Testovala jsem na vlastní pokožce: Takto fungují přírodní peelingy

Testovala jsem na vlastní pokožce: Takto fungují přírodní peelingy
3. dubna 2023 7 minut čtení
Testovala jsem na vlastní pokožce: Takto fungují přírodní peelingy

Naše beauty maniačka Majka se pustila do testování tří různých peelingů od ANNEMARIE BÖRLIND. Enzymový, exfoliační as ovocnými kyselinami – jaký je mezi nimi rozdíl, kdy ho používat a který je vhodný pro jakou pleť? Přečtěte si její recenzi.

Přírodní peelingy? Kdyby mi někdo před rokem či dva řekl, že přírodní peelingy jsou stejně účinnéne-li ještě účinnější než „konvenční peelingy”, kvůli kterým chodíme do kosmetických salonů, ale na rozdíl od těch chemických nám pokožku nevysušují, nedráždí, nepoškozují ​​živé buňky a pokožka se nestává citlivou na sluneční záření, asi bych to považovala za pořádné sci-fi.

A zejména – nedokázala jsem si představit, jak takové přírodní peelingy vlastně dokážou fungovat, protože jsem měla za to, že peelingy jsou přípravky, které kůži zbavují odumřelých buněk tak, že ji:

  1. prakticky obrousí pomocí abrazivních kuliček,

  2. rozpouštějí staré kožní buňky pomocí jakýchsi syntetických kosmetických rozpouštědel.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-testovanie-ruka-peelingy

Ale když jsem dostala na otestování tři různé peelingy od certifikované přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND, po prvopočáteční skepsi jsem zjistila, že peelingy jsou skutečně účinný prostředek nejen k čištění, ale také k celkovému omlazení a zjemnění pleti a dokážou mnohem víc než jen zbavovat odumřelých kožních buněk. Dokonce patří do mé každodenní péče. Testovala jsem tyto produkty:

ENZYMOVÝ PEELING

Jako první jsem vyzkoušela takzvaný Enzymový peeling, tedy přírodní peeling, který funguje na principu rozpouštění nečistot a odumřelých kožních buněk pomocí rostlinných enzymů. Znělo mi to pořádně vědecky, proto jsem byla zvědavá na výsledek. Tento peeling je unikátní v tom, že je to vlastně jemný bílý prášek, který je potřeba před aplikací smíchat s trochou vody. Prášek jsem nasypala do dlaně, pokapala vodou a smíchala tak, že mi vznikla jemně zpěněná bílo-průsvitná hmota. Tu jsem si následně nanesla na tvář a nechala působit. Nechala jsem, aby se mi pěna doslova vpila do pokožky a poté jsem zbytky jemně opláchla.

https://www.annemarieborlind.sk/prirodna-kozmetika/detail/501/peelingy-enzymovy-peeling-30g

Musím říci, že moje pleť byla již po této první aplikaci o poznání hladší a jemnější. Nedokázala jsem se jí přestat dotýkat. :-) Překvapilo mě, že peeling mě dokonce odlíčil! Dokonce jsem se pomocí něj během testování nejednou zbavila výraznějšího líčení a to tak, že jsem celý proces s aplikací prášku smíchaného s vodou opakovala. Samozřejmě, vyhnula jsem se očnímu okolí.

V popisu produktu se píše, že tento peeling je vhodný ke každodennímu čištění (na rozdíl od většiny peelingů, které se mají aplikovat jen 1-2krát týdně max). Po každodenním používání tohoto enzymového peelingu po dobu jednoho měsíce se mi pleť odvděčuje čistým, hydratovaným a neporušeným vzhledem.

Moje pokožka je zregenerovaná, zjemněná, vitálnější, zářivější a hladší. Rostlinné enzymy urychlují výměnu kožních buněk a netrvá dlouho, že si také všimnete změny, když ho vyzkoušíte. Musím se přiznat, že jsem si tento zázračný prášek nanášela také na krk a dekolt, kde mi enzymy také hloubkově pročišťovaly póry. Zpozorovala jsem také zjemnění vrásek, pigmentových skvrn a akné, údajně funguje i na drobné jizvičky.

Musím říci, že tento produkt kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND považuji za velmi vydařený a zařadila jsem ho jako součást svého kosmetického rituálu.

