Volné radikály: Nejčastější příčina předčasného stárnutí pleti a vrásek

Volné radikály: Nejčastější příčina předčasného stárnutí pleti a vrásek
4. ledna 2024 4 minut čtení
Volné radikály: Nejčastější příčina předčasného stárnutí pleti a vrásek

Jak rychle stárne vaše pleť? Stárnutí pleti a vrásky jsou zčásti genetickou záležitostí. Ale významný podíl mají také volné radikály. Všude se o nich mluví, píše, ale co přesně si pod nimi představit? Dá se proti nim chránit a zabránit předčasnému stárnutí pleti?

Co mají volné radikály společného s naší pokožkou?

Volné radikály vznikají nejen metabolickými procesy naší pokožky, ale jsou přítomny také ve vzduchu. Výzkumy už dávno potvrdily, jaký vliv má znečištěné ovzduší na naši pokožku. Nejenže je vdechujeme, ale usazují se nám i na pokožce. Částice sazí, oxidy dusíku a podobné „specialitky“ přicházejí do kontaktu s naší pokožkou. Ochranná bariéra naší pokožky se brání, produkuje volné radikály, které ji poškozují ještě víc.

Čím více je znečištěné ovzduší, tím více volných radikálů se v něm nachází. Jemný prach a různé výpary znamenají tedy pro naši pokožku stres, to už dnes víme. Pleť je bledá jakoby bez života, vznikají drobné vrásky a pigmentové skvrny.

Mezi nejznámější volné radikály patří modré světlo, UV záření a kouření. Spolu se znečištěným prostředím způsobují předčasné stárnutí pleti.

Jak se chránit před volnými radikály?

Príroda nám poskytla hneď niekoľkých pomocníkov v boji proti predčasnému starnutiu a ochranu pred voľnými radikálmi. Najznámejšími antioxidantmi sú vitamín C a vitamín E. Doslova tieto molekuly ,,chytia” a zabránia im v ďalšej činnosti. Ale vedeli ste, že aj rastlinný kaviár je vysoko účinným antioxidantom? Vytvára na pokožke ochranný film a navyše vylepšuje jej textúru. Obsahuje rastlinné riasy bohaté na antioxidanty: vitamín C , vitamín E a nenasýtené mastné kyseliny!

Ochrana před volnými radikály s přírodní kosmetikou ANNEMARIE BÖRLIND

Anti-pollution séra

Anti-pollution séra od ANNEMARIE BÖRLIND jsou bohatá na rostlinný kaviár, který jsme již zmiňovali. Představují ochranu před znečištěným životním prostředím a volnými radikály, kterým je naše pleť denně vystavována. Společně s rostlinným kaviárem obsahuje cenné rostlinné látky, které kromě ochrany pokožky představují posílení kožní bariéry. Vytvářejí na ní ochranný film, který působí jako „štít“ před vnějšími vlivy. Navíc vylepšují vzhled pleti, neboť zlepšují její strukturu. Svou texturou jsou ideálním podkladem pod make-up. Vlastní zkušenost z našeho týmu ANNEMARIE BÖRLIND.

Péče o pleť s vitamínem C

Vitamin C není jen důležitý pro zdraví, ale také pro krásu pleti. Tento vitamín působí jako antioxidant a pomáhá chránit pokožku před volnými radikály. Kromě toho podporuje tvorbu kolagenu, který zlepšuje pružnost pleti a snižuje vrásky. Péče o pleť s vitamínem C může být jednoduchá, stačí používat kvalitní produkty s touto složkou a pravidelně ji zahrnout do své rutiny krásy.

Energizér z pomerančových květů

Energizér z pomerančových květů obsahuje vitamín C, který je účinným antioxidantem. Dodá unavené a namáhané pleti vitamínovou bombu, která ji rozzáří, stimuluje tvorbu kolagenu a ochrání ji před předčasným stárnutím.

818
600048

Intenzivně pečující kapsle

Máte zralou, případně citlivou pleť? Dopřejte své pleti vitamín C a E v podobě intenzivních ošetřujících kapslí, které jsou používané také jako profesionální kosmetika pro kosmetičky v salonech! Spolu s ceramidy, které jsou podobné těm v pokožce, stimulují přirozenou regeneraci pleti, na které se projevily známky stárnutí.

Related posts