnohodětných rodin. V červenci 2011 se zde završila výstavba výrobního závodu na bambucké máslo, jehož produkce se stala spolehlivým zdrojem příjmů pro přibližně 50 místních rodin. Projekt podporujeme finančními dotacemi či dohodami o stálém odběru surovin, ale navíc jsme za účelem zajištění kvality a získávání know-how na místě zřídili i laboratoř. Mnozí Malijci v souvislosti s tím absolvovali i další vzdělávání v prostorách sídla naší firmy v Calwe/Altburgu v Německu. Ženy ze Siokoro a sedmi sousedních obcí navíc v rámci tohoto projektu absolvovaly školení o zdraví, hygieně, osvětu o AIDS či programy na zvyšování gramotnosti. Část zisků z tohoto výrobního závodu na bambucké máslo je určena i pro vzdělávací projekty zejména pro dívky a ženy.

DAMAŠSKÉ RŮŽE Z ÍRÁNU

V íránské provincii Kermán, v nadmořské výšce 2 500 metrů, se pěstují jemné damašské růže v organické kvalitě. Kvetou jednou ročně, přibližně od začátku května do poloviny června. Jejich pupeny se pečlivě sbírají dokud jsou ještě uzavřeny a ihned se zpracovávají na vzácný růžový olej a růžovou vodu podle tradiční receptury Středního východu. Je to obdivuhodné o to víc, že toto území se dříve využívalo k pěstování opia. Již několik let podporujeme iniciativu „Růže, ne opium“, která dosud umožnila přibližně 600ti pěstitelům začít žít nový život. Díky dohodě o stálé dodávce sklizně mají oni a jejich rodiny spolehlivý příjem. Zisk z tohoto projektu se používá také k financování tří sirotčinců a azylový dům pro ženy.

boerlind-fruehere-projekte-iran
95D8.tmp

VODA Z ČERNÉHO LESA

Voda je jednou z nejzákladnějších komodit v našem životě, a proto je tak důležité používat ji opatrně a účelně tak, aby se s ní neplývalo. Naše pramenitá voda ze Schwarzwaldu, která pochází z vlastního zdroje v Calw v hloubce 166 metrů, je nekontaminovaná a zároveň velmi měkká. Díky tomu je ideálním výchozím bodem pro naše kosmetické produkty. Pro návštěvníky a zaměstnance BÖRLIND nabízíme i vlastní pramenitou vodu ve formě osvěžujícího nápoje a je samozřejmostí, že se podává v udržitelných, znovu naplnitelných skleněných lahvích. Tyto jsou zcela bez škodlivých látek a plastů. Kromě toho, že jsou vhodné pro vegany, vyrábějí se v rámci fair-trade, klimaticky neutrálním procesem a 1 euro z každé láhve jde na projekty pitné vody zahrnující Viva con Agua a Welthungerhilfe.

„Made in Black Forest“ je více než jen příslib kvality, je to i symbol naší společenské odpovědnosti.

V KAMBODŽI ZA ČISTĚJŠÍ VODU A OVZDUŠÍ

Téměř čtvrtina lidí v Kambodži nemá přístup k čisté pitné vodě. Více než polovina obyvatel tam žije bez přiměřené zdravotní péče. Pokud chtějí získat čistou vodu, musí ji převařovat na otevřeném ohni, do kterého přikládají dříví nebo uhlí. Tak vzniká jedovatý kouř, který má za následek onemocnění dýchacích cest, srdce a očí. Společnost Börlind dokázala díky podpoře ofsetového projektu v Kambodži poskytnout během 7 let přístup k čisté vodě pro přibližně 1,7 milionu obyvatel ve 312 000 domácnostech ve venkovských oblastech Kambodže tak, že jim zabezpečila keramické filtrační systémy. Kapacita filtračního systému přitom stačí pokrýt potřebu vody pro 5ti člennou rodinu. Filtry eliminují potřebu převařovat vodu pomocí dřeva či uhlí, díky čemuž se předchází i emisím CO2. Kosmetická značka ANNEMARIE BÖRLIND opět ukázala, že se snaží, aby byla nejen vaše pokožka hezčí, ale zároveň náš svět zdravějším a lepším místem.

