Ceramidy: Hydratační zázrak nejen pro citlivou pokožku

Ceramidy: Hydratační zázrak nejen pro citlivou pokožku
29. ledna 2024 5 minut čtení
Ceramidy: Hydratační zázrak nejen pro citlivou pokožku

Ceramidy jsou důležitou součástí pokožky a bylo také prokázáno, že jejich přírodní forma může být významnou výhodou ve složení kosmetických produktů. V čem přesně spočívá jejich kouzlo? A co se děje v naší pokožce, pokud trpí nedostatkem ceramidů? To se dozvíte v článku.

Co jsou ceramidy?

Ceramidy jsou důležitou součástí kůže. Tvoří až 40 – 50 % lipidů mezi buňkami vrchní části pokožky. Díky své speciální struktuře ceramidy udržují přirozenou vlhkost pokožky a vlasů a zvyšují jejich obranyschopnost. Se stárnutím pokožky se složení mezibuněčných ceramidů mění a dochází k jejich vyplavování nešetrným mytím, čištěním a odmašťováním

Při nedostatku ceramidů nemůže lipidová bariéra kůže v plném rozsahu plnit svou ochrannou funkci, přestává být nepropustná, z kůže uniká přirozená voda, dochází k její dehydrataci, zvýšené citlivosti a zrychlenému stárnutí pleti.

Pro koho jsou ceramidy vhodné?

Ceramidy jsou vhodné při péči o citlivou, suchou a zralou pleť se sklonem k dehydrataci. Dehydratovaná pokožka patří mezi faktory, které způsobují zrychlené stárnutí. Ceramidy výrazně snižují výskyt vrásek a jemných linek tím, že zlepšují funkci kožní bariéry, buněčnou integritu a udržují správný obsah lipidů v pokožce.

Ceramidy jsou klíčovou složkou při udržování přirozené hydratace pokožky. Jejich úkolem je neustále zajišťovat, aby naše pokožka udržovala dostatečnou úroveň vlhkosti a byla odolná vůči dehydrataci, zároveň chrání kožní bariéru před poškozením a pronikáním škodlivých látek. V kombinaci s dalšími účinnými látkami zlepšují strukturu pleti.

henka-ceramidy
Objevte sílu ceramidů, které nám pomáhají cítit se sebevědomější a hezčí", Henrieta Martinková - ambasadorka značky

Věděli jste, že zdravá kůže obvykle obsahuje přibližně 10 až 20 % vody? Pokud obsah vody klesne pod 10 %, pleť ztrácí svou pružnost a hebkost, stává se suchou. Kolem 30. roku věku se obsah ceramidů v pokožce snižuje, což zvyšuje náchylnost k dehydrataci a vzniku vrásek.

Ceramidy v kozmetice ANNEMARIE BÖRLIND

Ceramidy v kosmetice ANNEMARIE BÖRLIND jsou identické s lipidy v horní vrstvě pokožky (stratum corneum). Získávají se přirozenou fermentací nekonvenčních kvasinek a čistá kvalita ceramidů jim umožňuje pracovat v dokonalé harmonii s kožními buňkami.

Ukázalo se, že chybějící kožní ceramidy lze nahradit přípravky s obsahem ceramidů. A v tom spočívá jejich kouzlo – jednoduchou aplikací dokáží obnovit kožní bariéru, vyhladit ji, reparovat suchou, přecitlivělou pleť a jsou účinnou první pomocí po nadměrném peelingu a jiných podrážděních.

Kde najdete ceramidy?

Intenzivní ošetřující kapsle

Magazi_ny_s_tvorec_9_
Ceramidy v kapslích posilují kožní bariéru, což vede ke snížení citlivosti pokožky.

Kromě ceramidů obsahují mimořádně účinné přírodní látky, jako je brutnákový olej a jojobový vosk, které podporují přirozenou regeneraci pokožky, zvyšují její odolnost, intenzivně hydratují a vyhlazují. Přírodní kapsle mají olejovou konzistenci a jsou vhodné zejména pro citlivou pleť, ideální jako večerní péče. Složení je obohaceno o vitamín C, který je zodpovědný za rozjasnění a vyrovnávání tónu pleti, chrání pokožku před poškozením způsobeným slunečním zářením a stimuluje tvorbu kolagenu, čímž zajišťuje pevnější pleť. Kapsle mají okamžitý efekt, po jejich použití je pokožka hladší a pružnější.

Intenzivní pleťové sérum EXTRODERM

Ceramidy představují jednu z hlavních složek intenzivního pleťového séra z linie EXTRODERM. Díky svým výrazným hydratačním účinkům je ideální volbou pro suchou až atopickou pokožku. Působí na posílení ochranné bariéry pleti a jsou vhodné i pro mimořádně citlivou pokožku s tendencí k alergickým reakcím

Kromě toho, že obsahuje účinné ceramidy, součástí je i olej z makadamových ořechů, který zmírňuje známky stárnutí a spolu s tekutým voskem ze semen jojobového keře jsou bohatým zdrojem provitamínu A, vitamínu E a antioxidantů. Konzistence se okamžitě vstřebává do pokožky a nezanechává žádný mastný film, jen příjemný svěží pocit.


Nenašel jste, co jste hledal? Doporučujeme si prohlédnout kategorii kosmetiky pro citlivou pleť.

Screenshot_29_1
Sérum působí na posílení ochranné bariéry pleti a je vhodné i pro extrémně citlivou pleť.
Related posts