Proč je hydratace důležitá?

Proč je hydratace důležitá?
14. srpna 2023 5 minut čtení
Proč je hydratace důležitá?

Slovo hydratace se nám často spojuje jen se suchou pletí. Není to správné. Každý typ pleti, dokonce i mastná nebo smíšená pleť, potřebuje pravidelnou dávku hydratace, aby si zachovala svůj ochranný plášť a zároveň byla krásná. V tomto článku vám prozradíme, proč je hydratace pleti tak důležitá.

Proč je hydratace pleti důležitá?

Věděli jste, že až 20 % vody se nachází právě v pokožce? A pokožka je náš ochranný orgán, který nás chrání před vnějšími vlivy, mezi ně patří UV záření, znečištěné ovzduší či volné radikály. A k tomu, aby dokázala plnit tuto funkci spolehlivě, potřebuje být v kondici. A to znamená, že musí být zásobena dostatečným množstvím vody.

Co se však s naší pokožkou stane, když podíl vody klesne? Tato fáze má několik etap, které při nedostatečné (nebo žádné hydrataci) vyústí do poškozené kožní bariéry a zvýšené citlivosti pokožky.

Prečo je hydratácia dôležitá?
Hydratace je důležitá pro všechny typy pleti.

1. Nejprve si všimneme, že na naší pleti se začnou tvořit šupinky.
2. Druhou fází může být, že pokožka je napnutá a zarudlá.
3. Ve třetí fázi již pokožka reaguje podrážděním a je viditelně citlivá (například i na produkty, které jste dříve běžně používali).

Nejčastěji se hydrataci vyhýbají ženy, které trápí smíšená nebo mastná pleť. Vlivem mastné T-zóny a akné sáhnou po produktech na problematickou pleť, které nejsou pro pleť to pravé. Po několika týdnech či měsících pozorují, že tvář je více citlivá a podrážděná. Proto hydratace není jen otázkou pro suchou či normální pleť, ale pro každý typ pleti. Přírodní kosmetika používá několik účinných přírodních složek, které poskytnou pleti dostatek hydratace.

Hydratační složky, které se používají v přírodní kosmetice

Botanická kyselina hyaluronová

Botanická kyselina hyaluronová váže vodu v buňkách. Jeden gram kyseliny hyaluronové dokáže navázat až šest litrů vody! Jejím úkolem v pokožce je vyživovat kolagen, díky kterému je naše pleť vyplněná a vyhlazená.

Dospělý člověk má v těle kolem 12 gramů kyseliny hyaluronové. Avšak po 25tce její produkce klesá. Objevují se první vrásky, případně ženy zaznamenají, že jejich pleť je sušší. Ve 40tce totiž její obsah klesne na 40 %. Proto je nezbytné její pravidelné doplňování zvenčí. V pokožce se totiž udrží jen 12 hodin.

Aloe vera

Prečo je hydratácia dôležitá?
Posiluje totiž náš imunitní systém, čím jej chrání před viry a bakteriemi.

Aloe vera nese v sobě výjimečné benefity, ze kterých může čerpat naše pokožka. Značka ANNEMARIE BÖRLIND používá ve svých produktech Aloe vera z Guatealy tzv. „pravé aloe vera“. Obsahuje až 160 živin a vyznačuje se výborným zadržováním vody, díky čemu dokáže přežít i v těch nejextrémnějších podmínkách. Aloe vera sestává z aminokyselin, vitamínů, minerálů a enzymů, které stimulují organismus. Díky obsahu až 160 aktivních látek regeneruje pleť a obnovuje její přirozenou rovnováhu. Dokáže naši pleť uklidnit, hydratovat, na druhé straně jí pomáhá svými protizánětlivými a antibakteriálními účinky.

Vitamin E

Vitamin E je znám jako hydratační složka pro pleť, která ji ochrání před předčasným stárnutím a vráskami. Kromě ochrany před volnými radikály totiž pleti dodává velké množství hydratace a antioxidantů.

Co zvolit pro správnou hydrataci

Dehydrovaná pleť

Dehydrovanou pleť rozeznáte od suché tak, že dehydrovaná pleť je v suchých místech zarudlá, podrážděná a může svědit. V tomto případě doporučujeme linii LL REGENERATION, která poskytne dehydrované pleti nejen vlhkost, ale také zklidnění. Obsahuje totiž bambucké máslo, které je svojí strukturou blízké pokožce. Na pokožce působí jako ochranný plášť, posiluje její přirozenou bariéru a chrání ji před ztrátou vlhkosti.

Prečo je hydratácia dôležitá?
Linie pleť regeneruje do hloubky a zpomaluje její stárnutí.

Normální až suchá pleť

U tohoto typu pleti dopřejte své pleti dostatek hydratace a tuků, aby si zachovala vlhkost a svěžest. Doporučujeme linii AQUANATURE, která je díky obsahu botanické kyseliny hyaluronové skutečnou hydratační silou pro vaši pleť. Botanická kyselina hyaluronová, která je v této linii obsažena, navíc stimuluje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové v pokožce.

V létě můžete vyměnit svůj denní krém AQUANATURE za jeho lehčí verzi LIGHT – obsahuje nižší podíl tukových složek.

Prečo je hydratácia dôležitá?
Produkty poskytujú smädnej pleti dokonalú výživu a ochranu

Suchá pleť se sklonem k zarudnutí

Pokud cítíte, že je vaše pleť suchá, trpí nepříjemným pnutím (zejména po kontaktu s vodou), doporučujeme naši linii ROSE DEW. Je bohatá na výtažky z růží, růžovou vodu a cenné vitamíny, díky čemu zklidňuje pleť, dodává jí hydrataci a zanechává ji zářivě svěží. Hlavně růžová voda je silnou přírodní ingrediencí s obsahem více než tří set cenných látek, které napomáhají pleti zadržovat vlhkost, chrání ji před škodlivými vlivy a posilují její ochrannou bariéru.

Related posts