Přírodní kosmetika - Načítaní...

ÚČINNÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA Výhradní distributor pro ČR a SK
MENU

MENU

Projekty CZ

ZA POJMEM „PŘÍRODNÍ“ SE SKRÝVÁ UDRŽITELNOSTVýjimečná pleťová kompatibilita a účinnost zdůrazňující přirozenou krásu. To jsou principy, na kterých stojí přírodní kosmetika značky ANNEMARIE BÖRLIND už téměř 60 let. Během tohoto dlouhého období byla vždy naším vzorem a zdrojem inspirace příroda. To je důvod, proč ji respektujeme a chráníme, a to od získávání surovin až po distribuci výrobků.

Příkladem jsou nejmodernější výrobní metody šetrné k výrobkům a zároveň přátelské k životnímu prostředí, přísady, jejichž etický původ lze vysledovat nebo náš závazek k celosvětovým sociálně-ekologickým projektům. Vysoké ekologické normy naší kosmetiky též od roku 2008 pravidelně potvrzuje certifikační orgán EcoControl. Zjistěte a vyzkoušejte, jak se u značky ANNEMARIE BÖRLIND doplňují přirozenost a udržitelnost.

Přírodní aktivní látky bez genetické úpravy v podobě rostlinných surovin, jejichž pěstování je přátelské k životnímu prostředí, tvoří spolu se sofistikovanými výrobními metodami základ vysoké kvality naší pleťové kosmetiky. Pokud je vyžadována výroba, která chrání přírodní zdroje, používáme identické nebo přírodě velmi blízké látky. Odmítáme jakékoliv suroviny živočišného původu. Ingredience, které nejsou snadno biologicky odbouratelné nebo mohou být nebezpečné, například PEG, parafíny, ropné deriváty, silikónové oleje a polycyklické pižmo, nejsou v souladu s našimi požadavky účinné přírodní kosmetiky ani s našimi hodnotami. Z toho důvodu jsme učinili vědomé rozhodnutí a v našich výrobcích je nepoužíváme.

KDYŽ SE VĚDA SPOJÍ S PŘÍRODOU

Pečlivě vybrané přírodní látky a inovativní složení zajišťují jedinečnou účinnost a dobrou pleťovou kompatibilitu naší kosmetiky. A co víc, můžete si být jistí, že každý náš výrobek jsme vyvinuli v souladu s nejvyšší možnou ekologickou a společenskou zodpovědností.

 • Vědecké testy pravidelně potvrzují účinnost a pleťovou kompatibilitu naší přírodní kosmetiky.
 • Obzvlášť přihlížíme k tomu, aby byly všechny naše suroviny získávány v důstojných pracovních podmínkách, za spravedlivou odměnu a bez využívání dětské práce.
 • Naše produkty čistí, posilují, zvlhčují, chrání a regenerují pokožku a pečují o ni – a současně jsou šetrné k životnímu prostředí.
 • Pečlivě sestavené výrobky zabezpečí systematickou péči o pleť v každém věku – během dne i v noci.
 • Udržitelnost a starostlivý přístup k přírodním zdrojům jsou našimi klíčovými prioritami během sběru rostlin rostoucích volně v přírodě i během získávání surovin z pralesů.
 • Téměř 60 let zkušeností se zpracováváním rostlin, výtažků a receptur spojuje přirozenou krásu s trvalou udržitelností.

ÚČINNÁ PÉČE O POKOŽKU OD ANNEMARIE BÖRLIND PŘESAHUJE FAIR TRADE

Ekologická zodpovědnost začíná u každého z nás, avšak u nás tím zdaleka nekončí. Cíleným nákupem rostlinných surovin podporujeme řadu fair trade projektů, které uplatňují ekologické pěstitelské metody, a také environmentální projekty na celém světě. Považujeme to za náš příspěvek k obnově Země a pro svět, který umožní následujícím generacím budoucnost vhodnou pro život. Udržitelnost pro nás není pouze frází, je součástí naší firemní filozofie.

Olej zo stromu Ximenia

Za studena lisovaný olej ze stromu ximenia z kontrolovaného sběru v přírodě se osvědčil díky svým přednostem obzvláště pro suchou pokožku. Navíc vysoký podíl nenasycených mastných kyselin v oleji má protizánětlivý účinek a zklidňuje pokožku.

Zakoupením oleje podporujeme iniciativu propagující místní biologické pěstování v osmi afrických státech.

MÁSLO CUPUACU Z BRAZÍLIE

Zakoupením másla cupuacu podporujeme projekt Crodamazon v brazilských pralesích. Lokální sběr ve volné přírodě umožňuje místním komunitám být ekonomicky nezávislými.

