Je modré světlo škodlivé pro vaši pokožku? Připravila Viki, obchodní ředitelka ANNEMARIE BÖRLIND

Je modré světlo škodlivé pro vaši pokožku? Připravila Viki, obchodní ředitelka ANNEMARIE BÖRLIND
26. července 2023 5 minut čtení
Je modré světlo škodlivé pro vaši pokožku? Připravila Viki, obchodní ředitelka ANNEMARIE BÖRLIND

Moderní technologie jsou úžasné, ale celodenní sledování našich obrazovek koukání si vybere svou daň. Nedávné výzkumy prokázaly, že modré světlo z našich telefonů, tabletů či počítačů může skutečně poškodit naši pokožku. Může podněcovat stárnutí a časem vést ke změně barvy pokožky, vzniku pigmentace, vrásek, zánětů či oslabenému povrchu pokožky. Čtěte dále a dozvíte se více o tomto moderním agresorovi a zjistěte, jak se můžete chránit.

Co je modré světlo?

Modré světlo je všude. Je přítomno v denním světle, vyzařují ho zářivky a LED zařízení, jako jsou počítačové obrazovky, televizory a smartphony. Sluneční světlo je největším zdrojem modrého světla, kterému jsme vystaveni a digitální zařízení vyzařují jen zlomek tohoto záření. Ale protože máme telefony celý den tak blízko u obličeje a neustále je kontrolujeme, riziko se zvyšuje.

Věděli jste, že podle statistik mladá generace kontroluje své chytré telefony v průměru 157-krát denně? To je více než pětkrát více než starší dospělí, kteří si telefon kontrolují v průměru jen třicetkrát denně. Mladá generace proto každý den podstupuje mnohem větší riziko vystavení se modrému světlu.

ANNEMARIE_B_RLIND_ROSE_NATURE_BLUE_LIGHT_PROTECTION_SPRAY_Pressformat_10296
Modré světlo vám výrazně poškozuje oči i pokožku a degeneruje buňky.

Modré světlo škodlivější než UV záření

DSC_2666-Edit_1_
Ochranný sprej proti modrému světlu anti-digital ROSE NATURE si může sprejovat na obličej i během práce.

Modré světlo proniká do nejspodnějších vrstev kůže a poškozuje buňky, čím urychluje stárnutí. Modré světlo proniká hlouběji do pokožky než UV záření a degeneruje buňky. Jedna věc je nepopiratelná: lidé jsou v současnosti vystaveni výrazně více modrému světlu než kdykoli předtím, avšak nabídka kosmetických výrobků, které by bránily průniku modrého světla, je jako šafránu. ZnačkaANNEMARIE BÖRLIND se opět řadí mezi vlajkové lodě, poté co poprvé uvedla na trh inovaci, a to produkty, které dokážou blokovat průnik modrého světla. Zajímá vás jaké? Čtěte dál.

Máte pigmentové skvrny? Tvoří se vám vrásky? Příčinou může být modré světlo

Jedním z nejběžnějších účinků vystavení se modrému světlu souvisejícímu s pokožkou, je hyperpigmentace, která způsobuje, že pokožka je tmavší nebo má jinou barvu. Ukázalo se, že způsobuje předčasné stárnutí, rozpad kolagenu či dysfunkci kožní bariéry.

Hodnocení produktů od Viki

Produkty ROSE NATURE používám více než měsíc a musím zkonstatovat, že jsem mile překvapena samotnou texturou, vůní produktů a celkovým výsledkem na pleti. Já osobně mám smíšenou pleť a nevyhovují mi těžké textury. Linie Rose Nature překonala všechna má očekávání. Moje pleť je citelně hladší, jemnější, hydratovanější a celkově sjednocená. Jednoduše řečeno, je to linie pro moderní ženy, kterým záleží na zdraví, ale také vzhledu.

MŮJ TIP

Všechny produkty proti modrému světlu jsou skvělé, ale nejvíc se mi líbí čistící gelovo-mléčný cleanser a ochranný sprej anti-digital ROSE NATURE, který nosím všude se sebou.

DSC_2695-Edit
Poškození modrým světlem číhá na vaši pleť z každé strany, proto si ji chraňte

Co je ve vašich rukou, abyste omezili škodlivé účinky modrého světla?

Doporučujeme vybavit váš telefon ochranným krytem obrazovky s modrým světlem. Jedná se o cenově dostupné a efektivní řešení, které vám umožní používat telefon nebo tablet s eliminací poškození. Některé chytré telefony mají také nastavení (často nazývané noční režim), které vypíná modré světlo a místo toho vyzařuje více žlutého světla. V případě počítačů doma nebo v práci či jiných zařízení je ideální chránit se také vhodnou kosmetikou, která blokuje průnik modrého světla do pokožky. Zabráníte tak stárnutí pokožky a předčasnému vzniku vrásek.

ANNEMARIE_B_RLIND_ROSE_NATURE_Internet_9902
Produktová linie ROSE NATURE od ANNEMARIE BÖRLIND chrání pleť proti modrému světlu

Produkty z linie ROSE NATURE jsou vytvořeny tak, aby pomohly chránit pokožku před stresem a poškozením, které způsobuje modré světlo, ať už je to z obrazovek chytrých telefonů, počítačů nebo jiných elektronických zařízení. Jejich složení zahrnuje kvalitní přírodní ingredience, které jsou známé svými hydratačními a regeneračními vlastnostmi. Jedinečný komplex PR3 z růží, který je součástí těchto produktů, poskytuje pokožce uklidňující a revitalizační účinek.

Kromě filtru na vašem chytrém telefonu je nejlepším způsobem, jak snížit negativní účinky modrého světla, používat také pleťové produkty proti digitálnímu stresu. Pokud už tyto produkty používáte, máte o další starost méně!

Related posts