Pigmentové skvrny? Vy je mít nemusíte!

Pigmentové skvrny? Vy je mít nemusíte!
17. srpna 2023 5 minut čtení
Pigmentové skvrny? Vy je mít nemusíte!

Pigmentové skvrny se už dávno netýkají pouze zralé pokožky. Nejen, že nám překážejí, ale přidávají nám také na věku. Víme, jak si s nimi poradit.

Pigmentovými skvrnami trpí stále více žen. Zatímco v minulosti se spojovaly se zralejším věkem kolem 40,50 let a patřily mezi znaky stárnutí stejně jako například šedivé vlasy, v dnešní době trápí stále mladší ročníky už kolem 25 roku života. Pigmentové skvrny často prozrazují, že jsme zanedbali ochranu před slunečními paprsky nebo přiměřenou péči o pokožku. Často však má jejich výskyt mnohem jiný důvod.

Jejich vznik podporuje nejen nadměrné opalování a různé hormonální změny (například v těhotenství, v menopauze), ale také užívání hormonální antikoncepce či nedostatečná látková přeměna při onemocnění jater a ledvin. Za zvýšenou hyperpigmentaci pokožky si však často můžeme samy a to tak, že například používáme parfémy nebo kosmetiku s takovým chemickým složením, které nesnesou kombinaci se slunečním zářením.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-peelingy-1024x748-2
Přírodní peelingy jsou dokonalým pomocníkem při čištění pleti. Mají rostlinné složení, jsou bez mikroplastů a bez syntetických látek.

Pigmentové skvrny bývají také vedlejším, nežádoucím účinkem užívání léků či výživových doplňků, které zvyšují citlivost pokožky na slunce.

A v neposlední řadě se pigmentové skvrny mohou objevit i tehdy, podstoupíme-li invazivní kosmetické zákroky v nesprávném ročním období.

Za jejich výskyt často může několik nefunkčních procesů v pokožce nebo v organismu, především narušený proces tvorby barviva melaninu, zodpovědného za správnou pigmentaci. Pokud tvorba melaninu nefunguje správně, často nefungují ani další procesy v pokožce a pleť bývá často také nedostatečně hydratovaná nebo má sklony k nadměrné tvorbě mazu. Spolu s pigmentovými skvrnami tak kráčejí ruku v ruce i další problémy.

Dá se jim zabránit

Dobrá zpráva je ta, že pigmentové skvrny už nemusíte zakrývat oblečením nebo hrubými nánosy make-upu, ale můžete proti nim bojovat. Dokonce lze jejich vzniku zabránit, důležitá je však důsledná prevence. Co to v praxi znamená?

Pokud víte, že máte sklony ke vzniku pigmentových skvrn, měli byste při pobytu na slunci používat ochranný opalovací krém s faktorem, který je vyšší než 20 SPF. Na trhu existuje velký výběr opalovacích ochranných přípravků, při jejich výběru však krédo Annemarie Lindner: „Nikdy bych si na pleť nedala nic, co bych nemohla také sníst” platí několikanásobně. Odborníci doporučují upřednostnit přípravky s čistě přírodním složením, abyste eliminovali riziko alergické reakce a zhoršení stavu vaší pleti.

Síla přírody

Co když pigmentové skvrny už „zdobí” vaši pleť? Řešením není zakrývat je, ale spíše řešit příčiny jejich vzniku. V první řadě se před hyperpigmentací chraňte tak, že se budete vyhýbat přímému slunečnímu záření. Při pobytu na slunci vždy používejte přípravky s ochranou proti oběma typům UV záření – UV A a UV B, ideálně bez chemických přísad, na čistě přírodní bázi.

Na pigmentové skvrny způsobené UV zářením nebo věkem účinně funguje Natuperfect Anti-pigmentový a bělící fluid s patentovaným rostlinným složením. Vědci z Börlindských laboratoří tento produkt vyvinuli speciálně jako požadavek dnešní doby, protože s pigmentovými skvrnami se potýkají mnozí mladí lidé. Je totiž vhodný od 25 let.

Inovativní přírodní aktivní složka Detoxophane® získaná z řeřichy potoční (Nasturtium officinale) zmírňuje již existující pigmentové, „stařecké“ skvrny a jiné pigmentace a zabraňuje tvorbě nových. Tento účinný rostlinný extrakt totiž redukuje syntézu tyrosinu (enzymu produkujícího pigment melanin), ze kterého se tvoří kožní barvivo. Tak zabraňuje vzniku nových nehezkých flíčků a navozuje světlejší tón pleti. Obsahuje také přírodní účinnou látku astaxanthin, která je v boji proti volným radikálům 14krát účinnější než vitamín E a zabraňuje poškození pokožky vlivem sluníčka. Unikátní koktejl přírodních látek navíc pleť normalizuje, hydratuje, zvyšuje její pružnost a chrání ji před působením volných radikálů, zodpovědných za předčasné stárnutí. Kromě toho, že vyřešíte problém nehezkých flíčků, uděláte pro svoji pokožku mnohem více – navrátíte jí svěží, mladistvý vzhled.

U péče o pokožku se sklonem k hyperpigmentaci doporučujeme také šetrný enzymový peeling, který pleť zbaví starých odumřelých buněk a pomůže navodit jednotný tón pleti. V rámci denní péče poslouží jako první krok, je určen pro dokonalé každodenní čištění pleti. Ano, tento peeling můžete na rozdíl od exfoliačního peelingu (založeného na abrazivních, tedy obrušujících částečkách) používat každý den. Právě proto je vhodný také pro osoby s extrémně citlivou pletí.

Již stávající pigmentové skvrny nelze odstranit jako mávnutím kouzelného proutku, ale pokud budete své pleti věnovat pravidelnou, komplexní péči pomocí vhodných přípravků, zamezíte další tvorbě pigmentových skvrn a výrazně zmírníte již vzniklé pigmentové skvrny.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-enzymovy-peeling
Peeling díky enzymům v aktivní formě výrazně zjemňuje a omlazuje pleť.
Related posts