Máslo cupuacu je ceněné především pro svůj vysoký obsah fytosterolů, vitamínu E a pro své vonné složky. Výrobkům též dodává jemnou konzistenci.

AVOKÁDOVÝ A SEZAMOVÝ OLEJ Z KENI

Projekt Asociace pěstitelů bio oleje v Keni – KOOFA (Kenyan Organic Oil Farmers Association) situovaný vysoko v pohoří Mount Kenya podporuje vzdělávání 250 pěstitelů v pěstování a zpracovávaní bio surovin. Rostlinné suroviny jsou pečlivě zpracovávány v souladu s přísnými normami a předávají se za spravedlivých podmínek tak, aby podstatná část dodavatelského řetězce zůstala v těchto zemích a přinášela prospěch místním obyvatelům. Pěstování a obchod jsou certifikovány a pravidelně monitorovány nezávislými orgány (Soil Association / Fair For Life). Tyto suroviny používáme v mnoha výrobcích, například sezamový olej v řadě LL Regeneration a avokádový olej v řadě Rosentau (Rose Dew) značky ANNEMARIE BÖRLIND.

V Siokoro, v malé vesničce v Mali, kde se vyrábí naše bambucké máslo, žije přibližně 170 rodin s velkým počtem dětí. V červenci roku 2011 zde byla ukončena výstavba výrobního závodu na bambucké máslo, který se stal spolehlivým zdrojem příjmů pro přibližně 50 rodin. Projekt podporujeme jak finančními dotacemi a dohodami o průběžné dodávce, tak i zřízením místní laboratoře pro zabezpečení kvality a získávání know-how. Řada obyvatel Mali absolvovala požadované základní a další vzdělání v našich firemních sídlech v Calwe/Altburgu v Německu.
V rámci projektu absolvovaly ženy ze Siokora a ze sedmi okolních obcí kurzy o zdraví a hygieně, školení o AIDS a programy pro zvýšení gramotnosti. Zisky z výrobního závodu potečou i do vzdělávacích projektů určených především pro děvčata a ženy.

ALOE VERA Z MEXIKA

Aloe vera, kterou používáme v mnoha výrobcích, roste v Mexiku. Gel z rostliny má protizánětlivý účinek, podporuje hojení ran a stimuluje imunitu. Rostlina pochází výhradně od certifikovaného bio pěstitele. Kromě toho certifikát „fair for life” (spravedlivě pro život) potvrzuje, že námi používané suroviny jsou neustále kontrolované a zároveň splňuji přísné společenské, fair-trade a environmentální normy.

DAMAŠSKÉ RUŽE Z IRÁNU
SPOLEČENSKÁ ZODPOVĚDNOST NEKONČÍ NA HRANICÍCH

V íránské provincii Kerman se v nadmořské výšce 2 500 metrů pěstuje jemná damašská růže v bio kvalitě. Kvete jednou za rok zhruba od začátku května do poloviny června. Pupeny se pečlivě sbírají, dokud jsou ještě zavinuté, a okamžitě jsou zpracovávány na hodnotný růžový olej a růžovou vodu v souladu s tradiční recepturou ze Středního východu.
To je obdivuhodné především z toho důvodu, že toto území bylo dříve využíváno k pěstování opia. Už několik let podporujeme iniciativu „Růže, ne opium”, která dosud umožnila přibližně 600 pěstitelům začít nový život. Díky dohodám o stálé dodávce mají společně se svými rodinami spolehlivý příjem. Zisky se rovněž využívají k financování tří sirotčinců a azylového domu pro ženy.

Spoločnosť Börlind objavila bôby himalájskej divej čerešne na streche sveta v Nepále. V súčasnej dobe našli uplatnenie v prírodnej kozmetike. Stará kniha kláštora popisuje bôby divokej čerešne z Nepálu ako mimoriadne prospešné pre pokožku. Vysoké kríky s takmer čiernymi bôbmi rastú v nadmorskej výške okolo 4000 metrov v regióne Humla, na severozápade Nepálu. Börlind založil projekt „Vidieckych žien“, na podporu miestneho obyvateľstva a podpory ich príjmu. Ženy v projekte zhromažďujú a spracúvajú bôby himalájskych čerešní a získaný olej nájdete v našich produktoch. S našou podporou sú schopní zarábať si na živobytie a vzdelávať svoje deti.

