V práci jsem měla pocit, že nic neznamenám, až dokud mi nepodali toto...

V práci jsem měla pocit, že nic neznamenám, až dokud mi nepodali toto...
26. září 2023 6 minut čtení
V práci jsem měla pocit, že nic neznamenám, až dokud mi nepodali toto...

Do naší e-mailové schránky dorazil dopis od naší věrné čtenářky a zákaznice, ve kterém se s námi podělila o své zážitky týkající se pracovního nasazení, pocity nedoceněnosti a pocity ve světlé chvíli, která ji překvapila v nejlepším možném načasování. Přečtěte si příběh paní Gabiky (29) z Banské Bystrice.

Příběh paní Gabiky

Nedávno jsem v práci ukončila velký projekt. Pracovala jsem na něm více než šest měsíců. Bylo tam mnoho překážek a různých potíží, ale nakonec jsem projekt dotáhla do finální podoby s fantastickými výsledky. Během projektu mě můj přísný šéf dost kritizoval, ale tajně jsem doufala, že po ukončení mě ocení a pochlubí, ale nestalo se tak.

Přemýšlela jsem proč mě neocenil a hledala na sobě chyby. Namísto radosti a naplnění jsem cítila frustraci a pocit, že pro firmu nejsem přínosem. Moc mě mrzelo, že šéf nepřišel a neřekl ani obyčejné děkuji. Znamenám v té práci vůbec něco, nebo jsem jen číslo pod kterým mě korporace eviduje? Dávala jsem si tu otázku denně. Kromě toho jsem se začala hádat i s přítelem. Měl pocit, že ho kladu na druhou kolej jen proto, že jsem se hodně věnovala práci, a pokud ne, hlavou jsem stále byla v prostorách firmy a mých povinnostech.

Z energické usmáté ženy se stala šedá myška

Z mého života se stal stereotyp bez naplnění. Bohužel, pokud nemáte naplnění v práci, přesahuje to i do soukromí. Všechno se začalo u mě postupně měnit, ale k horšímu. Den co den jsem do práce chodila víc a víc znechucená. Nebavilo mě chodit někde, kde nikdo nevidí mé výsledky práce, nasazení, vytrvalost a snahu. Dokud jsem se někdy každé ráno s radostí chystala a bez make-upu, očních stínů, excentrických očních linek a výrazné červené rtěnky ani neodešla z domu, teď jsem si ráno sotva umyla zuby, nanesla maximálně BB krém, balzám na rty a šla do práce . Vlastně ještě vlasy. Z toho stresu měla hrůzu už i moje hlava. Vypadávání vlasů se mi vrátilo jako bumerang ze zanedbávání sebe samé, které jsem v poslední době praktikovala. Proto teď beru výživových doplňků víc, než moje babička a sháním ten nejlepší šampon proti vypadávání vlasů.

Den, který všechno změnil

Je pátek jako každý jiný a já pomalu přicházím ke kanceláři. Začíná mi docházet, že tam jdu bez úsměvu. To asi není v pořádku. Nemůžu si pomoci, ale ten pocit, že, nic neznamenám mě pronásledoval stále více. Cítila jsem frustraci, přesto jsem ji nedávala kolegům najevo. Vešla jsem do kuchyňky udělat si kávu. Kráčím ke svému pracovnímu stolu. „Super, někdo si ještě z mého stolu udělal i odkládací prostor“, probleskne mi hlavou. Přicházím blíž a začínám vidět, že na stole je krabice. Není to obyčejná krabice. Je to nádherný luxusní dárkový box, na kterém je napsáno „GIFT BOX FOR YOU“. Zůstávám v rozpacích. Ptám se kolegů a kolegyň koho to je. Nikdo nic neví. V tom jeden kolega poznamenal: „Pokud to je na tvém stole, asi to bude tvé.“

GIFTBOX2
„...ale pak si všimnu logo ANNEMARIE BORLIND, a to je přece moje srdcovka. Začínám o něco více chápat, že to je dárek pro ženu... pro mě?“

Chvíli váhám, ale pak si všimnu logo ANNEMARIE BÖRLIND, a to je přece moje srdcovka. Začínám o něco víc chápat, že to je dárek pro ženu... pro mě? Pomalu rozvážem mašli a otevírám dárkový box.

Uvnitř dárku mě čeká vzkaz. Musím si sednout, oči mám plné slz

GIFTBOX3
„Milý vzkaz, který mě čekal v krabici mě rozplakal, znamenalo to pro mě hodně.“

„Vše, co děláš srdcem, radostí a předáním funguje. Jsi úžasná. Děkuji. Tvůj šéf Martin. Po tváři mi stékají slzy štěstí a já stále nemůžu uvěřit tomu, co se právě stalo. Jemně odlepuji zlatou nálepku lipového listu, který mi náramně připomíná srdce, do nosu mi udeří příjemná vůně a do očí mi září krásná designová přírodní kosmetika ANNEMARIE BÖRLIND. Kdyby kosmetika uměla i zpívat, tak myslím, že moje uši by zažily ódu na radost. Všechny mé smysly byly zasaženy, ale nejvíce mé srdce a duše. Myslím, že jsem šéfa neodhadla. Zasáhl mě tak, že tento den si budu pamatovat navždy. Mám pocit, že můj šéf má zná o něco víc, než si myslím. O to víc mě dostalo, že pro mě vybral právě takový dárkový box.

Dárkový box od šéfa

Přemýšlím jestli věděl, že ANNEMARIE BÖRLIND miluji, nebo si mohl všimnout produktů na mém stole? Je to vlastně jedno. Euforie, která mě zaplavila je minimálně v celé místnosti.

Cítím neskutečnou vděčnost a radost. On jsi mě VŠIMEL. Všiml si mé práce. Nebudu se tvářit, že takový dar pro ženu je nepodstatný. Nebyla bych k sobě upřímná. Moje snaha, hodiny analýz a vypětí stály za to! Na tento moment nezapomenu nikdy a už teď se těším na to, když mu osobně poděkuji. Vím, že toho má velmi mnoho a často na meetingech tráví mnoho času mimo kancelář, proto nemáme příliš často prostor pro osobní rozhovor. Možná i to je důvod, proč se rozhodl poděkovat mi takovým způsobem. Vlastně jsem z toho nadšená. Ach, takovou radost v práci a motivaci jsem necítila už pěkně dlouho. Doufám, že brzy dostanu další projekt, který bude pro firmu důležitý. Ne proto, abych dostala další dar, ale proto, abych šéfovi mohla ukázat, že mě baví pracovat ve firmě, kde si mě váží. Jak je to zvláštní, jak rychle se může úplná pracovní frustrace změnit v absolutní nadšení. Někdy stačí tak málo...

GIFTBOX1
„Když jsem otevřela dárkový box od ANNEMARIE BÖRLIND, cítila jsem se jako královna.“

„Milý tým ANNEMARIE BÖRLIND, děkuji za přečtení mého dopisu a také za to, že jste. Vaše kosmetika je úžasná, miluji ji a ani ve snu bych nečekala tak nádherný dárek od mého šéfa. Udělali jste mi obrovskou radost. Změnilo to u mě všechno. Děkuji.“

Gabika L. (29) z Banské Bystrice

Related posts