Kmenové buňky růže z Černého lesa: poznejte jejich výjimečné účinky pro vaši pleť

Kmenové buňky růže z Černého lesa: poznejte jejich výjimečné účinky pro vaši pleť
25. října 2023 5 minut čtení
Kmenové buňky růže z Černého lesa: poznejte jejich výjimečné účinky pro vaši pleť

Značka přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND vlastní několik patentovaných rostlinných komplexů, které naleznete jen v naší pleťové péči. Rovněž její produkty získaly několik ocenění v oblasti inovací. Za zmínku stojí například technologie ochrany před modrým světlem, která je obsažena v pleťovém oleji 3v1 a linii ROSE NATURE. Ovšem značka ANNEMARIE BÖRLIND v technologickém vývoji nekončí. Přinesla patentované kmenové buňky růže z Černého lesa, které mají opravdu výjimečné vlastnosti!

Co jsou kmenové buňky?

Bild_02_-_boerlind-blog-pflanzliche-stammzellen-in-kosmetik_1920x1920
Při výzkumu kmenových buněk není genetický materiál rostliny geneticky modifikován.

Kmenové buňky jsou stavební kameny každého živého organismu. Jsou nediferencované, to znamená, že mají schopnost obnovy sebe samých, ale také schopnost přeměnit se na jiný druh buněk. Kmenovou buňku si můžeme představit jako buňku, která ještě nezná svůj úkol – není jasné, zda se stane krvinkou, buňkou některého orgánu nebo tkáně.

Díky jejich schopnosti dále se specializovat, lze později pomocí kmenových buněk léčit či obnovit poškozené tkáně. To vysvětluje, proč předmětem intenzivního zájmu regenerační medicíny jsou právě mladé kmenové buňky.

Jaký benefit přinášejí kmenové buňky z rostlin v kosmetice?

Podobně jako u živočišných organismů, včetně člověka, i u rostlin růst a obnovu buněk zajišťují kmenové buňky. Rostliny jsou unikátní tím, že do jisté míry dokáží přizpůsobovat svůj růst a vývoj podmínkám prostředí. Regenerace poškozených rostlin na buněčné a tkáňové úrovni je tak jedinečným procesem, že rostlinné kmenové buňky se staly předmětem obrovského zájmu moderní biotechnologie a kosmetologie.

„Rostliny mají konstantní počet vysoce schopných kmenových buněk po celý svůj život. Důvodem je, že rostliny jsou neustále vystaveny UV záření či hmyzu. Kmenové buňky využívají k „vyléčení poranění“, která jim v průběhu svého života vznikla. Proto jsou vlastnosti rostlinných kmenových buněk zajímavé pro výzkum v zájmu vývoje kosmetických produktů.“

- Guylaine le Loarer, ředitelka vědy a výzkumu ANNEMARIE BÖRLIND

Jaké mají účinky na naši pleť?

Naša pleť je neustále vystavená oxidačnému stresu. UV žiarenie, znečistené prostredie, životný štýl a iné faktory majú zásadný vplyv na jej vzhľad a starnutie. Následkom vonkajších a vnútorných činiteľov sa jej tkanivá oslabujú a vtedy nastupuje prirodzený regeneračný proces pokožky. Ale pamätáte si? Regenerácia pokožky sa vekom spomaľuje vplyvom ubúdania kmeňových buniek.

Preto naša pleť potrebuje pre zachovanie mladého a sviežeho vzhľadu našu pomoc. Rastlinné kmeňové bunky, ako univerzálne bunky, dokážu posilniť naše kožné tkanivo tak, že napomáhajú regenerácii našich kmeňových buniek a podporujú ich v odolnosti.

Kmenové buňky růže z Černého lesa

Ruže patria k obľúbených prírodným ingredienciám v kozmetike. Vďačia za to nielen svojim upokojujúcim a protizápalovým účinkom, ale predovšetkým ich hydratačným a vyhladzujúcim vlastnostiam. Značka ANNEMARIE BÖRLIND používa kmeňové bunky zo špeciálne vyšľachtenej ruže, ktorá sa nazýva ruža z Čierneho lesa alebo i scharzwaldská ruža. Vyniká počtom kvetov, ale hlavne svojou krásou a ušľachtilosťou. Je veľmi odolná, čo je hlavným dôvodom jej výskumu.

Výskumný tím ANNEMARIE BÖRLIND spolu so spoločnosťou Akott Group Italia vyvinuli dva extrakty z tejto ruže: lipidový a vodný extrakt. Tieto dva extrakty ovplyvňujú veľké množstvo biologických aktivít, ktoré prospievajú našim bunkám. A nájdete ich výlučne v prírodnej kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND.

Bild_05_-_Schwarzwaldrose-3_800x800
Účinky schwardzwaldské růže jsou známé hlavně kvůli jejím účinkům na pevnost kůže.

Co je tajemstvím kmenových buněk?

Kmenové buňky dělají především jednu věc: regenerují se. Kvůli těmto samo léčícím schopnostem jsou rostlinné kmenové buňky tak zajímavé a účinné pro metabolické procesy kůže.

Ve kterých produktech můžete kmenové buňky růže najít?

Lehký revitalizační denní krém ENERGYNATURE pro mladou pleť

energynature-krem
Kmeňové bunky v dennom kréme línie ENERGYNATURE posilňujú tkanivo epidermy a zvyšujú elasticitu pleti.

Kmenové buňky scharzwaldské růže byly poprvé použity v revitalizačním denním krému ENERGYNATURE. Tato složka zlepšuje průtok vody mezi kožními buňkami a stimuluje přirozenou schopnost pokožky vytvářet kyselinu hyaluronovou. Dochází tak ke zlepšení struktury a pevnosti pojivové tkáně.

Díky své speciální aktivní složce získal denní krém ENERGYNATURE několik ocenění včetně německé ceny za inovaci 2018.

Tento denní krém je vhodný pro normální až suchou pleť.

Revitalizér z růžových květů GLOW pro zářivou a vitální pleťKmenové buňky scharzwaldské růže můžete nalézt také v revitalizéři z růžových květů GLOW. Působí zde proti odbourávání kolagenu a stimulují vlastní tvorbu kyseliny hyaluronové. Pravidelným používáním revitalizéru se zlepšuje celková struktura a pevnost vaziva pokožky.

Revitalizér je vhodný pro normální až suchou pleť. Doporučujeme jej kombinovat s produkty linie SYSTEM ABSOLUTE.

ANNEMARIE_B_RLIND_-_ROSE_BLOSSOM_VITAL_CARE_Internet_5277
Kmenové buňky růže zde působí proti odbourávání kolagenu.
Related posts