Od roku 2017 ANNEMARIE BÖRLIND jako oficiální partner podporuje projekt Jojoba pro Namibii. Technicky, jojobový olej není vlastně olej, jedná se o vosk. Jojobový vosk je složkou následujících produktů společnosti ANNEMARIE BÖRLIND:

 • BODY LIND
 • některé produkty SUN pro sluneční ochranu
 • dekorativní kosmetika (rtěnku, prášky, oční stíny)
 • 3v1 Obličejový olej
 • výrobky systémové péče linie SYSTEM ABSOLUTE, COMBINATION, FOR MEN, ROSE DEW a Purifying CARE
 • exfoliační jojobové voskové perly v exfoliační peelingu

Našim nejnovějším fair - trade projektem, kterým se snažíme dělat svět lepším místem a naši kosmetiku čistší a účinnější, je projekt pěstování rostliny aloe vera v latinskoamerické Guatemale. Díky projektu Concentrated Aloe Corporation (ve zkratce CAC) získáváme vysoce kvalitní, čisté aloe vera v organické kvalitě, které není ošetřenými ani hnojeny. Do projektu je v současnosti zapojeno 14 pěstitelů splňujících přísná kritéria, kteří jsou za svou práci spravedlivě odměňováni a mohou díky své mzdě umožnit vzdělání svých dětí a platit rodině zdravotní péči. Neustále zapojujeme dalších pěstitelů, kteří usilují o certifikaci organického pěstování, čímž podporujeme zaměstnanost v regionu. Aloe vera, rostlinu podobnou kaktusu se schopností vázat obrovské množství vody, pro její výjimečné účinky na pleť využíváme ve více než 30 produktech, od pleťové až po dekorativní kosmetiku a je klíčovou ingrediencí v našich přípravcích po opalování.

Téměř čtvrtina lidí v Kambodži nemá přístup k čisté pitné vodě. Více než polovina obyvatel tam žije bez odpovídající zdravotní péče. Pokud chtějí získat čistou vodu, musí ji převařovat na otevřeném ohni, topí přitom dřevem nebo uhlím. Tak vzniká jedovatý kouř, který má za následek onemocnění dýchacích cest, srdce a očí. Společnost Börlind dokázala díky podpoře ofsetového projektu v Kambodži poskytnout během 7 let přístup k čisté vodě pro přibližně 1,7 milionu obyvatelům v 312 000 domácnostech ve venkovských oblastech Kambodže tak, že jim zajistila keramické filtrační systémy. Kapacita filtračního systému přitom stačí pokrýt potřebu vody pro 5-člennou rodinu. Filtry eliminují potřebu převařovat vodu pomocí dřeva či uhlí, díky čemuž se předchází i emisím CO2. Tento projekt poskytuje přístup k čisté vodě a zlepšuje kvalitu ovzduší v kambodžských domácnostech. Kosmetická značka Annemarie BÖRLIND opět ukázala, že se snaží dělat nejen pokožku krásnější, ale zároveň náš svět zdravějším a lepším místem.

Chcete-li číst více:
https://fpm.climatepartner.com/project/details/1061/de

OCHRANA KLÍMY V KAMBODŽI

UMOŽŇUJEME VZDĚLÁVÁNÍ


Náš společenský závazek nespočívá pouze v získávání surovin do našich výrobků. Příkladem je Bangladéš. Tady i každodenní cesta do školy představuje pro mnohé děti problém. Velké vzdálenosti a nedostatečná doprava v mnohých případech znemožňuje pravidelnou školní docházku.
Proto je velice důležité ubytování dětí a mladistvých během týdne v internátech blízko škol.
Dozvěděli jsme se o tom a poskytli jsme dotaci nezbytnou pro zřízení chlapeckého internátu. To znamená, že i chlapci z větší dálky mohou od nynějška chodit do školy.

NÁDHERNÁ POKOŽKA A ZDRAVÁ ZEMĚ


Ať už se jedná o aloe vera z Mexika, bambucké máslo z Mali, školní internát v Bangladéši nebo o naši zahradu s léčivými rostlinami v Calwe v Německu, v našem nazírání se kosmetika založená na přirozenosti kloubí se zodpovědným a udržitelným přístupem. Pečlivě vybíráme dodavatele, kteří nám poskytují ekologické suroviny etického původu, ale zároveň poskytují důstojné pracovní podmínky a spravedlivou odměnu a odmítají dětskou práci.

Můžete si být jisti, že vámi zakoupená přírodní kosmetika značky ANNEMARIE BÖRLIND je vysoce účinná, vhodná pro každý typ pleti a přirozeně zdůrazní vaši přirozenou krásu. Každým zakoupeným krémem, mlékem nebo sérem pomáháte šetřit přírodní zdroje, respektujete přírodu a vytváříte o něco spravedlivější svět.