Naše tělo si zaslouží pozornost a kvalitní tělovou péči

Naše tělo si zaslouží pozornost a kvalitní tělovou péči
25. července 2023 4 minut čtení
Naše tělo si zaslouží pozornost a kvalitní tělovou péči

Pokožka našeho těla si také zaslouží minimálně stejnou pozornost jako naše pleť. A nemluvíme jen o řešení viditelných problémů jako jsou strie či celulitida, ale o každodenní tělové péči. Víme, co pokožce v tomto období jistě udělá dobře. A vám také, když budou ostatní chválit její hebkost, sametovost a mladistvý vzhled.

Pokožku těla bychom měli ošetřovat a hýčkat stejně často jako pokožku na obličeji. To, že ji dokážeme (minimálně v zimním období) snadno zakrýt oblečením neznamená, že si nezaslouží přiměřenou péči. No ruku na srdce, kolik času věnujeme rozličným pleťovým peelingům či maskám, hýčkáme si pleť různými séry a krémy, ale pokožku těla naproti tomu „odbijeme“ maximálně tak tělovým mlékem po sprchování, případně jednou za čas peelingem? Ale stačí to?

Na pokožku našeho těla stejně jako na pleť útočí smog, stres, střídání teplot a jiné faktory. A ona stárne stejně jako na tváři. Celulitida, strie či pigmentové skvrny nejsou jediné viditelné problémy, které ji mohou trápit. Často bývá suchá, mdlá, vrásčitá či drsná na dotek a už dávno ztratila svou hebkost.

Problém často tkví v nedostatečné hydrataci. Většina lidí používá na tělo sprchový gel či šampon a potom tělové mléko, ale to není jediný druh tělové péče určené pro každý den. Existuje totiž například tělové máslo, tělový krém či tělový olej, každý z těchto typů produktu má svou specifickou funkci, konzistenci a používá se k jiným účelům.

Nejviditelnější rozdíl mezi tělovým máslem, mlékem, krémem, balzámem a olejem spočívá v konzistenci. Například tělové máslo či tělový krém jsou oproti tělovému mléku hustší.

Tělové mléko se zase rychleji nanáší, a ještě rychleji vstřebává. Na sušší místa pokožky se doporučuje nanášet tělové máslo nebo tělový krém hutnější konzistence, na méně suchá místa zase tělové mléko.

Tělové mléko je vhodnější v letním období, tělové máslo je zase ideální v zimě, kdy je pokožka celkově vysušená, vyčerpaná chladem a větrem a potřebuje velkou dávku „něhy“.

Další rozdíl tkví v obsahu. Tělová másla obvykle obsahují výjimečné složky jako je bambucké máslo, med, kokos či aloe vera. Dokážou okamžitě hydratovat pokožku a vytvořit na ní ochrannou bariéru proti ztrátě vlhkosti v náročném prostředí, například v zimě proti mrazu.

Dizajn_bez_n_zvu-289
Tělová péče by měla být pravidelnou součástí naší skincare rutiny.

Rovněž jsou skvělé jako první pomoc na přesušenou pokožku, například v létě po opalování. Naším favoritem v péči o pokožku těla v je LL REGENERATION Tělové máslo z limitované edice. Koneckonců, toto intenzivní tělové máslo s luxusní směsí vyživujících přírodních složek a schopností hluboce proniknout do pokožky. Obsahuje BIO Aloe vera z Guatemaly, které pomáhají vyživovat, intenzivně hydratovat a zjemňovat suchou pokožku.

Dizajn_bez_n_zvu-288
Produkty obsahují léčivou termální vodu a voňavé éterické oleje pozvednou mysl a uvolní tělo.

Pro velmi suchou pokožku (nejen v zimě) je jako stvořený tělový krém BODY CARE s obsahem fíkového extraktu, vzácného organického oleje z heřmánku, bambuckého másla či argonového oleje. Dokáže pokožku dlouhodobě hydratovat, posiluje její kožní bariéru a chrání ji tak před vysušováním a ztrátou vlhkosti.

Luxusní tělovou „vychytávkou“ pro všechny ženy, které si potrpí na svůj vzhled a mladistvé vyzařování je exkluzivní tělový olej BODY CARE. Vzácné oleje rozhodně nepatří jen na pokožku obličeje, ale zaslouží si je také pokožka našeho těla. Ta také nemusí stárnout, ale může zrát do krásy. S elegancí, noblesou a kašmírovou jemností.

S naší každodenní tělovou péčí založenou na tom nejlepším, co příroda nabízí, se vaše pokožka nemusí bát klesající ručičky na teploměru, přibývajícího věku ani jiné zátěže.

Related posts