Vyrážky v dospělosti - proč se jich nemůžu zbavit?

 Vyrážky v dospělosti - proč se jich nemůžu zbavit?
11. dubna 2024 4 minut čtení
Vyrážky v dospělosti - proč se jich nemůžu zbavit?

Máte smíšenou pleť? Pak víte, jak náročné je zmatnit lesklou t-zónu a zároveň hydratovat suché tváře a oční okolí. Smíšená pleť může být důsledkem hormonální nerovnováhy, normálního stárnutí pleti a také důsledkem vlivu životního prostředí na naši pleť. Mazové žlázy v t-zóně produkují více kožního mazu, vznikají komedony a akné. Jak dostat svou pleť do rovnováhy a navždy se zbavit pupínků na tváři, které nás trápí i v dospělosti?

Nejčastější příčinou akné v dospělosti je složení naší kosmetiky

Nejčastějším důvodem, proč se v dospělosti nemůžeme zbavit pupínků a mastné T-zóny, je složení naší kosmetiky. Klasická kosmetika obsahuje silikony a parabeny, které na naší pleti vytvářejí neprostupný film. Naše pleť nemůže dýchat, ztrácí hydrataci a mazové žlázy začnou nadměrně produkovat maz. Snaží se zachránit před úplnou dehydratací. A přichází klasický scénář. Snažíme se ji ještě více zmatnit, čímž své pleti škodíme.

Přírodní pleťová kosmetika dostane vaši pleť do rovnováhy

ANNEMARIE_B_RLIND_-_COMBINATION_SKIN_Toner_and_Day_Fluid_Pressformat_6219
Smíšená pleť s mastnou T-zónou a suchými tvářemi nebo šupinkami vyžaduje speciální vyváženou péči.

Chcete-li se zbavit mastné pleti a akné, musíte dostat svou pleť do rovnováhy. V první řadě je třeba se nadobro zbavit kosmetiky, která obsahuje silikony a parabeny. Jak jsme již zmínili výše, tyto ingredience jsou nejčastější příčinou pupínků a lesklé t-zóny v dospělosti. A jakou kosmetiku tedy používat? No přece přírodní! Pravá certifikovaná přírodní kosmetika neobsahuje silikony, parabeny, sulfáty ani PEG. Díky tomu naši pleť nezatěžuje a dodává jí jen to, co skutečně potřebuje.

V případě smíšené až mastné pleti s akné je nutné pleť normalizovat a uvést ji do rovnováhy. Suchým oblastem, jako jsou oční okolí a tváře, musíme dodat potřebnou hydrataci a t-zónu zmatnit. Pleť se tak dostane do rovnováhy.

Účinné látky v pleťové řadě Combination od Annemarie BÖRLIND

1. Zelený čaj

Zelený čaj je známý svými účinky na mastnou pleť s akné. Je to také silný antioxidant. Kromě toho regeneruje pleť a normalizuje její ochrannou bariéru. Jinými slovy, díky němu se vaše pleť dostane do rovnováhy. Je to díky polyfenolům, které zelený čaj obsahuje. Dokáže z pokožky odstranit toxiny, které způsobují záněty na jejím povrchu a mohou vést ke vzniku akné. Kromě toho ji krásně vyhladí a zjemní.

2. Jojobový olej

Udržuje v pleti vlhkost, chrání ji a ošetřuje. Získává se lisováním semen za studena. Jeho největším plusem je, že má podobné složení jako mazové žlázy v pleti. Díky tomu se výborně vstřebává a pleť ho optimálněji přijímá. Obsahuje také vysoký obsah vitamínu E, díky čemuž má hydratační účinky na naši pleť. Jojobový olej má schopnost pronikat do nejhlubších vrstev pokožky. Pleť je proto po ošetření jemná a výsledky jsou viditelné v krátké době.

Slovakia-13
Jojobový olej je oblíbeným přírodním olejem v kosmetice pro své vyživující a hydratační vlastnosti.

3. Komplex mléčných peptidů

Naša pleť prirodzene obsahuje peptidy, avšak dodaním mliečnych peptidov jej dokážeme pomôcť k regenerácií. Výrazne zlepšujú zdravie našej pleti. Dokážu sa naviazať na štruktúru pleti a aktivovať v nej vyššiu produkciu kolagénu. vďaka týmto vlastnostiam dokážu vyhladiť pleť.

4. Extrakt z mořských řas

Zelené mořské řasy se v kosmetice využívají díky jejich antioxidačním účinkům. Jsou účinné proti volným radikálům a posilují ochrannou bariéru pleti. Určitě vás potěší, že obsahují vysokou dávku aminokyselin a proteinů, které mohou naší pleti výrazně prospět. Hnědé mořské řasy se používají k tomu, aby stimulovaly produkci kolagenu v pleti, díky čemuž je pleť vypnutá, zářivá a zdravější.

Slovakia-15
Extrakt z mořských řas obsahuje antioxidanty, minerály a vitamíny, které pomáhají hydratovat, zjemňovat a regenerovat pokožku.
Related posts