Suchá líčka, mastný nos – kolik z nás tento problém důvěrně pozná!

Suchá líčka, mastný nos – kolik z nás tento problém důvěrně pozná!
14. září 2023 7 minut čtení
Suchá líčka, mastný nos – kolik z nás tento problém důvěrně pozná!

T-zóna bývá zpravidla nejkomplikovanější částí obličeje k ošetření a vyžaduje pravidelnou péči. Jak na ni, aby vás už netrápila?


Pokud máte smíšený typ pokožky, pravděpodobně vás trápí mastné čelo, respektive T-zóna a zároveň suché tváře a brada. Jaká pleťová péče je pro vás vhodná, pokud máte tento typ pokožky? Jaký make-up a ostatní šminky byste měli používat? A co když chcete zároveň bojovat proti vráskám? V tomto článku se dozvíte pár tipů, jak mít krásnou pleť, i když je smíšená.


Smíšená pleť a každodenní rutina

Vaše pokožka potřebuje vyváženou péči, která upraví nadměrnou tvorbu kožního mazu, stáhne rozšířené póry a zmatní lesklou pleť. Zároveň však poskytne suchým oblastem vytouženou hydrataci.

Jak lze dosáhnout těchto dvou na pohled odlišných cílů? Účinně si s tím dokáže poradit kosmetika, která obsahuje aktivní přírodní látky podporující přirozené funkce pleti.

T-zóna

Zakladatelka naší certifikované přírodní kosmetiky, Annemarie Lindner, zdůrazňovala, že pokud chceme mít zdravou pokožku zářící krásou, je nezbytná systematická péče. Zavedla systém 5 kroků péče o pleť, které doporučuje důsledně dodržovat. Jednotlivé kroky jsou navzájem úzce propojeny, stejně tak složení a účinnost produktů, které se aplikují v těchto jednotlivých krocích.

A v případě problematické a smíšené pleti je tento postup o to důležitější, protože chceme viditelný výsledek.

Tak tedy, jaká by měla být systematická péče o smíšenou pleť s mastnou T-zónou a suchými lícemi?

1. Čištění

V případě mastné T-zóny je kvalitní čistící péče bodem číslo jedna, který dokáže postupně zmírňovat její příznaky. Smíšená pleť vyžaduje citlivou přírodní péči v podobě čistícího produktu, který důkladně, ale zároveň šetrně zbaví pokožku nečistot, odumřelých buněk, make-upu a různých škodlivin z okolí. Čištění byste měli provádět ráno po probuzení a před nanesením dalších přípravků a večer po celém dni dříve, než si nanesete noční péči.

Smíšené pleti doporučujeme pro čištění Čistící gel z produktové linie COMBINATION od přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND, vysloveně určené pro tento typ pleti. COMBINATION ČISTICÍ GEL se chová k pleti při čištění velmi šetrně, navíc reguluje tvorbu mazu a stahuje póry.

2. Tonizace

Mnohé z nás ji zanedbávají, ale právě tento druhý krok hraje klíčovou roli v celé péči o smíšenou pleť. Zapomeňte na pleťové vody s velkým podílem alkoholu a chemických složek, které pleť vysuší a dotlačí do ještě větší produkce mazu. Pleťové tonikum má vracet pleť do rovnováhy. V tomto kroku smíšené pleti doporučujeme COMBINATION PLEŤOVÉ TONIKUM od přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND, který eliminuje tvorbu mazu v T-zóně a hydratuje suchá místa. Obsahuje patentovaný Cyklodextrin, který váže nadbytečný kožní maz, pleť zmatňuje a tím zvyšuje účinnost komplexní péče. Tento krok se provádí ráno i večer po očištění pleti čistícím gelem. Tonikum neslouží k dočišťování pleti, ale do pokožky se aplikuje vklepáváním nebo přiložením navlhčeného kosmetického tamponu.

Dizajn_bez_n_zvu-277
Smíšená pleť s mastnou T-zónou a suchými lícemi či šupinkami si vyžaduje speciální vyváženou péči.