EXFOLIAČNÍ PEELING

Druhý v pořadí se mi do rukou dostal tzv. exfoliační peeling. Funguje na principu hydrogenovaného jojobového oleje a bambuckého másla. Tyto dvě hlavní složky na pleti nic nepokazí. Právě naopak. Po nanesení krémového zelenkavého peelingu, který má jemnou barvu máty a obsahuje přírodní kuličky z jojobového vosku přilnul k mé pleti.

Je neuvěřitelné, že u těchto produktů kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND vidíte výsledky velmi brzy.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-exfoliacny-peeling

Už po první aplikaci jsem pocítila ochrannou vrstvu, kterou tento peeling na mé pleti vytvořil. Jako by mi ji obalil, aby zabránil během procesu čištění tomu, že by do mé pokožky pronikly jakékoli nečistoty. Tento peeling jako takový podporuje regeneraci a zabraňuje ztrátě vlhkosti. A já jsem to pocítila téměř okamžitě. Abrazivní částečky jojobového vosku pracovaly na mém obličeji velmi dobře a intenzivně.

Po umytí byla moje pleť vypnuta. Cítila jsem, že se všechny potřebné látky dostaly do těch nejhlubších vrstev a moje pokožka byla na dotek jemnější, hladší. Vypadala vyživenější a hydratovanější než tomu tak bylo před aplikací. Úžasná textura, krásná jemná vůně a opravdu skvělé výsledky. To je exfoliační peeling od ANNEMARIE BÖRLIND.

PEELING S OVOCNÝMI KYSELINAMI

Musím přiznat, že slovo kyseliny nezní zrovna lákavě. Jinak tomu nebylo ani u mě. Po nastudování této novinky mezi peelingy z dílny značky ANNEMARIE BÖRLIND jsem, ale zůstala klidná. Mám jistotu, že peeling neobsahuje nic, co by mé pleti poškodilo. A že se nejedná o kyseliny jako takové, ale o extrakty z borůvky a javorového sirupu. Extrakt z borůvky má anti-agingový efekt a hydratuje pokožku. Extrakt z javorového sirupu má vysoký obsah cukrů a minerálů a tím dodává pleti potřebnou hydrataci. Hned mi bylo jasné, že se nejedná o nic chemického ani toxického.

Tak jsem se pustila do testování. Nejprve jsem si vyzkoušela texturu a vůni na zápěstí. Zůstala jsem velmi příjemně překvapená. Šlo o narůžovělou průhlednou gelovou konzistenci s opravdu silnou příjemnou ovocnou vůní.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-peeling-s-ovocnymi-kyselinami

Gel byl už na dotek velmi jemný. Tento peeling se ke mně navíc dostal v době, kdy jsem bojovala s čelem posetým malými vyrážkami, které ale nebyly zanícené, jen jich bylo hodně a už na pohled mi vadili. Celá pleť byla fajn až na to čelo. A jelikož peeling s ovocnými kyselinami je určen také pro mastnou pleť, a dokonce pro pleť náchylnou k akné, neváhala jsem a sáhla jsem po tomto přírodním unikátu. Doporučená aplikace je 1x týdně na vyčištěnou pleť. Já jsem ho právě kvůli vyrážkám na čele používala 2-3x za týden. Nanesla jsem ho ve větším množství na obličej, na čelo obzvlášť. Opět jsem vynechala oči a rty.

Gel vytvořil jemnou nelepivou strukturu a měla jsem pocit ochranného pláště pro mou pleť. Během 10 minut jsem si vychutnávala vůni ovocných extraktů, které jsou opravdu pronikavé.

Po uplynutí času jsem si tvář opláchla vlažnou vodou. Byla jsem mile překvapená. Už po první aplikaci byla moje pleť zklidněná a optimalizovaná. Pleť získala svěží vzhled a vyrážky se eliminovaly. Na dotek byla pleť jemná jako pokožka batolete. Opravdu jsem si tento pocit užívala. Doporučuji všem, kteří si neumí poradit s mastnějšími místy na tváři nebo s vyrážkami. Litovat určitě nebudete! Doporučujeme zkombinovat s dalšími produkty pro mastnou pleť.

annemarie-borlind-prirodna-kozmetika-peelingy-majka

Po otestování všech tří peelingů jsem pochopila, že pro dosažení nádherné revitalizované a omlazené pleti jsou pro mě absolutním základem mé pleťové rutiny. Čistě rostlinné složení a úžasné výsledky na mé pleti mluví za vše. Ten pocit, když se necháte hýčkat je k nezaplacení. Toto novodobé hloubkové, ale v prvním řadě šetrné a mimořádně účinné čištění pleti si může dopřát zaručeně každá z vás.

Related posts