Péče o smíšenou pleť - kompletní průvodce

Péče o smíšenou pleť - kompletní průvodce
29. dubna 2024 5 minut čtení
Péče o smíšenou pleť - kompletní průvodce

Majitelky smíšené pleti musí zvládnout často protichůdné požadavky své pleti. Zatímco tváře a oční okolí jsou suché, přímo až drsné, T-zóna trpí zvýšenou činností mazových žláz, následkem čehož je pleť nepěkná a lesklá. Co z toho vychází? Zatímco některé oblasti potřebují doplnit hydrataci, T-zóna potřebuje zmatnit a celkový stav pleti je třeba normalizovat. Proto vám přinášíme kompletního průvodce péčí o smíšenou pleť, který vám pomůže vrátit pleť do rovnováhy.

Jak se projevuje smíšená pleť?

Jak jsme již nastínili, smíšená pleť je typická suchými až drsnými tvářemi a očním okolím, přičemž T-zóna se nadměrně leskne. Průvodními jevy jsou rozšířené až zanícené póry, černé tečky a tendence k nečistotám ve formě vyrážek. Problémem smíšené pleti je regulování podílu tuku a vlhkosti. Jinými slovy, smíšená pleť potřebuje zmatnění a zároveň i lehkou hydrataci.

Co je příčinou smíšené pleti? Nejčastěji se jedná o hormonální nerovnováhu, ale neméně časté jsou genetické predispozice, vlivy životního prostředí, nesprávné stravování nebo i běžné stárnutí pleti. Ale máme dobrou zprávu – se správnou péčí se i vy můžete dopracovat k rovnoměrné a čisté pleti!

Péče o smíšenou pleť s přírodní kosmetikou ANNEMARIE BÖRLIND

Péče o smíšenou pleť je skutečnou výzvou. Naším cílem je vyrovnat protichůdné požadavky pleti, normalizovat její stav a odstranit ostatní doprovodné jevy v podobě rozšířených pórů nebo nečistot. Základním krokem v péči o smíšenou pleť je důkladné čištění, které představuje:

  1. odstranění odumřelých buněk pomocí šetrného peelingu
  2. hloubková péče v podobě pleťové masky
  3. koncentrovaná dávka aktivních přírodních ingrediencí s rychlým účinkem

Čištění pleti je tedy prvním předpokladem pro dosažení rovnováhy pleti a rozhodně není nutné spoléhat jen na obyčejné čištění gelem. Protože mazové žlázy pracují více, pleti vzniká i více nečistot, mazu a odumřelých buněk. A to vše musíme z obličeje šetrně odstranit.

A co dál? Pleť bude potřebovat péči, která normalizuje její stav. Především regulovat činnost mazových žláz a dodat hydrataci tam, kde je to zapotřebí. Jak by měla vypadat vaše péče o smíšenou a mastnou pleť? Pojďme na to krok za krokem.

Řada Combination System Balance

Značka přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND vyvinula řadu pro smíšenou pleť COMBINATION s inovativní texturou, která se přizpůsobuje struktuře pleti. Díky tomu kontroluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a uvádí pleť do rovnováhy. Obsahuje vyvážené složení těch nejkvalitnějších aktivních přírodních ingrediencí, které redukují rozšířené póry, regulují činnost mazových žláz a výskyt nečistot, které provázejí smíšenou a mastnou pleť.


Jemný čisticí gel COMBINATION

Jemný čisticí gel důkladně, ale šetrně odstraňuje make-up a nečistoty, které se nám během dne nahromadily na pleti. Obsahuje jemné tenzidy, které pleť čistí, aniž by ji vysušily. Díky extraktu z vilínu virginského a mořských řas navrací pleti rovnováhu a připraví ji na další kroky péče. Vhodné pro smíšenou a mastnou pleť.


Pleťové tonikum COMBINATION

Tonikum z řady COMBINATION obsahuje molekuly cukru cyklodextrinu, který váže přebytečný kožní maz a zmatňuje tón pleti. Mořské řasy a extrakt ze zeleného čaje vyhlazují pleť a působí proti předčasnému stárnutí pleti.


Zmatňující denní fluid COMBINATION

Zmatňující denní fluid COMBINATION normalizuje smíšenou a mastnou pleť během dne a poskytuje jí ochranu. Díky zvláčňující textuře se přizpůsobí struktuře pleti, čímž reguluje tvorbu kožního mazu a nadměrný lesk. Obsahuje výtažek ze zeleného čaje, mořských řas a potřebné vitamíny. Pro celodenní ochranu a zmatnění smíšené a mastné pleti.


Normalizační noční krém COMBINATION

Normalizačný nočný krém COMBINATION poskytuje zmiešanej a mastnej pleti intenzívnu regeneráciu počas noci. S obsahom mliečnych peptidov a jojobového oleja napomáha k lepšej elasticite pleti, vyhladzuje ju a intenzívne ju regeneruje. Zároveň chráni pred predčasným starnutím a vyhladzuje pleť.

Doplňková péče pro smíšenou a mastnou pleť

ovocny-peeling

Peeling s ovocnými kyselinami

Peeling pro smíšenou a mastnou pleť se sklonem k nečistotám a rozšířeným pórům má inovativní gelovou texturu, která pleť nedráždí a intenzivně ji čistí. Obsahuje přírodní extrakty a ovocné kyseliny, které odstraňují odumřelé části pokožky, zjemňují ji a stimulují přirozený regenerační proces pleti. Obsahuje extrakt z borůvek z kontrolovaného ekologického hospodářství, který obsahuje množství cukru a minerálů, díky čemuž zvlhčuje a vyživuje namáhanou pleť.

BEAUTY SHOT Skin & Pore Balancer

Intenzivní koncentrát SKIN & PORE BALANCER obsahuje koncentrované množství aktivních přírodních látek, které normalizují smíšenou a mastnou pleť, redukují rozšířené viditelné póry a minimalizují nečistoty, které jsou průvodním jevem tohoto typu pleti. Jeho hlavní účinnou látkou je fytoplankton a šeřík, který redukuje tvorbu kožního mazu, optimalizuje funkce pleti a navíc působí i protizánětlivě.

PRODUKTY
PRODUKTY_1_

Černá maska 2v1

Intenzivní maska je určena pro smíšenou a mastnou pleť se sklonem k rozšířeným pórům, nadměrné produkci kožního mazu a se sklonem k nečistotám. Díky jemným částečkám působí také jako šetrný peeling. Obsahuje extrakt z šeříku, čímž reguluje tvorbu kožního mazu, minimalizuje rozšířené póry a předchází vzniku nečistot na pleti. Díky obsaženému fytoplanktonu posiluje přirozenou ochrannou bariéru pleti, podporuje zadržování vlhkosti a stimuluje přirozenou obnovu buněk.

Related posts