3. Denní péče, denní krém

Velkým omylem je vynechávání krému právě z důvodu, abyste T-zónu ještě více nepromastili. Každý jeden typ pleti a každá jedna část obličeje potřebuje hydrataci zvenčí, i když osobitou. Také z tohoto důvodu je třeba ráno vyčistit a tonizovat. A následně nanést lehký denní krém. Denní krém plní především ochrannou a hydratační funkci po celý den. Pro smíšený typ pleti doporučujeme pro denní péči COMBINATION MATUJÍCÍ DENNÍ FLUID od přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND, které pleť zmatňuje a zároveň jemně hydratuje a reguluje tvorbu mazu.

4. Noční péče, noční krém

Nezapomínejte, že i smíšená pleť je dehydrovaná a v noci pilně pracuje. Při večerní péči je třetím krokem aplikace nočního krému, který plní především regenerační funkci. Smíšené pleti doporučujeme COMBINATION NOČNÍ KRÉM od přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND, který usilovně pracuje během noci a celou pleť vrací do rovnováhy.

5. Make-up

Máš smíšenou pleť s mastnou T-zónou a snažíš se její nedostatky zakrýt pomocí konvenčních
make-upů, korektorů a pudrů? Pozor! Konvenční dekorativní kosmetika obsahuje chemické látky jako jsou parabeny, silikony a podobně, které nejsou kompatibilní s přírodní látkou či lidskou buňkou. Jsou molekulárně několikrát větší než lidská buňka a nemají tak šanci proniknout do pleti. Výsledek? Na kůži vytvářejí efekt „plastické fólie“, která jí nedovoluje dýchat, a tak se ucpávají póry, produkuje se ještě více kožního mazu a pleť se následně nechtěně leskne. Je to prakticky začarovaný kruh. Chceme zakrýt nedostatky pleti prostředky, které tyto nedostatky ještě více zhoršují.

4011061535109_00942653_ANNEMARIE_BOERLIND_-_Makeup_Sunkissed_Office_8840
Přírodní dekorativní kosmetika s čistým složením je jednoznačnou volbou pro smíšenou pleť.

Záchranou je přírodní dekorativní kosmetika, které neobsahují žádné chemické látky, které jsou pro pleť dráždivé a komedogenní. Doporučujeme sáhnout po kompaktních make-upech a pudrech s čistě přírodním složením.

Smíšená pleť a vrásky

Pokud máte zralou pleť, kterou trápí mastná T-zóna a suché tváře, velmi dobře víte, že najít vhodnou anti-agingovou péči právě pro váš smíšený typ pleti – která by si účinně poradila se stárnutím a zároveň vracela pleť do rovnováhy – není tak jednoduché. Většina protivráskových krémů má hutnější, těžší konzistenci, která není zrovna vhodná pro váš typ pleti. Jakou péči tedy zvolit, abyste svoji pleť omladili a zároveň jí poskytli to, co potřebuje?

TIP Henriety Martinkové, expertky na přírodní kosmetiku a beauty specialistky pro ANNEMARIE BÖRLIND SK & CZ

„Jako první je potřeba si uvědomit, že každá pleť potřebuje hydrataci. Zralá a zároveň smíšená pleť potřebuje často doplnit jen „vodu a živiny“ ve spodních vrstvách pleti a regulace mazu se dokáže v krátké době upravit. Někdy si nesprávnou volbou produktů ještě více stimulujeme nadměrnou tvorbu mazu například neustálým odmašťováním pleti. Smíšené, zralé pleti doporučuji následující program péče ANNEMARIE BÖRLIND:

1. ČIŠTĚNÍAquanature čistící pěna nebo Enzymový peeling (denní a večerní čištění)

2. DENNÍ PÉČE - System Absolute Anti-aging denní krém LIGHT nebo Naturepair Detox&DNA fluid (oba produkty mají lehkou konzistenci vhodnou pro smíšený typ pleti)

3. NOČNÍ PÉČE - System absolute Anti-aging noční krém LIGHT nebo Naturepair Detox&DNA fluid (oba produkty mají lehkou konzistenci vhodnou pro smíšený typ pleti)

4. OČNÍ PÉČE - System absolute Anti-aging oční krém

5. MASKA - Hydro Gelová maska

Tento program péče se postará o rovnováhu pleti, a to snížením tvorby mazu a zvýšením hydratace, zpevněním a vyhlazením pleti. Výsledkem je krásná pleť bez nadbytečné tvorby mazu a vzniku suchých míst. Naopak pleť bude působit velmi svěže a mladě.

Related posts