Modré světlo a jeho vliv na pokožku

Modré světlo a jeho vliv na pokožku
20. července 2023 4 minut čtení
Modré světlo a jeho vliv na pokožku

Notebooky, mobilní telefony a televizory se staly nedílnou součástí našeho každodenního života. Modré světlo, které tyto obrazovky vyzařují, však ovlivňuje naše tělo a představuje pro pokožku rizika, které nepodceňujte. V článku vám představíme, jak se před modrým světlem chránit, aniž byste museli odložit své notebooky či telefony.

Jaká rizika představuje modré světlo?

modre_svetlo_1
Modré světlo zapříčiňuje rychlejší stárnutí pleti než UV záření

Vědecký název modrého světla je světlo HEV (High Energy Visible), vysokoenergetické viditelné světlo a představuje krátkovlnné viditelné spektrum denního světla. V našich očích se jeví spíše jako bílé než modré. Modré světlo. které nás během dne přirozeně obklopuje nemá natolik negativní účinky jako umělé zdroje světla z obrazovek, jejichž intenzita je mnohem vyšší.

Nebezpečí z UV záření dobře poznáme. Abychom se před ním ochránili, před opalováním se natřeme opalovacím krémem. Avšak modré světlo proniká do pokožky hlouběji než UV záření a ochrana před ním je mnohdy podceňována.

Modré světlo má schopnost dostat se pod kůži

Vysokoenergetické lúče modrého svetla prenikajú do pokožky ešte hlbšie ako UV svetlo a môžu poškodiť bunky pod kožou. To podporuje tvorbu voľných radikálov a tieto chemické, vysokoagresívne molekuly kyslíka môžu dlhodobo ničiť bunkové štruktúry, v dôsledku čoho sa elasticita pokožky znižuje, zvyšuje sa riziko vzniku pigmentových škvŕn a vrások, a to najmä v oblasti brady a líc. Možné sú aj podráždenia, ako je začervenanie, čo má za dôsledok predčasné starnutie pleti. Dôsledky modrého svetla na pokožku poznáme ako digitálne starnutie.

Pokrokové receptury, které vás ochrání před modrým světlem

Pleťový olej proti modrému světlu 3v1 pro suchou, dehydrovanou pleť

Jeho inovativní filtr modrého světla s luteinem má antioxidační účinek a chrání pokožku před modrým světlem obrazovek. Pro svůj jedinečný trojitý účinek byl oceněn „Victoires de la Beauté“ a Evropskou cenou BSB za inovaci ještě před oficiálním uvedením na trh.

  • Spolehlivě chrání před škodlivým modrým světlem.
  • Ošetřuje suchou pokožku a posiluje její elasticitu.
  • Obsahuje vzácné esenciální oleje.
  • Vyhlazuje a zjemňuje.
ANNEMARIE_B_RLIND_-_3_in_1_Gesichts_l_Original_8683_1
Pleťový olej 3v1 chrání před poškozením buněčné struktury.

Línie ROSE NATURE

Dizajn_bez_n_zvu_1__1
Patentovaný komplex tří růží se nachází v každém produktu linie ROSE NATURE.

Naše nejnovější inovace proti předčasnému, digitálnímu stárnutí pleti souvisejícímu se stresem. Produkty z produktové linie ROSE NATURE jsou vytvořeny tak, aby pomohly chránit pokožku před stresem a poškozením. Speciálně vyvinutý komplex PR³ znamená „Síla tří růží“. Poskytuje pokožce uklidňující, revitalizující účinek a kromě toho:

  • Snižuje účinky modrého světla.
  • Chrání před viditelnými stresovými reakcemi pokožky.
  • Podporuje buněčnou detoxikaci.

Začátkem roku 2023 jsme uskutečnili testy produktů. 100 osob mělo možnost otestovat kompletní linii ROSE NATURE. Obdrželi jsme recenze od 88 nezávislých osob a Celkový výsledek testů produktu byl 4,2 z 5 hvězdiček nebo „dobrý“.

81 % testujících by doporučilo Lehký krém Supreme Glow anti-digital ROSE NATURE a 71 % z nich by si krém koupili opět a 31 % uživatelů si zvolilo tento krém jako jejich favorit linie ROSE NATURE.

98 % testujících souhlasilo s tím, že po použití Ochranného spreje proti modrému světlu anti-digital ROSE NATURE cítilo na pleti uvolňující a svěží efekt a 78 % souhlasilo se snížením stresových reakcí, jako je zarudnutí.

rose

96 % testujících po použití Osvěžujícího očního krémového gelu anti-digital ROSE NATURE potvrdilo zklidňující efekt a 88 % potvrdilo viditelnou redukci tmavých kruhů pod očima.

93 % uživatelů potvrdilo efektivitu a důkladnost odstranění make-upu produktem Čistícím gelovo-mléčným cleanserom anti-digital ROSE NATURE, z toho 71 % by ním nahradilo svůj odstraňovač make-upu.

76 % testujících potvrdilo zlepšení kvality spánku po používání Lehkého nočního regeneračního fluidu anti-digital ROSE NATURE.

Related posts