Více informací a video o projektu naleznete zde.

v_kambodzi_za_cistejsie_ovzdusie
udrzatelne_balenie

UDRŽITELNÉ BALENÍ

Naše linie BODY CARE je o udržitelnosti. Používáme plastové obaly vyrobené z obnovitelných surovin (např. Cukrová třtina získaná ze zodpovědného pěstování) a používáme recyklované materiály, které splňují nejmodernější normy kvality. Uhlík vytvořený v našem výrobním procesu kompenzujeme podporou našeho projektu ClimatePartner na pitnou vodu v Kambodži. Odmítáme také vkládání letáků do našich obalů ve prospěch tisku důležitých informací přímo na vnitřní stranu krabičky. Kromě toho suroviny v BODY CARE linii pocházejí z našich sociálně-ekologických projektů. Linie neobsahuje deriváty minerálních olejů a je VEGAN.

A co víc, papír a lepenka použité v našich krabicích jsou schváleny FSC a papír použitý do tisku je 100% recyklovaný a má označení Blaue Engel. Pečeť Blaue Engel zaručuje, že papírová vlákna jsou vyrobena ze 100% recyklovaného papíru a nepoužívají se žádné škodlivé chemikálie ani optické zjasňovače.


Udržitelnost je pro naše obalové materiály stejně důležitá jako pro naše složky. Proto se snažíme zajistit, aby všechny naše obaly splňovaly požadavky „Der Grüne Punkt – Duales System Deutschland GmbH (DSD)“. V důsledku toho se může obal obecně zlikvidovat nebo recyklovat v souladu s místními předpisy pomocí služeb, jako je žlutá taška, žlutý koš, sběr skla a komunální odpad.

CORAL FRIENDLY UV filtry

Některé chemické ochranné UV filtry jsou zodpovědné za poškozování korálových útesů. Společnost BÖRLIND GmbH tyto typy UV filtrů nepoužívá. SUN produkty určené k ochraně proti UV záření od ANNEMARIE BÖRLIND a DADO SENS jsou proto „CORAL FRIENDLY“.

Každý rok končí v oceánu tisíce tun substancí používaných v produktech na ochranu před sluncem. Mohou mít negativní účinky na vysoce citlivé ekosystémy, jako jsou korálové útesy a jiné mořské organismy. Mezinárodní iniciativa pro korálové útesy (ICRI) uvádí, že oxybenson (benzophenone-3) a oktinoxát (ethylhexyl methoxycinnamate, oba UV filtry, zvyšují riziko „korálového bělení“ a mohou vést k odumírání korálů. Dále mohou poškodit korálové larvy a korálové DNA a mít negativní vliv na jejich reprodukci.

Korály jsou nezbytné pro přežití citlivého ekosystému útesů. Chrání pobřeží rozbíjením vln, čímž zabraňují přímým zásahům masy vody do pevniny. Hawai byl prvním americkým státem, který od roku 2021 zakázal prodej produktů sluneční ochrany obsahujících UV filtry oxybenzon a oktinoxát. Při výběru vhodného produktu na ochranu před sluncem je důležité zvážit ochranu našich oceánů, podmořského světa a jeho obyvatel, jakož i chránit naši pokožku před spálením a dlouhodobým poškozením. Žádný z produktů společnosti ANNEMARIE BÖRLIND a DADO SENS neobsahují oxybenzon nebo oktinoxát, potenciálně škodlivé UV filtry.

coral_friendly_uv_filtre
certifikat

Pro společnost jako takovou, je jednou z našich hlavních priorit snížení spotřeby energie s cílem snížit emise CO2. Způsoby, kterými to děláme, zahrnují využívání CO2-neutrálních služeb od našich balíkových a poštovních dopravců, plánování našich prodejních tras tak, aby byly co nejefektivnější pro životní prostředí, spoléhání se na ekologickou energii a opakované používání dříve vyrobené energie znovu a znovu.

Náš status výrobní společnosti znamená, že nikdy nemůžeme zcela eliminovat naše emise CO2, ale neustále děláme to nejlepší, co můžeme, abychom snížili naši environmentální stopu na minimum. Více o kompenzačním programu a klimatickém projektu, který podporujeme, naleznete zde.